На 3 месеца-7400г.-да захранвам ли??

  • 906
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Аз бях твърдо решила да изчакам до 6 навършени месеца,обаче дали синът ми не тежи много за възрастта си?7400-беше на точно 3 месеца,а сега сигурно е 8кг.Докторите естествено ме агитират,че било време,ама аз твърдоглаво ги увещавам,че време ще му е след 2 месеца най-малко.И все пак-нали за захранване важат и килограмите,а нашите са доста??? newsm78

# 1
  • Мнения: 4 915
За времето на захранване не важи теглото, а възрастта и готовността на детето.

Също така не разбирам съвсем дали смяташ, че захранването ще редуцира килограмите?  Thinking
Грешна практика е да се смята, че чрез въвеждане на други храни ще се постигне желаното тегло, не това е целта на захранването.

Детенцето е едричко, но предполагам, че следващите месеци ще се намали наддаването - обикновено се качват най-много грамчета първите три месеца, а и малкият ще става все по-подвижен, ще изразходва енергия и така нещата ще се регулират.

Последна редакция: ср, 21 дек 2005, 08:55 от Free Soul

# 2
  • Мнения: 972
Мисля, че детето си наддава доста добре. Няма защо да го захранваш толкоз рано.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Е що бе newsm78Детето си наддава, не гладува явно, не разбирам мотивите ти за избързванеnewsm78И моето дете върви едро, на 6 м. беше 10 кила, но го захраних едва когато ясно и категорично ми показа, че иска кебапчета с биричка hahaha

# 4
  • Мнения: 694
Това беше последното ,което чух-че бебето ми било наднормено и напълно било готово за ядене на друга храна освен мляко-та за това питам,защото изцяло имам доверие на кърмаческия форум Laughing Grinning

# 5
  • Мнения: 1 072
Напротив - бебчето яде много добре! Кърмата ти стига! Защо да захранваш тогава? Изчакай - така ви е мноого по-добре и на двамата. И ние сме от едрите та чак някои по-стари хора се чудят как като досега съм го държала гладен само на кърма  Laughing

# 6
  • Мнения: 3 926
Моята госпожица пък не си е удвоила теглото от раждането, но сега на Коледа ще я захраня Grinning Ще бъде точно на 5.5 месеца. Другите признаци си ги проявява, само дето още не мога да разбера защо иска да бърка по чиниите - от любопитство или от глад Wink (сигурна съм, че е първото, защото като й дам нещо само очаровано гледа)
Иначе и аз мисля, че му е рано на детенцето. Пък и както са ти казали - гледай си спокойствието. Сега само вадиш цица, а после... разнообразие, кое кога да въведеш, да следиш за реакции... Ех, ако можеше до годинката да бутаме само на цици Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 99
Вероятно се е родило по-едро бебето - и това има значение. Дъщеря ми се роди 4.080кг и на 3 месеца беше 7,500кг., но аз я захраних на 5 навършени и наистина след захранването наддаде по-малко, но не мисля, че това е причина да се бърза. Сега на 6 месеца я претеглиха 9.960кг. Нашият педиатър каза, че няма страшно - към 2-3 година ще се изравни с останалите деца. Според мен - слушай инстинкта си, а другите нека си говорят Simple Smile

# 8
# 9
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
Това 6 месеца е ориентировачна дата. Детето може да е готово и преди това. Педиатрите (на запад де) затова и дават рамка: 4 - 6 месеца. Наблюдавай детето за признаците за готовност. Един от тях е и удвояване на килограмите от раждането или бебето да е над 7,5 - 8 кг + възраст над 4 месеца. Най-важното - следвай инстинкта си и не мисли за тези 6 месеца като за фикс идея. (Но чакай 4-те да минат.)

Между другото и моят магарин е 8 кг. И на мен акушерката ми подхвърли идеята за захранване. А и той ми следи ръката като ям. Аз още мисля и наблюдавам. Може би след нова година като стане на 5 месеца ще се навия.
 Flutter

Последна редакция: ср, 21 дек 2005, 19:12 от Червената Кралица

# 10
  • Мнения: 1 393
Аз си мислих,че ние сме гиганти 6.800 миналия месец,но ти направо ме уби... newsm78
А,за захранването,ако сте на кърма можеш да си го кърмиш до 6-ия месец и да му даваш само сок,ако не трябва да го захранваш

# 11
  • Мнения: 1 383
Тъкмо си погледнах записките - на 3м и 5дни - 7 700. Само на кърма бяхме допреди седмица. Теглото от раждането го удвоихме на 4 месеца, но има и други критерии за готовност за захранване. Това за интересът към храната на родителите не го разбирам. Бебетата в тази възраст по принцип се стремят да докопат всичко, което видят и да го натикат в устата си. Иначе и нашичкия отдавна ни гледа с интерес като ядем.

# 12
  • Мнения: 694
Благодаря за съветите.Мисля все пак да чакам-макар,че ако е критерий удвояването на килограмите-удвоихме ги-бебе се роди 3650-и все пак мисля,че още му стига кърмата.А и така е по-лесно Laughing

# 13
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
лиде , ние също сме толкова килограми, но въобще не смятам да захранвам, напротив, явно си се чувства добре бебко от кърмата, няма какво да го стряскам отсега с лъжицата Wink

# 14
  • Мнения: 350
ЗАХРАНВАНЕТО НЕ ЗАВИСИ ОТ КИЛОГРАМИТЕ, а от степента на развитие на храносмилателната система и донякъде от готовността на детето.

Все пак важно е не дали му се дава друга храна, а колко тя се усвоява и дали храносмилането е готово да я поеме и оползотвори. ТА нали  са доказали, че ранното даване на сокчета вреди именно поради липса на достатъчна зрялост на червата и е придизвикало  масови стомашни проблеми на децата - така са открили, че иначе прехвалените и ценни витамини де факто не се усвояват.....

Аз съвсем съзнателно захраних на 6 месеца, но на никого не бих препоръчала да захранва преди 4 месеца.

КОгато всички ми "пееха" да захранвам ги питах кои книги ми цитират и така "хорът" постепенно замлъкна. А и все пак аз съм чела оригинални материали от английски, което правеше мнението ми авторитетно.
УСпех каквото и да решиш да направиш!

Общи условия

Активация на акаунт