Температурата вкьщи?

  • 1 209
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Пак сьм аз, но ми е студено да излизам днес навьн и си седя вьв форума Simple Smile та се сещам да се информирам каква температура дьржите вкьщи за да му е добре на бебето? Моето детенце е едва на 20 дни и сме на 76 F, sorry нямам представа колко е по Целзий... но преди малко Димо докато го преобличах му се разтрепера долната устна - леко театьр, защото е много топло вкащи и аз ходя по гащи, а сьм зиморничава... Но все пак споделете колко градуса е ОК сьобразено с бебето? За справка - тук в Мичиганско вьншната температура сега е -6 С, а вьтре е 76 F, дали е студено за голо детенце Sick?

# 1
  • Мнения: 7 640
аз моите ги гледам на нормална за нас Т. 76F май е 24С, това е доста топло.Ти какво имаш предвид под голо дете?

# 2
  • Мнения: 4 212
е, тва е към 25 градуса нашенска температура зна4и, ми бомба е. То по високо не е и здравословно, за спане пък въобще. Аз няма представа колко е у дома, не меря с термометър, като ми е студено, затоплям, като ми е топло.....захлаждам. През деня пе4е слънце и е доста топло у дома, ве4ер затоплям, 4е като излезем от банята с малката леко е хладни4ко. Мисля 4е децата трябва да се каляват от малки. Моето дете на 20 дена го изкарах съвсем леко обле4ено навън, малко мърморясваха съседките, но това си е моето дете. И сега, да 4укна на дърво, много е здрава.

# 3
  • Мнения: 81
Ти какво имаш предвид под голо дете?

Kато го преобличам, зьзне а се преобличаме по 15 пьти на ден - врьща мляко по блузките...
Не искам да стоплям повече спалнята и се чудех дали наистина му е студено, иначе вкьщи той си е увит в receiving blanket през цялото време, само аз ходя по гащи...

# 4
  • Мнения: 1 072
моето дете е по - големи4ко и у дома Т е максимум 20 градуса; като бебе на около 23-4 градуса си спомням сме го гледали.

# 5
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
в стаята на бебо е 21_22 градуса....спи на отворен проzорец от малък, но той е лятно бебе....

# 6
  • Мнения: 3 880
В къЩи никога не съм държала повече от 22_23 градуса, даже на 24 вече ми е много усилно и не се чувствам добре. В спалнята е 18 градуса. Доколкото zнам това са и препоръчителните температури долу_горе, само zа къпането и масажите е добре да се zатопли с оЩе няколко градуса, че иначе си е хладно zа малко бебе да лежи дълго време голичко.

# 7
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Според тука6ните лекари  през деня Т трябва да е 19°С  smile3540 , но6тем  17-18°  1crib , а когато бебето се къпе  24°С   bath1 ( а и аз така правя , и нямаме проблеми ).

# 8
  • Мнения: 4 399
На мен 24-25°C за стайна температура ми се виждат много. У нас е 21-22°C и  ни е добре. Доколкото си спомням такива са температурите които се препоръчват в книгите за бебета. В спалнята и ние държим по-хладно (около 18С) и на практика там не пускаме парно. Други години аз мрънкам, ама сега от бременост ли, от ускорена обмяна ли, от що ли, и аз не знам, но ми е добре.

Между другото наскоро ми обясниха че високата температура в спалното помещение е рисков фактор за синдрома на внезапната детска смърт, така че не прегрявайте стаите.

# 9
  • Мнения: 179
Пак сьм аз, но ми е студено да излизам днес навьн и си седя вьв форума Simple Smile та се сещам да се информирам каква температура дьржите вкьщи за да му е добре на бебето? Моето детенце е едва на 20 дни и сме на 76 F, sorry нямам представа колко е по Целзий... но преди малко Димо докато го преобличах му се разтрепера долната устна - леко театьр, защото е много топло вкащи и аз ходя по гащи, а сьм зиморничава... Но все пак споделете колко градуса е ОК сьобразено с бебето? За справка - тук в Мичиганско вьншната температура сега е -6 С, а вьтре е 76 F, дали е студено за голо детенце Sick?
Държа около +73 +74 F , ама навън днес беше -1 F, което излиза към -20 С брррр  #Crazy

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
на мен под 24 ми е хладно

# 11
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Спим на 18 градуса, а през деня е 20-21. Само като се къпем с дребосъка засилвам парното на 23-24. И на тази температура с памперс или гола си прави упражненията на спалнята ни - скачане, катерене, търкаляне.

# 12
Чувала съм че всичко зависи от теб, както го свикнеш бебока не е много добре да се изнежва, но и не прекалявай с каляването.

# 13
  • Мнения: 1 017
22 - 24 по Целзий, както са ме у4или по педиатрия.. newsm78
Гого го гледах на такава темп...ако говори6 за "възду6ните бани", може първона4ално да прави6 и малко по топли4ко, беб4о пак 6те се калява...а ако наистина го вижда6 4е потреперва (няма как да се преструва на 20 дневна възраст) зна4и е по топлолЮбив  Hugмалко по малко 6те свикне.
но определено като спи го дръж на по ниската темп, освен ви4ко, ди6ат по лесно, т.е. не се полу4ава оток на носната лигавица от сухия топъл въздух  bouquet  bouquet

# 14
  • Мнения: 11 306
Значи съм съгласна с всички които споменават за 21 градуса за през деня.
Но искам да допълня нещо. Не в всички ъгли на стаята е толкова топло.
Аз например позлвах специална печка която се поставя на повивалния шкаф докато преобличах децата когато бяха бебета. Такива печки съм виждала в родилното отделение и в стаите за преглед при детския им лекар.
Намирам ги за много удобни, защото им се спестява треперенето от събличането.
Особено моите и двамата хълцаха много след това ако не съм им пускала печката.
Тя се поставя на стената на определено разстояние от площта за повиване

Общи условия

Активация на акаунт