До раждалите мами

  • 1 030
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Днес бях на косултация и акушерката установи че имам 2cm разкритие,но аз се чувствам отлично,нямам болки нито контракции.Тя каза да не се притеснявам,нямало проблем за бебо ако се роди сега,но как да не се притеснявам като имам още месец до термина и искам бебо да остане още малко на топло при мама preggo.Та въпроса ми е трябва ли да се притеснявам заради тези 2 cm или това е нещо нормално?Благодаря ви за отговорите  bouquet

О боже,всяка втора дума ми е притеснявам,притеснявем Crazy Crazy Crazy.............


# 1
  • Мнения: 7 803
е хайде сега като ти каzват няма страшно zначи е така ти си почти в 37 седмица какъв е проблема няма да е недоносено а и гаранция няма че ще се роди сега може и да преносиш  Wink спокойствие почивка и се радвай на последните дни или седмици  Wink

# 2
  • Мнения: 514
е хайде сега като ти каzват няма страшно zначи е така ти си почти в 37 седмица какъв е проблема няма да е недоносено а и гаранция няма че ще се роди сега може и да преносиш Wink спокойствие почивка и се радвай на последните дни или седмици Wink
Благодаря ти за бързия отговор  bouquet напрво сън не ме хваща,сега отивам малко по спокойна да пробвам smile3524

# 3
  • Мнения: 2 672
СПОКО! да не вземеш от притеснения да родиш Wink

# 4
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
И аз да кажа - спокойно - лежи си и си карай празниците вкъщи. Една моя приятелка цяла седмица си ходи с 2 см разкритие преди да и почнат болките.

# 5
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
за сега можеш да останеш спокоина,аз две седмици преди термина бях с 2см,а родих една седмица след термин.пожелавам ти едно живо и здраво бебче!  ylinfant

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 714
до 3 см разкритие изобщо не е опсано. А и като ти гледам лентичката, вече си в 9-я месец, така че няма място за притесднение. Леко раждане.

# 7
  • Мнения: 920
Хич не се и тревожи...аз си ходих 10 дни с 2 см разкритие и накрая предизвикаха раждането. При мен се оказа че си е имало причина разкритието да не расте...но като разпитвах докато ходех всеки ден за тонове, ме успокоиха че 1, 2 см разкритие можеш да имаш още от 7 месец например и да си родиш по термин.

Леко раждане и весели празници.

# 8
  • София
  • Мнения: 212
Не се притеснявай!!!Според мен щом ти се чувстваш добре,значи всичко е наред. Flutter Мен специално в женската консултация никога не са ме преглеждали,като изключим взимането на секрет и цитонамазка около4-ия месец и двата видеозона в 3-ия и ако не се лъжа в около 5-ия месец.Оттам нататък само слушаха тоновете на бебчо и ме мереха на кантара,даже с учудване отбелязах,че не ми мерат кръвното-и акушерката гузно започна да се оправдава с износването на апарата,че отскоро имали нов и ме върна от вратата с думите"ела,ела"-това беше в 9-ия месец!Аз в 7-ия месец ходих за последно на видеозон в "Шейново",защото си имам лекарка там,която посетих 3-4 пъти през бременността за лично спокойствие!Май доста се отплеснах,но мисълта ми беше,че аз влязох да раждам с 2см.разкритие-8 дни след термина,но преди това никой не ме е преглеждал,за да ми каже имам или нямам някакво разкритие.На теб желая леко раждане!!!Щом ти се чувстваш добре и бебчо е добре!Той сам ще си реши кога му е времето да излиза.

# 9
  • Мнения: 2 327
И аз последния месец бях с 2 см разкритие. При това си имах и контракции редовно. Доктора каза, че таман като почна да раждам половината работа ще е свършена Simple Smile Накрая си родих на термина.
Успокой се и весели празници Simple Smile

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не се шашкай.Аз също  бях с такова разкритие доста време.За срам даже са ми били изтекли водите без да усетя Confused Embarassed.....това се разбра след като родих Rolling EyesСтой си спокойно и се наслаждавай на оставащата ти още малко почивка  bouquet

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Я не се притеснявай по рано ще се отървеш. Аз родих края на 36 седмица, началото на 37 седмица, без проблем, влязох с 2см. разкритие без да очаквам че ще раждам. Казаха ми че мога да изкарам още 2 седмици с това разкритие. Влязох за изтичане на около плодни води, но същата нощ тръгнах да раждам.

# 12
  • Мнения: 7 640
не се притеснявай, давай по-спокойно и по всяка вероятност ще изкараш още доста време!

# 13
  • Мнения: 228
Не се притеснявай.. Една моя приятелка почти две седмици изкара с 2 см разкритие.. ПРосто си почивай повече и не се притеснявай излишно... Леко раждане...

# 14
  • Мнения: 228
Не се притеснявай.. Една моя приятелка почти две седмици изкара с 2 см разкритие.. ПРосто си почивай повече и не се притеснявай излишно... Леко раждане...

Общи условия

Активация на акаунт