Дайте ми съвет

  • 724
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 271
Здравейте искам съвет от вас.
Аз съм личен асистент на сина ми, но през март очакваме второ бебе.
Социалните се затрудняват с казуса ми.
Моята идея е следната - аз да продължа да бъда личен асистент а тате да излезе в бащинство и съответно да си е вкъщи и да помага повече.
Те обаче казват че е много сложно, защото трябва да ми прекратят договора за  тези 135 ден, които са като болничен преди раждането и след това, защото ще съм "неспособна" да гледам баткото на който съм ЛА. И фактически, когато най-много ни трябват пари аз ще съм без заплата не че е голяма, но...
Другия вариант - тате да стане ЛА е още по-сложен, защото се чака още повече за одобрение от СОц. министерство - защото ЛА е специална програма, а може и да не го одобрят...
Ако сте се сблъсквали с подобен проблем или ваши познати са минали по този път моля ви кажете ми какъв е изхода.
Благодаря предварително!
Спорен ден! Светла

Последна редакция: ср, 21 дек 2005, 22:15 от kuneto

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Светле, пиши на kati_v май така се пишеше

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
Не съм много запозната, но доколкото ми е известно, не можеш да бъдеш и личен асистент и майчинство, както не можеш да ходиш на работа и да си в майчинство... За колко време минават комиисиите за ЛА?
Мисля, че единствения начин да не загубиш болничния и сумата за асистенството (за тези 135 дни) е ако мъжа ти е асистент. Но най-добре е да питаш Кати
Поздрави

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
До колкото знам, могат да разглеждат индивидуално случая и да правят компромиси, няма ли начин вашия тати да стане ЛА като се задвижи по бързо процедурата, но вашите социални трябва да попомогнат... Попитай kati_v, много е мила и предполагам ще ти помогне с каквото може. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт