Geox

  • 5 437
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 202
Мацки, бясна съм!  #Cussing out  :  #2gunfire

Искам да споделя с вас за прескъпите и прехвалените обувки Geox, не че ще ми мине яда, ама все пак да си иамте и вие едно на ум ако купувате от там.
Та значи началото на октомври си купих ботушки от там, спортнички, ниска подметка, чудо просто и то "само" за 190 лв. И си се фръцкам аз с Геоксчето до онзи ден, когато заваля големия сняг и аз в кишата трябваше да обикалям улиците. Краката ми замръзнаха, но си викам, тя подметката е тънка и сигурно за това. Обаче се прибирам в къщи и какво да видя, чорапите ми вир вода мокри. Ако бях тръгнала по сандали в това време ефекта щеше да е същия. Когато ги купувах питах девойката "през тез дупчици минава ли вода", а тя вика "а как бе госпожо, това е патент на Геокс, специални мембрани и не пропускат от вън на вътре". Е тинтири минтири се оказаха тия мембрани, ма както и да е.
Та вчера звъня аз в магазина и обяснявам на една много любезна девойка и тя обеща, че въпреки, че ми е изтекла гаранцията ще уредят нещата и да изчакам ден-два и ще ми се обадят.
Още днес сутринта звъни същата девойка и ми обясни, че ще ми заменят ботушите за нови от същия модел или друг, който си харесам. Но понеже съм ги купила от магазина на Графа, а тя била от магазина на Витошка, та да се обадя на графа да предупредя момичетата, иначе процедурата е същата.
И казвам ви не можах да повярвам, викам си "Ееее най-сетне да срещне човек нормално отношение, нищо дефектни, дефектни, ама поне ще ги сменят, все пак не малко пари са дадени".
И такааа, обнаждам се аз на Графа и попадам обаче на някаква ужасно нелюбезна, която дори не пожела да си каже името и ми казва, че нито ще ми върнат парите, нито ще ми ги сменат, защото гаранцията е изтекла. Тя била на ясно, че мембраната е дефектна, но нищо не можело да се направи.
И така, проведохме още няколко злобни разговора и в крайна сметка обещаха да ми дадат талон за намаление, не че ще си купя пак някога Геокс.
Та сега се оказвам с ботушки за 190 кинта, които мога да ги нося само през лятото.   Cry

# 1
  • Мнения: 1 417
Гадно Sad аз не съм фен на марката, но мъжа ми си купува от там обувки ама май досега само летни Wink и затова е доволен.
Миналата зима мисля, моя приятелка която си купува доста често от там обувки имаше същия проблем - оказа се че серията или модела са дефектни и и ги смениха, но не мога да си спомня дали бяха в гаранция.
А иначе най-добре иди в този магазин на Витошка в който са били по-любезни и им обясни ситуацията, в най-лошия случай им вдигни скандал на всеослушание на всички клиенти Twisted Evil

# 2
  • Мнения: 377
Наистина кофти случка, но мисля че проблема не е в GEOX, а в продавачките. Аз съм много доволна от марката, имам само обувки, но и в най-големите дъждове не са ми пропускали. А това че си знаят, че мембраните им са дефектни и си ги продават е направо побъркващо  #Cussing out Да ни напомни, че все пак сме в България.

# 3
  • Мнения: 1 289
Мене ме учудва факта, че са знаели че мембраните са дефектни и са ги пуснали в продажба newsm78 Иначе за качеството на мъжовите ми мокасини мога само да мечтая. Невероятни са. Донесоха му ги от САЩ, но същия модел видяхме и тук. Носил ги е и в дъжд, никога не са пускали. Иначе и аз харесах едно моделче, в момента имат намаление, но май няма да си ги купя Confused

# 4
  • Мнения: 2 529
Ужас! Не мога да повярвам на наглостта на нашите вносители - да продават обувки с повредена мембрана  Twisted Evil  #Cussing out Защо не пишеш в официалния сайт на марката? Може пък оттам да направят нещо. Само какви думи ми идват в главата, ама не са за писане. И аз имам ботуши от тази марка, но са велурени и светли и стават само за сухо време и без това, но ако бях дала 200 лв за ботуши за зимно време сериозно щях да се вбеся #2gunfire До кога ще ни правят на маймуни! 

# 5
  • Мнения: 4 629
Лиу, аз на твое място бих отишла в магазина да говоря лично с въпросната жена, която ти отговаря на телефона. Искай да се срещнеш със собственика и му обясни какво са ти казали от магазина на Витошка, а какво се оказва в магазина им на Графа. 2та магазина не би следвало да имат различна политика

# 6
  • Мнения: 3 153
Аз съм фен на марката, но не и на продавачките!!! Във всичките им магазини са супер противни и много пъти, въпреки желанието да си купя си излизам с празни ръце оттам! Иначе не съм имала проблеми с обувките им, нито с летни, нито със зимни!
Мой съвет-обади се на Комисията за защта на потребителите и им разкажи случая, на една моя колежка й върнаха така парите, защото си беше купила едно ботушки (пак "само" за 250 лв.), които нямаха дефект, но кожата им миришеше ужасно, в затворено помещение можеш да се отровиш направо! Отиде с човек от комисията в магазина и онези набързо й върнаха парите, за да си нямат ядове!

# 7
  • Мнения: 1 417
Мене ме учудва факта, че са знаели че мембраните са дефектни и са ги пуснали в продажба newsm78 Иначе за качеството на мъжовите ми мокасини мога само да мечтая. Невероятни са. Донесоха му ги от САЩ, но същия модел видяхме и тук. Носил ги е и в дъжд, никога не са пускали. Иначе и аз харесах едно моделче, в момента имат намаление, но май няма да си ги купя Confused
Ами те обикновенно не знаят, докато не се оплачат няколко купувача от един и същ модел и тогава се разбира, че има дефект Confused

# 8
  • Мнения: 1 336
Последните обувки на мъжа ми са със съшия дефект и в магазина ни казаха, че не били за мокро време  Shocked.....а са си високи кожени, на плаж ли да ходи с тях  newsm78...с предните не сме имали проблем и съответно ще сменим магазина... хъш пъпис са същите пари и май са 100 пъти по-качествени...

# 9
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Добре че видях темата. Тъкмо утре мислех да взема на дъщеря ми едни розови ботушки около 120 лева. Бях готова да дам тези пари само заради качеството, но ти ме отказа. Не оставяй така нещата-отивай в комисията и действай, това не са малко пари.

# 10
  • Мнения: 2 529
Мой съвет-обади се на Комисията за защта на потребителите и им разкажи случая

Чудесна идея  5инка Grinning

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
То е ясно, че ние ядем и носим боклуците на Запада, ама защо трябва и да ги купуваме на кажи-речи същите (често и по-високи) цени?  #2gunfire
Аз също бих се обадила в Комисията, на какво прилича това?
Явно сме извадили късмет, защото купуваме обувки от тази марка (от няколко години), но досега проблеми не сме имали. Дупчиците не пропускат.  newsm78

# 12
  • Мнения: 6 873
Ще го покажа това на приятеля ми, че той не ми вярваше много за тези обувки.
Та той си е купувал доста от там и доколкото знам, че е имал проблем.
Аз си купих едни боти преди 2-3 години и при първия дъжд краката ми бяха вир вода и цял дена така си ходех. Изобщо не ми е минавало през ума да ходя да ги връщам, мислех, че самите обувки са си такива. А и не ги носех всеки ден, така че ги слагах само като няма дъжд.
За твоите ако не успееш да си ги смениш можеш да пробваш да си купиш някакви по-плътни стелки и когато е мокро да си ги слагаш. Аз така направих, ходих с тези обувки на планина и почти не пропускаха, но си зависи колко време ще вървиш.

# 13
  • Мнения: 2 922
Да, една моя приятелка също се оплака, че й се мокрят краката с прекрасните Geox обувки. Някъде да не пише с много малки букви само за сухо време  Mr. Green
Направо се оплачи на Geox www.geox.com.

# 14
  • Мнения: 4 202
Да, една моя приятелка също се оплака, че й се мокрят краката с прекрасните Geox обувки. Някъде да не пише с много малки букви само за сухо време  Mr. Green
Направо се оплачи на Geox www.geox.com.

Оплаках се, писах им мейл в Милано, после факс, но за сега нищо Sad

Общи условия

Активация на акаунт