положителна проба от ТБ -тест

  • 610
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте мили майки
първо се извинявам ако темата е разисквана вече и се дублира но сега нямам време за проверки а и съм много притеснена
Преди няколко месеца пристигнахме в САЩ и при записването на сина ми в у-ще трябваше да направим задължителния ТБ- тест или иначе казано туберкулозен тест който се оказа положителен след 3 месеца го направихме повторно и отново е положителен направиха снимка но резултата ще дойде по пощата до 10 дни а аз умирам от притеснение
Чувала съм че при хората пристигащи от Европа това е нормално теста да е положителен тъй като ваксината при нас е задължителна и именно затова дава положителен резултат
има ли наистина такова нещо вярно ли е това за ваксинираните и изобщо има ли хора минали по този път или компетентни които да ми разяснят случая
благодаря ви предварително чакам отговорите ви

# 1
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Здравей! Simple Smile

Вярно е, че при хора от Европа, като нас, тестът за ТБ може да бъде положителен в следствие слаганите ваксини. Затова и след положителен скин тест се прави и рентгенова снимка. Изчакайте резултата от нея и ако и там открият туб. мисля, че следващия етап е изследване на слюнка.
Не се притеснявай много (знам, че е невъзможно въобще да не се притесняваш Confused). Вече има много напреднали методи на лечение, които напълно излекуват туб., до степен болния да бъде само носител на туберколозна инфекция (каквито сме всички ваксинирани).
Ето ти малко повече инфо на български:

http://64.233.167.104/search?q=cache:2ok4xXa9dhwJ:www.cmo.wales. … ;client=firefox-a

На английски има много повече информация.
Успех. Hug

# 2
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Сега си спомням, че нашия личен лекар тук, в Канада, беше споменал, че синът му е преболедувал от туберколоза и след лечение (мисля, че хапчета някакви е приемал) вече се е възстановил.
Така че, спокойно и горе главата. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 314
Не съм специалист, но да, това е вярно, ако синът ти е бил ваксиниран, то е нормално тестът да е положителен.
Стискам палци да се окажат напразни притесненията.

# 4
много ви благодаря за бързите отговори
истина е че докато дойдат резултатите напълно спокойствие не може да има но все пак е вид облекчение като се осведомиш с някой
дано притесненията се окажат напразни

# 5
не се притеснявай, нормално е ако идваш от европа в сащ тб теста да е положителен. аз съм също пример за това. когато си правех здравни изследвания за емиграционните в сащ тб теста ми излезна положителен и ми направиха снимка, всичко беше ок.
има доста по тази тема в нета, прочети ако искаш и не се шашкай напразно, всичко ще е наред. Grinning

# 6
  • Мнения: 597
Споко,нормално е.Като запо4вах работа тук и ми правиха вси4ки изследвания и ми обясниха,4е може теста да е положителен,по същата при4ина,която са ти казали другите мами.Дават таблетки,и ти правят снимка.При мен не се наложи,но доколкото можеш не се тревожи,знам,4е е лесно да се каже отстрани...но все пак не сме се родили преди 150 год, така,4е специално тук,дори и да има нещо,ще се вземат мерки веднага,горе главата и да пишеш какво става!

Общи условия

Активация на акаунт