Въпрос към майките с количка Венеция на Чиполино

  • 783
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 242
Не съм сигурна дали мястото на темата ми е в този форум, затова се извинявам предварително на модераторите.

Та въпросът ми е следния: как закопчавате зимния кош. Ние сме с този модел и когато малкия беше на месец и два дни при едно сваляне по стълбите зимния кош се откачи и падна. (Слава Богу, на бебешокът нищо му нямаше, само малко се уплаши.) И тъй като сега пак ползваме зимния кош искам да попитам как го застопорявате? При нас са само две закопчалки отпред.

Мерси предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 135
Privet! I nie sme s takava koli4ka. I mejdu drugoto sme mnogo dovolni ot neq! A ina4e - za zimniq ko6 - i az imah podobno premejdie - ne padna bebka, no malko ostana. I ot tozi moment purvata mi rabota be da proverqvam dali sa zatvoreni "spira4kite".  Ne sum imala problemi sled tova s izhluzvane! A poznati majki s drugi koli4ki sa mi kazvali, 4e e mnogo udobna i leka! No az tova si go znam!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 836
И аз така го застопорявах и се чудя как е паднал. Може би не си го направила правилно и затова се е откопчал. Нашата количка има под дюшека едни каишки, които се захващат за дръжката, ако не се лъжа. Те са за по-голяма сигурност, но аз разбрах за какво служат чак като престанахме да ползваме зимния кош. Пробвай с тях ако ги имаш,че нашата количка е от преди 2г.

# 3
Има една джажа, пада се някъде под главата на бебето, с която се закопчава коша за стойката. Формата му е кръгла. А каишите са за повече сигурност.

# 4
  • Мнения: 414
Щракалките дето се падат отстрани на предната част на количката и двете ленти, дето се хващат на дръжките, те са за да не се повдига задната част нагоре, когато се наклони количката напред.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 242
Има една джажа, пада се някъде под главата на бебето, с която се закопчава коша за стойката. Формата му е кръгла.
Ето тази нали? И аз така го закопчавам, но при по-голям наклон, примерно като слизам от по-висок тротоар коша откъм крачетата се повдига и има опастност да се катурне.

А каишите за които казвате - не дръжките, с които се носи коша, а тези под дюшечето, така ли? Аз си мислех, че те са да се върже бебето. newsm78

# 6
  • София
  • Мнения: 6 242
I nie sme s takava koli4ka. I mejdu drugoto sme mnogo dovolni ot neq!
Аз също Wink. И изобщо не съжаляваме за избора си. bowuu

# 7
  • Мнения: 305
Освен с кръглите джаджи под главата на бебето (пластмасовите) има и едни свободни платнени каиши (НЕ дръжките на коша!) - те са от вътрешната страна. Тях прехвърляш през страничните тръби на дръжките (така, де то се вижда къде) и залепяш двата края на лентата здраво - така ние проблем до сега не сме имали - количката е супер.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 242
Момичета, хиляди благодарности!!!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Закрепих го и с коланите и сега вече е много стабилен, при слизане от по-висок тротоар не се накланя коша и аз мнооого по-спокойна!

Весели празници от мен!

# 9
  • Мнения: 1 040
Много съм благодарна, че попаднах на мненията ви и че сте пуснали темичка точно за този модел количка Hug Понеже сега сме на вълна търсене на количка и точно днес разглеждахме този модел и много ни хареса и искам да ви попитам достатъчно маневрена и лесна за управление ли е??? И още един въпрос - за тежестта - много ли е тежка или - аз в магазина я вдигах, ама то така на място не мога да преценя - а вие сте я вдигали много пъти и имате някаква реална представа.
Предварително благодаря за отговорите  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 6 242
Количката наистина е много добра и мисля, че е особено за зимно бебче като твоето ще е много удобна. Когато е със зимния кош е тежичка, особено когато бебчо поотрасне и ако пълниш като мен чантата с какво ли не. Но пък самия кош държи топло, от никъде не духа и няма нужда да го опаковаш и завиваш бебето (примерно моя син го обличам с космонавта и само слагам покривалото, без одеяло или пелена и му е топличко).

Виж летния вариант е много по-лекичък и няма да има нужда да купувате допълнително лятна количка.

Маневрена е и лесна за управление, дори и със зимния кош.

А, и също издържа на товарене с багаж. Laughing Нашата всяка събота я претоварваме с покупки от Фантастико или Билла, понякога едвам я качваме по стълбита във входа, толкова тежи; и нищо й няма на количката. Wink

Успех с покупките и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт