на 2г.6мес а още с памперс

  • 1 422
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
 Close това лято се научи да върши всичко на гърнето,само за следобедния и нощния сън слагахме пам,но... Cry Confused Embarassedот 4-5дни върши голямата работа в памперса Crazy
Отачало го приех нормално,викам си случва се,но на втория път започнах да се карам.Посъветваха ме да го оставя по-дълго наакан да му стане неприятно-файда няма!И с добро опитвах и с лошо,ефекта е нулев!Направо съм бясна вече върши всеки ден голямата работа където не трябва и изобщо не иска и да погледне нито гърнето нито тоалетната!Изчерпах се в безизходица съм! Sick smile3515 smile3511 smile3514 newsm61 Rage Banghead Rage tantrum
помагайте!

# 1
  • Мнения: 1 858
Е при нас е същата работа !Даже и моят син е на 2,6 годинки и както казваш лятото се беше научил и нямаше проблем,но как стана студено и той отказа и тоалетната и гърнето и ако се опитам насила да го сложа просто се провалям от всякъде!Незнам защо така мене вече ме е срам да кажа че сме с памперс Embarassed

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не сме имали проблеми с гърнето, но и аз да дам акъл.  Embarassed
Давате ли книжка, когато седне на гърнето? Така се залисват и докато разглеждат - хоп! Акото излязло!
Опитайте с чисто нова книжка, с много картинки.
Разбира се, дръжте гърнето някъде на топличко.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Още един бандит с пампа...моя син  bowuu(2г.и почти4м.) Нямаме и помен от нещо като казване или да го дразни акото. Седял и е по часове наакан, докато го усетим. Нищо не го дразни и притеснява  ooooh!. Не смея да му махна пампата сега, че насрани гащи и анцунзи не ми се чистят  Sick. Аз вече не виждам светлина в тунела  Naughty, демек не е ясно дали ще се научи някога  Rolling Eyes. А и с това мънкане-мучене, то няма й как да ми каже  Crossing Arms...бе страшна картинка сме  Crazy

# 4
  • Мнения: 1 493
Струва ми се, че проблемите ви идват от късното махане на памперса. Според мен дете на 1 годинка вече трябва да ходи без памперс, в противен случай то свиква с него и следват маса проблеми.

# 5
  • Мнения: 5 140
Не сме имали проблеми с гърнето, но и аз да дам акъл.  Embarassed
Давате ли книжка, когато седне на гърнето? Така се залисват и докато разглеждат - хоп! Акото излязло!
Опитайте с чисто нова книжка, с много картинки.
Разбира се, дръжте гърнето някъде на топличко.

Ния точно така се научи.Беше на 1г и 7 мес.,но сме още с нощен памперс,милата не ми дава да го махам,да не се напишквала на леглото.
Ще изчакам да мине зимата и ще го махам тотално,не че по няколко нощи не е сух,но понякога си е напишкан Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 5 140
Струва ми се, че проблемите ви идват от късното махане на памперса. Според мен дете на 1 годинка вече трябва да ходи без памперс, в противен случай то свиква с него и следват маса проблеми.

Не съм съгласна с теб.
Ние сме повече от година без памперс през деня,но през ноща слагаме.
Нервите който изразходвах тогава,щяха да ми бъдат спестени,ако го бях махнала например това лято.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 679
И Таня е още с памперс. Лятото бях решила да я уча на гърне, освен, че настина, друго не стана. Само като видеше гърнето и почваше неистово пищене. Сега пък се съблича гола и ту сяда ту става от гърнето и търчи по голо дупе - рядко имаме попадения Sad В яслата казват, че вършела всичко в гърнето - явно гледа децата. Надявам се по-скоро да започне да си казва като има нещо, че наистина и е време да го махне тоя памперс, но насила хубост не става - трябва търпение.

# 8
  • Мнения: 442
махнах нощния памперс на Мила тази есен. дневния го махнахме още миналото лято (на 2 г. и половина). в началото на годината, когато се роди бебето, Мила изведнъж започна да се нааква сутрин в памперса (преди това, след събуждане сама си махаше памперса и отиваше в тоалетната) - явно реакция на появата на новия член в семейството. не съм реагирала по никакъв начин. всяко чудо за три дни - след няколко седмици сама приключи с това.

