Pritesnena sum

  • 1 104
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 236
Zdraveite vsi4ki, koito 4etete tova moe saob6tenie. Imam nujda ot va6iq savet. Bremenna sum v 8-ma sedmica. Ot pove4e ot 2 sedmici imam kafqvo te4enie,koeto e tu po-svetlo, tu po-tamno i ponqkoga s parcal4eta.Parvata lekarka ne mi obarna mnogo vnimanie i se naloji da otida pri druga, koqto be6e dosta pritesnena v na4aloto- kaza 4e imalo leko otlepvane ot ednata strana i sega sum na Duphaston (3 pati na den). Pri sledva6toto mi pose6tenie ima6e podobrenie- zapo4nalo e da se absorbira i me uspokoi. Ina4e mu 4u puslaciite i kaza,4e si otgovarq na sedmicite. Pritesnqva me oba4e 4e tova kafqvoto te4enie ne iz4ezva. Molq za savet ako nqkoi e imal podobni problemi i moje da me uspokoi pone malko!!!!

# 1
  • Мнения: 6 155
Спокойно,не се притеснявай излишно!
Лежи повече, никакви отрицателни емоции, никакъв секс и си пий си лекарствата. Не знам кога си била за последно на преглед, но можеш да отидеш отново да видят дали всичко е наред.
Аз бях като теб /също с отлепване/, но лежах 10 дни в болница. Течението постепенно намаляваше и накрая изчезна.
Лека бременност ти желая  Peace

# 2
  • Мнения: 1 336
Спокойно миличка, аз бях така между 8-ма и 13-та седмица имаше кафеникаво зацапване което ту спираше ту се появяваше, и Прегнил ми биха 4 инжекции и нош-па пиех 3 пъти по 2, и дуфастон до края на 15-та седмица за всеки случай. Всичко спря изведнъж 2-рия ден на 13-та седмица. Само трябва да лежиш, никакви резки движения, ако ще си по-спокойна влез в болница, аз лично отказах, ходех всяка седмица на ултразвук и много лежане, ако се засили или стане червено веднага в болницата не чакай нито час.
Слава Богу всичко е нормално в момента  Heart Eyes, късмет и лека бременност  Heart Eyes  Hug

# 3
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Спокойно миличка, аз бях така между 8-ма и 13-та седмица имаше кафеникаво зацапване което ту спираше ту се появяваше, и Прегнил ми биха 4 инжекции и нош-па пиех 3 пъти по 2, и дуфастон до края на 15-та седмица за всеки случай. Всичко спря изведнъж 2-рия ден на 13-та седмица. Само трябва да лежиш, никакви резки движения, ако ще си по-спокойна влез в болница, аз лично отказах, ходех всяка седмица на ултразвук и много лежане, ако се засили или стане червено веднага в болницата не чакай нито час.
Слава Богу всичко е нормално в момента  Heart Eyes, късмет и лека бременност  Heart Eyes  Hug
и аз бях така.не се притеснявай.Всичко е божа работа

# 4
  • Варна
  • Мнения: 236
Благодаря ви, че ме успокоихте с думите си. По-спокойно е като знам, че има и други случаи. В четвъртак пак съм на ехограф и дано всичко да е наред. Таткото и той се поуспокои малко. 

# 5
  • Мнения: 666
 Нека сега и аз малко повече да те успокоя- нормално е леко да кървиш по време на бременността - това кървене идва от лигавицата на матката и непредставлява никаква опасност за плода , Аз съм изкарала 2 бременности и при първата и при втората кървях почти през цялата си бременност. При първата бях страшно уплашена като теб - лекарите допълнително те стряскат като си измислят какво ли не, 8 години по късно забременях с второто си дете - малкият в момента е на  7 месеца понеже бях с миомни възли ме плашеха че няма да мога да изкарам тази бременност заради кървенето - не пих никакви хормонални хапчета през цялата си бременност спортувах активно и без да обръщам внимание на глупавите им диагнози изкарах лека и нормална бременност без да кача излишни килограми - моят съвет към теб е зареди се с позитивна енергия мисли за бебето което след 7 месеца ще изпълни с радост живота ви - пожелавам ти лека бременност

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 525
аз също в осма седмица прокървих по същия начин и на мен ми изписаха дуфастон,който изобщо не ми помогна.три дена след като бях започнала да го пия течението си продължаваше беше горе долу с цвят на боза,тогава отидох при един възрастен лекар и да ти кажа той така се изсмя на колежката си за този дуфастон,изписа ми туринал и на другата сутрин течението беше почти спряло,а до вечерта нямаше и помен от него.така,че нищо не те пречи потърси още едно мнение и да се похвалиш после за бебето Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 236
Старая се да съм спокойна и наистина откакто публикувах във форума и получих отговорите ви, ми стана по-леко. Остава и това течение да изчезне, а с него и гаденето надявам се и следващите месеци да са по-леки.

# 8
  • Мнения: 1 336
пиши как си като се върнеш от прегледа в четвъртък  Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 236
Обезателно ще пиша- надявам се с добри новини. А и сигурно тепърва ще имам доста въпроси около бремеността. Така ми се иска да се разхождам- това лежане направо ме разболява, но изпълнявам каквото ми казват. Добре поне, че е зима.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 236
Zdraveite vsi4ki, koito me uspokoihte, kogato mi be6e mnogo pritesneno. Predniq 4etvartak kato hodih, nemojah da vi pi6a- imah problemi s Net-a. Polojenieto be6e sa6toto-ima6e leko otlepvane ot ednata strana i prodaljih s Duphaston-a 3 pati na den. Dnes otnovo hodih(a mejduvremenno be6e sprqlo kafqvoto zacapvane- na Koleda) i vsi4ko bilo Ok mi kaza lekarkata. Bebeto se razvivalo normalno, bilo jizneno, varte6e se- vidqh mu dori kra4etata, koito mardaha. Nadqvam se vsi4ko da e nared ve4e i da izkaram spokoina bremennost. Blagodarq vi o6te vednaj, 4e me okurajihte!!!

# 11
  • Мнения: 1 613
Радвам се, че всичко е ок Wink
Леко бременеене   bouquet

# 12
  • Мнения: 1 555
Здравей, първо спокойно всичко е наред с бебчо, както сама си се уверила. Аз също в началото на бременността си имах кафяво течение и точно като теб се бях шашнала, но лекарката ми даде Утрогестан (Прогестерон) и след като ги изпих някъде след 10 дена и всичко спря и оттогава проблеми нямах. Има и едни хапчета - Папаварин, тях също съм ги пила , те са безвредни за бебето, лекарите ги препоръчвт при преждевременни контракции, но нищо не ти пречи да попиташ лекаря си за тях, определено помагат и ако имаш болки !!!  Naughty
 Hug
Спокойно ! Лека бременност !

# 13
  • Мнения: 2 381
Здравей!Искам да споделя, че и аз имах кафяво течение в 10 г.с..Нямах болки.Моят гинеколог ми предписа също Дуфастонм, който пих по схема.Мисля, че изпих 2 опаковки, но не съм много сигурна (почти бях забравила за това).Едновременно с него приемах витамин С и бусколизин.Течението спря.
Нужна ти е активна почивка, никакъв секс и спокойствие.
Пожелавам ти безпроблемна бременност!И не забравяй в полунощ на 31.12. да си пожелаеш нещо!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт