Медитерм мениджър ООД - що е то?

  • 45 011
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 691
Вчера на свекърва ми, докато си взимала пенсията от пощата, касиерката й дала някаква рекламна брошурка с ваучер за безплатно получаване на  магнитно-терапевтичен колан с алое вера, който иначе струвал 129 лв. (не ги раздавала на всички, а само на отделни хора от опашката). Безплатно, но с 19,95 лв за доставка Money Аз като едно видно интернетско чедо реших да проверя сайта на фирмата, посочен с мини буквички в ъгълчето на ваучера: www.meditermanager.com , само дето попаднах на празен откъм съдържание сайт, тъпкан само със спонсорирани линкове, например за интернет телефония в Ирак Crazy Чичко Гугъл ме осведоми, че Медитерм мениджър ООД е фирма в София. и почти нищо повече. 
Накратко, въпросът ми е някой чувал ли е нещо за фирмата и има ли смисъл да се рискува поръчка от тях?
Най-вероятно ще звънна на посочения телефон да ги питам и лично, но някак ми се иска да чуя и 1-2 странични мнения  bouquet

# 1
  • Мнения: 10
И на мен днес чистачката на офиса ми донесе такъв ваучер.Дали го на мъжа и като си получавал пенсията. Ще ми е интересно да разбера и аз нещо по въпроса. Офертата е примамлива,но дали не е някаква измама?...

# 2
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Вчера на свекърва ми, докато си взимала пенсията от пощата, касиерката й дала някаква рекламна брошурка с ваучер за безплатно получаване на  магнитно-терапевтичен колан с алое вера, който иначе струвал 129 лв. (не ги раздавала на всички, а само на отделни хора от опашката). Безплатно, но с 19,95 лв за доставка Money Аз като едно видно интернетско чедо реших да проверя сайта на фирмата, посочен с мини буквички в ъгълчето на ваучера: www.meditermanager.com , само дето попаднах на празен откъм съдържание сайт, тъпкан само със спонсорирани линкове, например за интернет телефония в Ирак Crazy Чичко Гугъл ме осведоми, че Медитерм мениджър ООД е фирма в София. и почти нищо повече. 
Накратко, въпросът ми е някой чувал ли е нещо за фирмата и има ли смисъл да се рискува поръчка от тях?
Най-вероятно ще звънна на посочения телефон да ги питам и лично, но някак ми се иска да чуя и 1-2 странични мнения  bouquet
Продават коланчета с вълна за 20 кинта. Същите продукти ги има във вид на одеалце и забравих още какво - на безмозъчни цени, нещо като 250 кинта ми се върти в главата. Моята мама си беше купила от някаква уж безплатна екскурзия с рекламна цел... Разправят, че някакви магнити имало вътре, ама ако разни болести се лекуваха с магнити, всики щяха да са здрави.

Аз гледам така - като могат да си позволят да се поглезят с такова нещо, хем си удовлетворяват шопинг манията, хем имат вяра, че нещо ще им помогне - плацебо ефект ли ще е или друго - няма значение. Обаче ако човек ще си отделя от залъка за това - да и купи вълнено шалче, колан или одеалце - върши същата работа.

# 3
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен.Simple Smile Реших да споделя, че и ние получихме този ваучер преди два дена и ми се стори оферта, обадих се и го порачах и преди час ни го донесоха изхлежда добре направен, остава и да има деиствие, 20 лв. не са много, каде ли не сме ги дали, дано помогне , ако ли не поне няма да навреди. Simple Smile Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Хайде и аз да попитам за въпросните колани дали има ли някой вече преки впечатления. Мойта мама също получила брошура с талон и аз първоначално реших, че е поредната измама, но като прочетох, че някои от вас са си взели, ми стана любопитно. Дископатията мори все повече и повече хора, включително и мен, та затова се позаинтересувах от отзивите.

# 5
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Simple Smile  Реших да споделя за колана...... е, не толкова за действието,колкото за  това, че наистина е 20 лв. и няма измама - доставят го  Grinning 
В началото се усъмних, реших , че е поредното "безплатно" нещо, което ще струва много. С риск да досадя на служителките на въпросната фирма питах няколко пъти това ли е крайната цена и поръчах. След 3-4 дни ми го доставиха с куриер, вълнен колан с магнити, но съм го предвидила за коледен подарък и за това не мога да споделя ефекта (ако има) и т.нт. Само исках да ви кажа, че ги доставят и цената е тази - 19,95 лв. (с 1 талонче имате право да  поръчате 5 колана).
Успех ! Пожелавам на всички много здраве, да не го поръчвате за болки ами ей така ...профилактично!   bouquet 

# 6
  • Мнения: 6 528
За първи път чувам за такава доставка 20 лв  #Crazy Mr. Green

Очевидно това си е цената на колана, а този безплатен ваучер си е за зарибявка  Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
Взех колана заради майка ми, но реших да го пробвам, защото имам проблем с кръста. Много съм мнителна към такива оферти, но да ви кажа този колан изглежда много добре, а по-важното е, че болката ми действително намаля, не че е изчезнала напълно, но наистина намаля. Нося го вече 3-4 дни и не го свалям. Дано да може да помага така, както казват. След време ще дам нов отчет.   newsm78

# 8
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!И моята свекърва получи такъв ваучер.Да споделя,че се усъмних относно безплатния колан(129лв.)за доставката 20лв.мисля,че е много(колет от 2кг.до щатите е 20лв)тоя колан трябва да тежи доста за доставка от София-Варна.Пак е някаква "ИГРА", да зарибяват пенсинерите да си го купят,нали всеки го боли нещто.Няма да си го поръчваме.

# 9
  • Мнения: 22
НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ!
Днес и на мен ми попадна такава брошура. Според мен този колан струва не повече от 5 лв. Доставката им струва около 5 лв и така печелят поне 10 лв. от колан. Сайтът и брошурите изглеждат много съмнително - никъде няма адрес на офис или адрес на фирма. Контактната форма на сайта не работи. Няма телефон за контакт, само имейл в abv.bg - супер съмнителна работа.
Препоръчвам ви да не бързате да поръчвате, ще проуча въпроса и ще ви пиша пак.

# 10
  • Мнения: 22
ВНИМАНИЕ! Фирма МЕДИТЕРМ МЕНИДЖЪР са измамници!

Само след 5 мин. разследване на моя колега в Интернет откриваме, че фирмата е наказана от КЗП (Комисия за Защита на Потребителите) на 2 ноември тази година за цитирам:
„Медитерм Мениджър” ООД да прилага нелоялна заблуждаваща търговска практика, а именно:
Предоставянето на невярна и подвеждаща информация в рекламни брошури относно състава и свойствата на предлаганите стоки на потребителите, включително и за вакуумен матрак „Юпитер”, в нарушение на чл. 68в във връзка с чл. 68г, ал.4 и чл. 68д, ал.1 предложение 1 /съдържа невярна информация и следователно е подвеждаща/ от Закона за защита на потребителите.  
 

като глобата е заради техния друг продукт вакуумен матрак. Сега са измислили нов измамен продукт - магнитен колан.
Призовавам всеки, който се смята засегнат от тази измама да пусне сигнал в КЗП от тази страница http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19

Целият документ, който ви цитирах по-горе може да изтеглите от сайта на КЗП от този линк http://goo.gl/47w6I - изтегля се Excel файл, на ред 74 е въпросната фирма.

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 00:53 от delga

# 11
  • София
  • Мнения: 3 610
Може и да са наказани, може и да са шмекери, сигурна съм, че не струва 129лв, но коланът не е и менте за 5лв. Моите уважения, но докато не сте видели нещо, не го плюйте! Признавам, че и аз подходих с огромно недоверие, но сега го имам и не мога да си изкривя душата и да кажа, че е боклук. На мен лично ми върши работа.

# 12
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
ВНИМАНИЕ! Фирма МЕДИТЕРМ МЕНИДЖЪР са измамници!

Само след 5 мин. разследване на моя колега в Интернет откриваме, че фирмата е наказана от КЗП (Комисия за Защита на Потребителите) на 2 ноември тази година за цитирам:
„Медитерм Мениджър” ООД да прилага нелоялна заблуждаваща търговска практика, а именно:
Предоставянето на невярна и подвеждаща информация в рекламни брошури относно състава и свойствата на предлаганите стоки на потребителите, включително и за вакуумен матрак „Юпитер”, в нарушение на чл. 68в във връзка с чл. 68г, ал.4 и чл. 68д, ал.1 предложение 1 /съдържа невярна информация и следователно е подвеждаща/ от Закона за защита на потребителите.  
 

като глобата е заради техния друг продукт вакуумен матрак. Сега са измислили нов измамен продукт - магнитен колан.
Призовавам всеки, който се смята засегнат от тази измама да пусне сигнал в КЗП от тази страница http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19

Целият документ, който ви цитирах по-горе може да изтеглите от сайта на КЗП от този линк http://goo.gl/47w6I - изтегля се Excel файл, на ред 74 е въпросната фирма.

Кое точно е подвеждащата и невярна информация? newsm78

# 13
  • Мнения: 1 691
Кое точно е подвеждащата и невярна информация? newsm78
[/quote]

Не знам дали информацията е вярна или невярна, но със сигурност е недостатъчна, да не кажа липсваща. Може и да не са измамници, но (умишлено или не) не са си направили труда да посочат поне производителя на стоката и дори собствения си адрес. Няма да си купя котка в чувал само защото непознатият, който носи чувала, ми е казал, че е персийска и че струва 150 лв, а той ще ми я даде за 20... Не го познавам, не виждам котката и дори не знам дали персийските котки струват по 150 лв или 20 лв (или пък 10 лв) е реалната им цена и непознатият всъщност не иска да ме метне.

# 14
  • София
  • Мнения: 8
Да се включа и аз. Съпругът ми носи такъв колан (подариха му го) и е много доволен, незнам дали е от магнитите или от вълната , но казва че се чувства добре и кръста не го боли. Колана може и да не струва повече от 20 лв , но щом му действа ( или той си мисли така) за мен си струва парите. Аз търсих вариант да купя още един за подарък, но незнам от къде и как да го поръчам след като дават въпросните брошури само в пощата.

Общи условия

Активация на акаунт