Гастрит

  • 2 366
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 572
Имам една молба  към вас.Сестра ми е бременна в 5 седмица и я боли гастрита.Ако има някоя от вас която е имала такъв проблем моля да ми пише как се е справила.

# 1
  • Мнения: 1 704
Може да се пие нош-па, стига да и действа на гастрита.. е, поне малко да понамали болката... други хапове май не са позволени, но да пита лекаря си все пак.. може да има някви чайчета или нещо подобно..  
Моя гастрит учудващо спря да ме боли в момента, в който забременях  Shocked  обаждал се е 1-2 пъти досега съвсем безобидно, а преди какви кризи бяха, какво чудо.. направо незнам как стана тоя номер Rolling Eyes но ми харесва  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 006
Oбърнете се към хомеопат,може би ще помогне Grinning Успех

# 3
  • Мнения: 7 718
Аз си излекувах гастрита с отвара от равни части лайка, жълт кантарион и половин част бял равнец. По една супена лъжица от тази смес се запарва в 200 мл гореща вода за точно 20 минути. Пие се три пъти на ден по 50-60 мл на гладно като се лежи на всяка страна по 10 минути /по гръб, по корем и на двете страни/. Аз лично лежах  само сутрин, защото другите два пъти нямах възможност. И така - един месец.
Успех и непременно се консултирай с гинеколога си преди да започнеш.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 121
Лайката много хора я отрекоха за бременни. При тези противоречиви мнения за билките, аз лично се въздържам. За всеки случай. Ако не е тежък гастрита - нека пробва със супички. Моят гастрит се изостри откакто забременях - много обичам кисели салатки и всеки ден прекалявам с оцета. А и си правя фреш от лимон и грейпфрут. Нека просто си щади стомаха, дано няма проблеми с апетита и да може да яде готвено. Мисля, че по принцип това е най-доброто, дори да не си бременна. Аз така си го поддържам от години и не съм стигала до лекарства.
Сега се сещам, че съседката ми веднъж ми беше дала чиста мента - бяха адстки болки, нищо не помагаше, а аз сода твърдо отказвах. Не знам откъде я беше взела, нито дали се позволява на бременни, но свърши прекрасна работа. Оттогава такива кризи не съм имала.

# 5
  • Мнения: 144
Имам гастрит от малка и сега като забременях си ме наболва от време на време,но когато хапна се успокоява.Не знам при всеки е индивидоално.Твърдо съм против хапчетата,но ако я боли много, може да си позволи нош па.И все пак нека се консултира с гиниколога си за всеки случай Wink Пожелавам и лека бременост и дано този проблим отшуми Simple Smile  Wink

# 6
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Мисля,че няма никакъв проблем да пиеш но-шпа,тъй като аз го пия от 6-ти месец всекио ден по предписание на лекаря.Аз имам също обострен гастрит и на консултацията ми казаха,че при болка или криза мога да пия Ранитидин.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 146
При мен от Но-шпато се раздразни още повече стомаха, че и червата. Помогнах си с капки Citrosept (представляват екстракт от семки на грейпфрут), разрешени са за бременни и кърмачки. Малко са скъпички (важно е да се вземат норвежките), но свършват бавно, а и могат да ги пият и други членове на семейството. Но при гастрит трябва да се вземат след хранене.

# 8
  • Мнения: 239
Az pieh chaj ot lajka prez bremenostta i opredeleno mnogo mi pomagashe. Drugija variant e homeopatchni globuli.

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И аз имам такова чудо. Хич не ми е здравословна рецептата, но помага- 1 ч.л. лимонтозу+ 1 ч.л сода...сипва се в студена вода и венага щом спре да кипи се пие. Ефект за 5 мин. Препоръчвам го само при силна болка- не е полезно по принцип.

Общи условия

Активация на акаунт