Селска къща, поглед към малките детайли

  • 98 454
  • 251
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Amber,къщата е уникална,снимката и тя !Не знам дали това е била целта на фотографа,но оставаш с чувството,че самата къща те приканва и обещава уют и топлина.Може ли да споделиш по-вече снимки,много ми е любопитно.И Ви желая, да реализирате всичките си мечти и въжделения.   

# 31
  • Русе
  • Мнения: 11 916
  Благодаря Баст, къщата ни омагьоса, когато я видяхме за първи път и я купихме за две седмици въпреки,че беше в много лошо състояние и то с такова желание,че отидохме да разчистим храстите и лияните,в които беше цялата къща още преди да мине сделката. Успяхме да я направим обитаема и уютна за приятелите, но сме далеч от естетиката,която искаме да придадем. Който иска да я види, ще ни дойде на гости.  Grinning  Районът в който е къщата е също много интересен и част от Природен парк - Русенски Лом
   http://lnikolova.snimka.bg/other/pisanec.596948
  Много ми се ще да напаривм повече удобства, но гламната ни цел е детето да играе на воля. Имаме около 2 декара двор - който е дървета и поляни. Както и да посрещаме близките си приятели.
   Междувременно се борим с пригаждането на едно вътрешно помещение на горния етаж на вътрешна тоалетна и баня. Къщата е кирпичена с каменни основи.

# 32
  • Мнения: 1 296
Кирпича държи хладно лятно време Peace

# 33
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Кирпича държи хладно лятно време Peace
  Така е. Зимата стаите се стоплят много бързо,въпреки че ходим събота вечерта и неделя само. Долният етаж на къщата и вкопан леко в земята и е до половината камък. Там си е направо прохладно и в най голямата горещина.

# 34
  • Мнения: 1 296
Зная го от на баба къщата Peace

# 35
  • Мнения: 0
къщата ни омагьоса, когато я видяхме за първи път
Точно...хваща ти душичката.И къщата и природата са уникални,има нещо толкова непреходно и същевременно носталгично.Чувала съм,че кирпичените къщи са вечни,стига комина да чури.Любопитна съм за разпределението на къщата,защото на времето когато са градили дом са влагали по-вече здрав разум.Хубавите работи стават бавно,така че дерзайте. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 262
Страхотни идеи и снимки! Поздравления   bouquet

# 37
  • Русе
  • Мнения: 11 916
  Баст,разпределението на къщата не ни е много удобно. В този край обаче така са се правели масово къщите. Широк коридор, в дъното голямо помещение - като мазе или килер, който сега се борим да пригодим за тоалетна и баня. Чудим се каква замазка да сложим,за да не натоварим кирпича,защото камъкът е до средата на зида само. От коридора се влиза в две стаи от двете страни. От всяка от тях се влиза в една по голяма стая. Общо 4 стаи,които не са малки. Но преходните стаи не са много удобни. При нас винаги има поне още  5-6 човека гости.

  Долната част и голямо помещение,което превърнахме в механа и към него по малко - кухня. Отделно има една голяма стая с отделен вход. Която е за децата,да играят ако навън е тъмно или вали.
  Отделно има огромна изба,която има вход към кухнята и още едно помещение,което ползваме за склад.
  Има и едно доста голямо пространство над стаята за деца,което ме беше очаровало в началото и мислех да го усвоим като чардак и него. Но за сега не можем да стигнем до него

# 38
  • Мнения: 1 296
  .....Чудим се каква замазка да сложим,за да не натоварим кирпича,защото камъкът е до средата на зида само. .....

Амбър, при нас едната част от бабината къща е с такива основи и такава стена. Тъй като мъжа ми не даде да се събарят именно заради здравината на основите и принципа на изграждането, ние поставихме гипсокартон на всички стени. Отвън обаче си сложихме изолация и мазилка и искам да ти кажа, че никой не предполага, че отдолу има кирпич. Трябва да потърся снимки на тази част от къщата и да ти я покажа. Както и дограмата сменихме, че после не ни се разправяше с нови ремонти. Но ако имаш въпроси относно строителство и ремонт на стара къща и то селска, мога много да ти разказвам ние какво сме правили и предприемали. Много е трудно да се ремонтира стара къща, но пък усещането да виждаш как този дом се преобразява е несравнимо.

# 39
  • Мнения: 11 888
A m b e r, магнетична къща!

Подобна съв  виждала в Еленския балкан  като  бяхме на  почивка, специално ни изпратиха да я разгледаме, беше  встрани  от махалата сред нищото,  т.е. в началото на гората на една поляна,  беше 300 годишна по  думите на местните.Но не се престрашихме на  такава стъпка, е не ни  е много близо и  трудно би се осъществила идеята.Иначе  магия,  невероятна магия има в такива постройки!

Да  попитам нещо- възможно ли  е да се изсуши слънчоглед- истински стрък  или цвете слънчоглед?намерих си една керамична ваза, много стилна, подарък  ми е от колеги преди  повече от 10 години и  досега не съм я ползвала.Много ще ми се "върже" на  определено  място.но искам задължително  да е със слънчогледи.Не е гледжосана или както там се казва,  затова не става да се пълни с вода,  трябва цветята да са изсушени.

