Откъде зелеви листа за сармите на Коледа?

  • 2 763
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 458
Всяка година слагахме кисело зеле,до преди 2-3 години,когато установихме,че от сложените 6-7 зелки половината остават недокоснати и се вкисват.Знаете,каква е процедурата оттук нататък-омирисва се цялата къща,докато се изчисти бидона.
Да,ама идва Коледа и зелевите сарми много ги тачим.Вие откъде се снабдявате с хубави зелеви листа,при положение,че не сте слагали кисело зеле? newsm78
Само да не е от буркани,защото такива вече не купувам,за нищо не стават. Twisted Evil
Ще съм ви благодарна за всякакви предложения!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Аз също не слагам зеле по същите причини, но кисело зеле си купувам като ми се прияде.  Grinning
Виждала съм на сергия по някой пазари всякакви туршии, включително и цели зелки, миналата година купувах в близкия плод-зенчук, продават ги на кило. И тази година така ще направя
Успех в търсенето  bouquet

# 2
  • Мнения: 8 458
Мерси много,ще се разтърся.Аз съм виждала само някакви домашни туршии да се продават в Плод-зеленчуците.При нас зелки май няма,но ще потърся по пазарите,дано има хубаво зеле!

# 3
  • Мнения: 2 099
Провери в големите супермаркети, виждала съм в Била, Сани и Метро. Късмет.

# 4
  • Мнения: 1 708
Преди два дена си купих в буркан от кварталния магазин и се оказаха много хубави,само дето са много малко- около 10 броя!
Купувала съм и от пазара зелка на килограм също ми е харесвала!

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
О, няма начин да нямате в София кисело зеле, щом в нашия забравен от бога град има и в супера и в плод зеленчук, какво остава за столицата. Погледни по-внимателно, може би не си обръщала внимание.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
При нас зелки май няма,но ще потърся по пазарите,дано има хубаво зеле!
В кой квартал живееш? Аз миналата седмица си купих много вкусно зеле от бидон от един плод зеленчук в квартала. После видях още на 3 места едни големи кофи, като тези от латекса с 4 кг цяла зелка вътре, цената им беше 7 лева. А миналата година бях взела от тези в пликчетата по 1 кг дето са вътре, но по-гадно зеле не бях яла и е като дървено едвам навих сърмите.

# 7
  • Мнения: 3 861
От бидона на свекитата Laughing, но и на пазара продават на килограм, само дето златно излиза това зеле, че и водата му продават Sick

# 8
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
При нас в квартала на пазара има кисело зеле в бидони.Вече няколко пъти сме купували.Мъж ми "вади" листата и сърмите стават убийствени Wink
А иначе тези от бурканите са отврат....разкъсани, разкашкани , безвкусни #Cussing out

# 9
  • Мнения: 3 423
вчера купихме една цяла зелка от кварталния плод и зеленчук-пробвай във вашия ,явно някои продавачи са се сетили  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт