kak се дават плодови пюрета?

  • 1 305
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
от другия месец трябва да започна да давам плодови пюрета но забравих каква беше схемата-педито каза като схемата на сока от ябълка но честно казано май му давам както ми падне.....по няколко лъжички наведнъж....как беше схемата и за сока и за пюрето кажете моля?

Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 01:53 от Vivi

# 1
  • Мнения: 5 299
Не съм използвала никаква схема - плод. пюре давам следобед към 4-5 ч. Сокове много рядко, и когато ми скимне. Отначало се дава по 1 лъжичка и увеличаваш постепенно.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сок започнах с две лъжички и постепенно се увеличава,и с пюрето е така.Давах между храненията сока,а с плодовото дохранвах

# 3
  • Мнения: 2 672
всичко НОВО се дава постепенно , започва се с 1-2 л. - аз давах кафени,но казаха чаени- на другия ден 3-4 , после 6-7 и така за 7 до 10 дни- цялото количество мл.
стигнеш ли 50 мл ,можеш да даваш цялото количество

# 4
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
50 плодово 50 мляко.Заедно в шише.Сутрин в 10.

# 5
  • Мнения: 1 489
Пълвоначално започнах с по 2-3 лъжички пюре.После заместих следобедното хранене в 16 часа с плодове пюре.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
50 плодово 50 мляко.Заедно в шише.Сутрин в 10.

И аз така правех

# 7
  • Мнения: 516
Не съм давала по схема. Следобед м/у две хранения давам пюре или кисел а сок си пие по всяко време и по колкото и се пие. Но като всяко начало по малко Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
всичко НОВО се дава постепенно , започва се с 1-2 л. ...
Точно така, нали трябва да проследиш реакцията на детето от всяка нова храна.
Ние обаче започнахме първо със зеленчуково на 4 навършени месеца, а месец по-късно въведохме плодовото, което всъщност е следобедното хапване в 17ч.

# 9
  • Мнения: 2 471
Сутрин към 10.00ч сокче, в началото 1-2 лъжички. След обяд около 16.00ч плодово пюре, пак отначало 1-2 лъжички. Всеки ден овеличавам дозите. Сокчето да стане 50 мл., а пюрето - колкото хареса на бебо

Общи условия

Активация на акаунт