# 40
  • Мнения: 1 174
В нашата къща част от стените са кирпич. Беше направена с варова мазилка, отгоре варосано. Но варта цапа, затова махнахме мазилката, направихме стандартната мазилка + шпакловка и латекс. На места шпакловката се напука обаче, особено там където са гредите. Ако не ви притеснява цапането от варта, най - добре е с вар. Дори банята и тоалетната може да са с вар, чисто, бяло, естествено стои. Стига да не е прекалено малко помещението и да се мокри прекалено много.
Другия вариант е с гипскартон, но как ще се закрепя скарата на кирпич не съм наясно  Thinking
Иначе да - кирпичът е страхотна изолация - топли се бързо, лятото е хладно. Ние също имаме каменен зид около метър, а цялата маза е с каменни стани. Сега лятото - навън е 40 градуса, в мазата е не повече от 17-18, направо настръхваш като влезеш  Laughing
Кучето е решило, че ще живее в мазата, лежи на хладния под и не излиза навън  hahaha
Ще смъкна снимки от домашния компютър, че тук на служебния нямам почти нищо от къщата.
Иначе разположението е подобно на това на Амбър - стая коридор - в дъното килер, от нея в две стаи се влиза, а отделно с отделен вход има още една стая с вход към мазата, и от нея се влиза в друга стая. Доста неудобно с преходните стаи, но това е положението.
Килера го усвоихме, като махнахме преградната стена и стана едно голямо помещение дневна/хол като в дъното където беше килера е кухнята. Баня и тоалетна направихме на площадката, която преди си беше просто площадка пред входа на къщата. Има 3 стъпала, после се качваш на площадка 2х2м. и тогава влизаш в къщата. Та ние направихме стени на тази площадка и се получи малко коридорче с малка баня и тоалетна отстрани.
Сменихме дограмата, прозорците бяха приказно красиви - големи, но разделени на малки стъкълца, с метални решетки в касите, с едни заврънкулки по черчеветата, отвън пък перваза с едни специални тухлички заоблени такива, червени, на бялата стена стоят много красиво. Но не е поддържано грам  Tired Прозорците раздути, изметнати, касите разпукани, беше невъзможно да се реставрират. Затова поръчахме нова дограма - пак дървена, пак естествен цвят на дървото, но с малко по - съвременен дизайн. Таваните и подовета са дървено дюшеме, много е красиво.
Поне снимка на тавана имам:


Ето и част от двора:

http://media.snimka.bg/6847/019948539-big.jpg?r=0

# 41
  • Мнения: 1 296
....Другия вариант е с гипскартон, но как ще се закрепя скарата на кирпич не съм наясно  Thinking...

Аз довечера ще попитам мъжа ми какви дюбели използваха при закрепването на гипсокартона. Мисля, че бяха дюбели за кухо пространство.
Роси, много автентично е при теб Peace

# 42
  • Мнения: 1 174
Ако са равни стените, може би може и да се залепи гипскартона, не на скара  Peace
Май имаше дюбели наистина за по - нестабилни основи. Съседите до нас си парвиха външна изолация на кирпичена къща, та си спомням, че взеха специални дюбели за изолацията, не като за тухла или бетон. С гипскартона ще е същото сигурно.

Царина, благодаря. Ние се стремяхме към това всичко да остане колкото се може по - старинно и немодернизирано. Дюшемето е доста неравно, с големи фуги между дъските и драскотини, много лесно би било да сложим отгоре един ламиниран паркет или ново дюшеме, но аз съм инат и искам да запазим старото. Затова сме се въоръжили с кит, ще го циклим и лакираме наново, фугите ще се запълнят с фугираща смес и така.
Таваните са само с безир безиросани.
Сега водя борба с мъжа ми относно пътеките в двора. Те са от реден камък, но са неравни, камъка е на 100 години сигурно. Той иска отгоре да залива с цимент и да купуваме плочи, аз съм против и искам камъните да се запазят, да се извадят и пренаредят на основа предварително подготвена. Ама моето е свързано с много повече работа и той се дърпа  Laughing
Имам и каменни стъпала към входа на къщата, от дялан камък, цели плочи са, много ми харесват също.

# 43
  • Мнения: 0
Ето тук има една баня която съм си копнала.http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1238436454476&set=a.1 … amp;id=1636203020 П.П. Роси очарованието на тези къщи е точно в тяхната автентичност,дървото камъка ,дори кирпича /каква  изолация?/

# 44
  • Мнения: 1 174
Кирпича е естествена изолация. Старовременния фибран така да се каже  Laughing
Държи хладно лятото, и топло зимата.
Но е много податлив на влага. Затова основите винаги са от камък, понеже има добро сцепление между материалите, а камъка не се поддава на влагата.
Виж тук:

http://www.ecobulgaria.tv/index.php?nid=71&l=bg

И тук:

http://eko.olekkk.com/?p=39

Обаче трябва да се предпази отвън да не ти излиза топлото, щете топленето е малко по - трудно. Затова и изолация - стандартна - фибран с мрежа и замаска отгоре, после боя каквато искаш. Това правиха съседите и са много доволни. Зимата се топли много лесно и не изстива. Лятото е прохладно, у тях не е качвало по - висока температура от 25-26 градуса цяло лято.
Виждала съм и кирпичена къща със сайдинг направена, но не знам как са закрепвали скарата. Предполагам пак с тези въпросните дюбели.

Общи условия

Активация на акаунт