Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 21

  • 63 684
  • 728
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 555
Огромни благодарности, Корделия, за поредния трейлър с руски субтитри newsm51  love001
Хиляди благодарности и на теб, Емел,  smile3501 newsm51  love001 за светкавичния превод и на български, а така съшо и на Анна  newsm10 newsm51.
Чудесна е създадената от теб тема Анна, моля ти се, не я закривай newsm17 newsm17 newsm17
ВВ е чудесен сериал  newsm10, покрай моите примитивни познания в и-нет успях да запаля оше 10-тина да го гледат. Моля се и нашия Ибрахим отново да намери време за тази тема, безценен беше, истински талисман  newsm17 newsm17 newsm17. Не искам да повярвам, че сме го загубили  newsm17 newsm45 newsm17.
Съмнявам се, че ВВ ще бъде закупен и излъчен в който и да е BG канал newsm12.
Ами друго не ми остава, освен на "стари години" да се запиша на уроци по турски език, защото ако не първия, то едва ли ще е последния толкова запленяващ ни newsm20 .

# 451
  • Мнения: 0
Новина от Стандарт с днешна дата

/ Благодаря на Надин Hug/

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-10-08&article=384414

“Великолепният век” тръгва у нас
Скандалният турски сериал ще се завърти в родния ефир през декември


Сериалът, който предизвика полюсни реакции и доста бунтове в родината си Турция - "Великолепният век", тръгва и у нас. Първата по рейтинг поредица при съседите е закупена в цели 22 страни, включително и България, информира турският "Телевизионен вестник". Излъчването на "Великолепният век" в чужбина ще започне през декември, пише БТА. Още със старта си миналата година сериалът предизвика небивал интерес у нас. Той пресъздава Османската империя по време на управлението на Сюлейман Великолепни. Сцените с походите на османската войска, включително и по българските земи, са изключително кървави, което веднага породи реакции. Дни след като беше излъчена първа серия през 2010-а, родни ентусиасти вече я бяха превели и сложили субтитри за теглене в интернет. В момента в Турция върви втори сезон на поредицата и успя да подмине по рейтинг дори всеобщия любимец Кавънч Татлату, който играе в новия сериал "Север, юг" по роман на нобелиста Орхан Памук.
Главните роли във "Великолепният век" се изпълняват от Халит Ергенч, известен у нас като Онур от "Хиляда и една нощ", Небахат Чехре -г-жа Фирдевс в "Забраненият плод", Бурак Йозчивит - Четин от "Малки тайни". Епизодът, в който се пресъздава битката при унгарския град Мохач през 1526 година с победата на османлиите, е най-гледаната батална сцена в историята на турското кино.
Освен в България сериалът ще се излъчва на Балканите - в Македония, Сърбия, Косово, Гърция, Румъния, Хърватия, Албания, Словения, Словакия, Чехия, Унгария, Украйна, Русия, Азербайджан,Казахстан, Япония и в арабските страни.


Последна редакция: сб, 08 окт 2011, 10:47 от Fan

# 452
  • Мнения: 3 555
Добра новина, но ... аз предпочитам да гледам сериал със субтитри, а не с дублаж.
Така, че не могат да ме мръднат и "с топ" от твоята тема за ВВ Анна, докато я има txtloves newsm51  love001 newsm17

# 453
  • Мнения: 458
Новина от Стандарт с днешна дата

/ Благодаря на Надин Hug/

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2011-10-08&article=384414

“Великолепният век” тръгва у нас
Скандалният турски сериал ще се завърти в родния ефир през декември






Eee, най-накрая хубава новина...Честно казано съм изумена, не вярвах, че някоя родна телевизия ще прояви такава смелост! #Crazy Не ми се мисли какви реакции ще породи това, защото знаем колко първосигнални хора има.  Sick Макар че аз лично смятам, че във сериала няма нищо, което да е обидно за нашия народ, просто един прекрасен исторически сериал, който задължително трябва да гледаме, най-малкото за да видим една различна  гледна точка! Peace

# 454
  • Мнения: 9 701
Благодарности на Емел за превода на трейлъра.  newsm51  love001 Султан Сюлейман сериозно започва да се съмнява в Ибрахим.

Великолепният Век 29 епизод трейлър 1 бг. субтитри



Кой си ти Паргалъ,кой е баща ти!?!?!Браво на султана- опит за приземяване на величието Ибрахим...друг е въпроса,има ли кой да го чуе Crossing Arms  Mr. Green
Радвам се ,че бебчето на Хатидже оживя- да си има и тя утеха...
Ибрахим- Хюррем...борба  без край...или докато някой падне...  #Crazy

ЕМЕЛ Hug независимо от ангажиментите си,ще се радвам да си част от темата Peace
Изглежда наистина са го закупили и нашите  Великолепният  век newsm78 хубаво- нека да го видят по- вече зрители,филма заслужава- дано до тогава да утихват малко тези абсурдни настроения... ooooh!
Аз също предпочитам филма със субтитри,да се насладя на оригиналните гласове на актьорите, а и като знам нашите тв какви дублажи правят...  ooooh! Mr. Green
Браво на сем Ергенч- разрешават на Али да яде сладолед Grinning
на моята внучка не й разрешават мама и тате ,та се налага аз тайно да я черпя Heart Eyes hahaha

# 455
  • Мнения: 6 666
  bouquet Не знам как съм ви пропуснала

# 456
  • София
  • Мнения: 1 825
Хахаххахх, купили са го!

Момичета, вие днес ме направихте истински щастлива.

Телевизията, която го е купила, трябва да се готви за сериозни Атаки Simple Smile, но смятам, че с тези атаки и шума, който ще се вдигне, още повече ще спечели.

Вие ще бъдете напред със сезон и половина и пак от нета ще си го гледате, но повярвайте, няма по-добра мотивация от тази,за да научите един чужд език. Единствено приказките на Султана са сложни, останалите си говорят неща от ежедневието.

Знам, че уж ми е майчин, но аз научих турския с уроци от преподавател в СУ и много, много телевизия и песни в началото на 90-те години. Ако можех да си го позволя, все турски филми и предавания щях да гледам. Simple Smile Сега си разпределям времето равномерно - английски, руски, чешки, словашки ... а ако съм била мноооого послушна, и маааалко турски.

Имам една приятелка, за мен най-интелигентната жена, която познавам, с безброй образования и квалификации и езици, тръгна на уроци по турски не къде да е, а в Казахстан, после, с помощта на Хиляда и една нощ и субтитрите в Интернет се усъвършенства ...

# 457
  • Мнения: 13 334
Fan, каква прекрасна новина!  Hug Hug

Най-накрая да се направи нещо мъдро от този СЕМ!  bowuu Интересно по кой канал ще го излъчват и от колко часа? newsm78 И най-вероятно без повторение... Mr. Green

Но... каквото и да е, темата на Ани трябва да продължи, най-малкото, за да захранва с готови преводи ТВ екипите. Поне няма да има издънки, каквито често чуваме по каналите... Rolling Eyes Rolling Eyes
А може би ще поканят Мистик за консултант? newsm78 Praynig Peace




За фенките на Малкочоолу... Sunglasses

# 458
  • София
  • Мнения: 1 825
Хххаххаха. Да, първия сезон им е готов. Да не би да има по-добър специалист от Мистик.

Може пък, ако няма кой да превежда, да си организираме една група в Скайп и някой с познания по турски да прави симултанен превод. Тоест, аз нямам идея дали мога оправя проблема с Интернета и дали мога да разкрия самоличността си. Ще помислим.

Последна редакция: сб, 08 окт 2011, 12:18 от Емел

# 459
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Ще се излъчва по Нова, с повторение по Нова фемили  Peace

# 460
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Благодарности на Ани и Емел за трейлъра с бг субтитри.   bouquet
Е... Паргалъ почва да се самозабравя...  Crazy
Хм... Хюрем откъде разбра за жена в ловната хижа, и защо реши че е на Ибо, не на СС?  newsm78
Тази война на Ибрахим и Хюрем... дълго е продължила явно.
И пак да питам Мехмет кога ли ще умре?  newsm78
Добра новина за закупен сериал по българска тв. Дали и те ще почнат излъчването декември?  newsm78

# 461
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57


Това видяхте ли???  Mr. Green

# 462
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57


 Mr. Green

# 463
  • Истанбул
  • Мнения: 123
А може би ще поканят Мистик за консултант? newsm78 Praynig Peace[/i][/color]


С най_голямо удоволствие! Simple Smile Мечта!

# 464
  • Мнения: 0
А може би ще поканят Мистик за консултант? newsm78 Praynig Peace[/i][/color]


С най_голямо удоволствие! Simple Smile Мечта!
Ако искат да имат хубав продукт с хубав превод, дано се сетят да те поканят Peace
Да се надяваме, че имат хора, които хвърлят по един поглед в този форум, щом се знае,
че сериала се превежда от ентусиасти...
Видях едни снимки с началните титри на Любов и наказание в една друга тема.
Даже имената на актьорите бяха изписани неправилно #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт