При висока температура, алуминиевото фолие е отровно при допир с продукти

  • 982
  • 6
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Моя приятелка, която живее в чужбина, ме предупреди да не използвам алуминиево фолио за завиване директно на продуктите, когато ги обработвам термично.
Риба, картофи и т.н. се пекат в хартия за печене, която виждам по нашите супермаркети...Нея и използвам.

Някой да е чел такива предупреждения в/у опаковките?

# 1
  • Мнения: 5 500
Ти мислиш ли, че ще напишат?

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Не, въпреки че би трябвало.
Но аз така или иначе вече не използвам алум. фолио за това

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
 О, кое не етровно? А алуминиевите тенджери, които вече не се произвеждат, но баба ми готвеще в такива и доживя до 76 г, а дядо ми ощ е жив. Аз използвам такова фолио, от преди да се появи на нашия пазар и не съм забелязала нещо да ни се е случило. Ако ми кажете, че е нещо бавнодействащо-мога да ви дам примери за хиляди такива наоколо. Например изобщо не използвайте мобилен телефон.Абе изборът си е личен де, дали човек да ползва нещо или не. Но не мисля, че вреди повече, отколкото другите продуктри, ако беше така, щеше да е забранен за хранителни цели. ИМХО.

# 4
  • Мнения: 590
Вредно е и печенето на продукти съдържащи нишесте при Т над 180-200 градуса. Пише го в упътването на новата ми фурна.  За алуминиевото фолио не бях чувала, но има логика.

# 5
  • Мнения: 470
Не бях го чувала  досега,аз непрекъснато го използвам,а и на кутията нищо не пише newsm78

# 6
Най-добре някоя мама от чужбина да погледне какво е написано на опаковката на нейното фолио. Производсителите са длъжни да записват всички характеристики на продукта, включително температурна устойчивост ( в случая ) и температурни граници за безопасна употреба. Ако е вярно това твърдение, то със сигурност на опаковката на един нормален производител, продаващ продукцията си на европейския пазар, ще е написано поне, че е нежелателна употребата му за приготовление на храни за деца например... Ще се поровя по - късно за Европейски стандарт в тази област....

Общи условия

Активация на акаунт