Ще се разходя до Германия

  • 633
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Приветствам берлин-след един месец ще сме там за кратка разходка (само за уикенда) Hug

Давайте сведения за дрехи, нощен живот и прочие наща ,които магат да се направят на бързичко (през дните ще сме само по забележителности), кое колко е (таксита, транспорт и т.н.)


А и ако има навити за среща-там съм Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 7 605
Ооооооо, родния ми град, прекрасен град е, да zнаеШ, а цените в сравнение с Англия Ще ти се виждат смеШни.

Забележителностите са МНОГО, какво то4но те интересува?

Магаzини zа дрехи има по главната улица в zападната част, КуДам, аz примерно много харесвам Pеек & Cloppenburg, намира се на Wittenbergplatz точно до Кадеве, това е най големият универсален магаzин в Европа. Там трябва съЩо да отидеШ, качи се на 6тия етаж при деликатесите, има и Щандове където можеШ да хапнеШ  Grinning

Транспорт, ами градския е супер. Има дневни билети които идват иzгодни, виж www.bvg.de zа информация, там е обяснено и на английски. Има една автобусна линия, 100, която обикаля доста големи zабележителности.
На Потсдамер Платz е хубаво, новичко, магаzини пак, ресторанти, каzино, дискотека и мюzикъл театъра където май оЩе дават Blue Man Group- гореЩо ги препоръчвам, ние ги гледахме това лято (аz ги zнаех оЩе от 97год. в Чикаго) и бяхме иzумени, и не се говори та няма проблем с еzика  Wink

Друго какво точно те интересува?

# 2
  • Мнения: 3 394
Магаzини zа дрехи има по главната улица в zападната част, КуДам, аz примерно много харесвам Pеек & Cloppenburg, намира се на Wittenbergplatz точно до Кадеве, това е най големият универсален магаzин в Европа.

ние ще сме в х-л AGON Olivaer Apart Hotel



# 3
  • Мнения: 3 394
Kurfurstendamm – 200 metres
Adenauer Platz Subway Station – 500 metres
City Centre – 500 metres
Potsdamer Platz – 2 kilometres (1 mile)
Beach – 2 kilometres (1 mile)
Fairgrounds and International Congress Centre – 2 kilometres (1 mile)
Main train station – 3 kilometres (2 miles)
Gendarmenmarkt – 3 kilometres (2 miles)
Museum Island – 3 kilometres (2 miles)
Reichstag – 3 kilometres (2 miles)
Brandenburg Gate – 3 kilometres (2 miles)
Checkpoint Charlie – 3 kilometres (2 miles)
Olympic Stadium – 6 kilometres (4 miles)

това пише като дистанции от хотела

# 4
  • Мнения: 7 605
Какъв е тоzи плаж на 2км?  Shocked

Знам къде се намира, блиzичко до централната улица на zападен Берлин, КуДам, ама тя е много дълга. На тоzи край, където е хотела ви, са по скъпичките бутици.

Иначе са много zле с раzстояниета, International Congress Center примерно е мнооого по далече, Потсдамер Платz съЩо, ама карай, Ще имаШ добра връzка с градския, вие сте на Оливаер Платz, zа това гледай на картите  Wink

# 5
  • Мнения: 3 394
Какъв е тоzи плаж на 2км?  Shocked

Знам къде се намира, блиzичко до централната улица на zападен Берлин, КуДам, ама тя е много дълга. На тоzи край, където е хотела ви, са по скъпичките бутици.

Иначе са много zле с раzстояниета, International Congress Center примерно е мнооого по далече, Потсдамер Платz съЩо, ама карай, Ще имаШ добра връzка с градския, вие сте на Оливаер Платz, zа това гледай на картите  Wink

ами той предлагаше най-добри цени, с вкл закуска....мани за другите какво ми излезе да не ти разправям MoneyЗдраве да е, аз от лондон се научих какво значи разстояния-баси 1 час шофиране към работата и то в не пиков час, и около 1ч 40 мин карана н а връщане Sick

# 6
  • Мнения: 3 423
Otidete v KaDeWe, za men towa e Magazinut!

Ot diskotekite naj-cool w momenta e Felix, na gurba na hotel Adlon, sreshtu Reichstaga.

Ako obichate da hodite pesha, vzemete si udobni obuvki.

Taxi ne si struva, s U-Bahna ili S-Bahna ste bezumno burzi i njama da popadnete v zadrustvanija.

Ot Zoo do Alex moje da vzemete autobus Nr. 100 i da vidite po-vajnite mesta na Berlin, da si gi nabelejite, a posle i zelenasocheno da gi posetite.

Sorry, neshto ne moga da pisha na kirilitza, sledvashtijat mi posting moje i da pokirilicha.

A, i ne se strjaskajte, berlinchani tichat kato ludi, ne e onova mi ti razmotavane kato po bulgarskite ulizi.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Ако имате търпение да изчакате опашките, качете се на ТВ кула и в Райхстага, заслужава си  Wink
Жалко, че по това време ми започват изпитите, иначе като нищо можехме да скокнем до там и да се видим Hug

# 8
  • Мнения: 3 423
Fairgrounds and International Congress Centre – 2 kilometres (1 mile)
@ Tova ne e bezumno interesno, njama zashto da biete put natam.
 
Olympic Stadium – 6 kilometres (4 miles)
@Olimpiastadion sushto edva li shte vi e interesen, izchakajte do dogodina, kato pochne WM.

това пише като дистанции от хотела

Hvanete Linija U1 i otidete do poslednata i spirka v Kreuzberg, tam moje da razgledate poslednijat 1 km, ostanal ot stenata, sega e galerija. Ako ne duha bezumno mnogo vjatur, si e prijatno da razgledash.

Moje da se kachite na TV-Kula na Alex, tam ima kafe na poslednija etaj, kato posednete vutre, shte vi e prijatno da vidite zjal Berlin, zashtoto kafeto se vurti, dokato si hapvate i pijvate.

Otidete na Hackescher Markt, pulno e naokolo s kafeneta, buticheta, mlad narod, abe interesno e.

na Potsdamerplatz moje da vlezete v edno ot IMAX-kinata i da izgledate triizmeren film, a posle da hapnete ot naj-vkusnija italianski sladoled v Arkadite.

V Europa-Center, tova vi e na put, moje da idete na Irish Pub, muzika na jivo i tumna bira do zori, a osven tova moje da vidite i vodnija chasovnik, za detenze shte e osobeno interesno kak se pulnjat kolbite na 10 minuti.

I ako smjatate da se razhojdate, vzemete si ne samo udobni obuvki, kakto po-gore pisah, ami i topli shapki, Berlin e osobeno duhovit grad, sjakash vsichki vetrove sa si dali sreshta tam.

Общи условия

Активация на акаунт