# 9
  • Мнения: 3 611
Обяснявай, обяснявай и пак обяснявай.
И не му се карай като го върши в пампата, все пак за какво си му го сложила тоя памперс?
Ако е без него ще видиш как бързо-бързо ще се научи да стиска и да си казва.
И накрая да те успокоя- тук в ДЕ ги има и по на 4ри години в колички, памперси и биберони.  Crazy

# 10
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Слава Богу, ние махнахме памперса това лято. Не беше трудно. Аз прилагах една хитринка. Имаме в къщи един папагал - плюшена играчка, която повтаря по едно изречение. Записвах се на него, нещо от рода на: "Хайде Ивчо да сяда на гърнето" и папагалът повтаря. Ивчо се скъсваше да се смее, сядаше на гърнето, а аз през това време си преправях гласа и "говорех" от името на папагала. Ивчо си свършва работата, после записвам: "Хайде, вдигни гащичките" и така... Научи се и съм много щастлива от факта. Но все още ползвам памперс за през ноща. Но напоследък Ивчо сам се буди и ми казва, че му се пишка. Сяда върху гърнето и после си ляга отново. От седмица не се е напиквал в памперса. Може би му е време да го махам и през ноща...

# 11
  • Мнения: 1 393
И ние сме на 2г. и още сме с пампа.Не ходим на гърне нито по малка,нито по голяма нужда и вече се чудя как да я науча.Като каже НЕ ИКАМ и край.Затова ще я оставя до пролетта така и после с гащи.Няма неискам,няма недей  Simple Smile

# 12
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Махнете памперса и ще стане. Нека ходи наакан и напишкан известно време. Нищо му няма. Големия ми син изобщо не е носил памперси и на 1.4 вече бях забравила за пелените.

# 13
  • Мнения: 1 581
Още един бандит с пампа...моя син  bowuu(2г.и почти4м.) Нямаме и помен от нещо като казване или да го дразни акото. Седял и е по часове наакан, докато го усетим. Нищо не го дразни и притеснява  ooooh!. Не смея да му махна пампата сега, че насрани гащи и анцунзи не ми се чистят  Sick. Аз вече не виждам светлина в тунела  Naughty, демек не е ясно дали ще се научи някога  Rolling Eyes. А и с това мънкане-мучене, то няма й как да ми каже  Crossing Arms...бе страшна картинка сме  Crazy
Същото на 100%.

Реших преди 10-ина дни - ще го махам и точка. Обаче туй диване на гащите си върши всичко, обяснявам по 100 пъти на ден, слагам през 30 мин на гърнето, питам има ли пиш и той ме гледа, хили се и... пикае. ЦЯЛА СЕДМИЦА съм прала гащи и панталони, седи си напикан, насран неограничено дълго - час, два, пет... Аз вече нямам надежда... Ако събера сили и нерви, пак ще пробвам за седмица, ама не знам  Confused

А нощем и следобедния сън - без пампа много пъти го оставям, не се е напишквал нито веднъж. Значи може да стиска, зрял му е мехура, или каквото там трябваше да е зряло, разбира ме и какво му обяснявам, обаче напук ли ми прави, пубертет ли кара, не го знам  Close

Отдавна си го мисля това, че с ранно научаване можеше да се получи, ама тоя влак го изтървахме безвъзвратно. Не че не пробвахме...

# 14
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Струва ми се, че проблемите ви идват от късното махане на памперса. Според мен дете на 1 годинка вече трябва да ходи без памперс, в противен случай то свиква с него и следват маса проблеми.
Ефросина не искам да влизам в спор с теб .. само искам да споделя това което масово виждам тук -деца на по 3 години все още с памперси .. не 4е родителите им вси4ките са невърливи -  а просто се с4ита 4е детето само се отказва от памперса . .естествено леко подтикнато .. така например е нормално в детската градина например лели4ките да дадат съвета кога да го махната- обикновено става между 2,5 години и 3  - това по мое наблюдение . не познавам нито едно дете тук под 1 година , което да не ползва памперс . 

Общи условия

Активация на акаунт