Мисля да отложа захранването с месо

  • 418
  • 6
  •   1
Отговори
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
В къщи не сме мръвкари, ядем месо веднъж или най-много два пъти в седмицата и ми се вижда странно дребния да яде месо по-често и от нас  Thinking Освен това ми се мисля, че месото е по-тежка храна и въобще струва ми се по-подходящо то да е последното нещо в менюто на Благовест, т.е. искам преди това да съм въвела почти всичко друго, включително и глутена - овесени ядки, пшеница, сиренето и т.н. ежедневни продукти в нашето меню. С две думи месо чак към 10 месеца, та дори и годинка.
Мислите ли обаче, че ще го лиша по този начин от ценни и незаменими хранителни вещества и елементи като не яде месо до тази възраст и това би могло да му навреди. За информация на 6 месеца хемоглбина ме беше 107.
До момента съм захранила с почти всички плодове /без цитруси и мъхести/, зеленчуци, а от зърнените - ориз, царевица, елда, скоро ще дам и просо. Следващия месец мисля да дам и овесени ядки - не смятам че ще има проблем с глутена тъй като не е фамилно обременен с алергии. Жълтък ... не знам кога, но не мисля да е скоро!
Е, какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 1 586
При разнообразно плодово-зърнено-зеленчуково меню, няма опасност да лишиш детето от нещо, като не му даваш месо. Дори напротив!  thumbsup

# 2
  • София
  • Мнения: 3 960
При разнообразно плодово-зърнено-зеленчуково меню, няма опасност да лишиш детето от нещо, като не му даваш месо. Дори напротив!  thumbsup

и аз така мисля и смятам да процедирам по същия начин, месо 2-3 оъти в седмицата, колкото ядем и ние...

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ники яде почти всеки ден месо, и то основно телешко, а когато няма - жълтък.Миналият месец хемоглобинът му беше 86 CryСама си прави изводите за връзката желязо - месо Confused

# 4
  • Мнения: 2 051
Спокойно го отложи, довери се на собственото си усещане за нещата, а не на усреднените норми. Ние го отложихме горе-долу за тогава, започнах да давам съвсем по малко, пък и сега ядат месо и риба по един път в седмицата, а не им се е отразява зле на здравето...

# 5
  • Мнения: 6 243
Аз пак да си кажа, че захранването не е нищо друго освен научаване на детето да яде като възрастен, но бавно и плавно. Полека - лека бебешката храна преминава през т.нар. преходна и се прелива към общата храна на семейството. Щом семейството има определени хранителни особености, детето неминуемо ще ги възприеме. Т.е. дори сега да му даваш месо от шестия месец ежедневно, след година той пак ще яде месо когато вие ядете. Тъй че - и аз съм на мнение, че зор за тая работа няма. Не го застрашава нисък хемоглобин със сигурност. Връзката между двете неща е съмнителна... Аз не ям месо вече 13 години, а имам хемоглобин за пример.

Но от личен опит ще ти кажа и нещо друго - приказката, че човек предполага, а господ разполага, е много вярна в случая. Аз се надувах доста, че от майка вегетарианка синът ми е роден вегетарианец и не ще месо. Защото си е така. Обаче от майка вегетарианка се роди такава малка хищница, че ако има начин, и за десерт ще иска мръвка. Това ти го казвам да не се изненадаш, ако малкият бонбон изяви претенции да яде пържоли по-често от обичайните ви два пъти седмично  Grinning

# 6
  • Мнения: 350
Az захраних с месо на годинка, но хич не му е фен.
А и аз повече държа да яде риба и разнообразно меню от плодове и зеленчуци, особено боб и леща - те са богати на ценни аминокиселини.
А за да си набявя желязо давам елда, леща и зелени зеленчуци /броколи, спанак/ - по съвет на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт