Прах за пране и омекотител за дрехи / тема 5

  • 81 303
  • 777
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 9
Amazing_nice

Предлаганите от теб продукти на AS биха ли ми помогнали в борбата срещу пожълтели яки на бели дрехи и цветни чаршафи с черни петна (някоя от черните дрехи явно е пуснала). Или трябва да се използва нещо друго  Rolling Eyes

И още нещо. Гледам има различни разновидности на Ариел за цветно и за бяло - Colour and Style и Actilift за цветно и други за бяло. Кои от тях се препоръчват, предполагам има разлика между отделните серии.

Благодарско предварително за разясненията!

# 556
  • Мнения: 206
Flame ,  за   засечени   яки -  розовата  кутия  на  AS   или  AS Vorwaschspray / Спрей   с  една  бяла  риза/.

За  оцветени при пране   дрехи -  много пъти  сме  коментирали тук  Текстил енфарберите  на  Хайтман / едни прахчета  за оцветено пране/ . Аз  лично  съм махала   успешно   розови  петна   от  бели ленени  панталонки.  Доволна  съм.  Важното е  да  не си ги прала  след  злополучното оцветяващо пране.

Относно  ариелите   за  цветно  - препоръчвам  Актилифта. По-силни  са  според  мен срещу  петна.
Успех  с  избора.

# 557
  • Мнения: 9
Привет

Въз основа на съветите ви се спирам на следното (поправете ме, ако греша някъде)

1. Ариел Актилифт Компакт, произведен в Германия за цветно и за бяло, възможно най-малка разфасовка, все пак трябва да се тества Simple Smile

2. За петна по бели дрехи - AS oxy power weiss 750g - http://www.bornbg.com/index.php?page=shop.product_details&fl … mart&Itemid=1

3. За премахване на петна от цветно пране, когато някоя от дрехите е оцветила друга, добавка на д-р Бекман. Това, което аз намирам в дрогериите на DM е опаковка от 100гр за цветно. Amazing_nice предполагам е същото, което препоръчваш... има ли някакъв надпис по който мога да се ориентирам.

Благодаря и поздрави!

P.S. Може ли някой да ми даде линк към темата за пералните, защото се оказва, че в квартирата на на тази, която ще ползвам, никога не е правена профилактика. Да се поограмотя, как да почиста ваничката, а и отделението, в което стои самата ваничка, защото е с наслоявания от прах и нещо черно, предполагам боклуци...

Последна редакция: ср, 04 яну 2012, 10:23 от FlameElement

# 558
  • Мнения: 206
Flame , textile entferner  се   казват   тези прахчета.


За  почистване   на пералня   пробвай препарата   за  перални  на  Хайтман  или на  д-р Бекман.

# 559
  • Мнения: 0
препоръчвам ви ariel professional  за петна разфасовката е от 2 л.Лично го използвам вече 2год. и винаги оставам очарована от резултата. Препоръчвам ви го горещо а и цената му е много добра.

# 560
  • Мнения: 0
за бяло използвам DOMESTOS специален за дрехи

# 561
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
От утре в БИЛЛА любимото ни ОМО ще е на промоция-6.49 лв

# 562
  • Мнения: 468
Значи ще я посетим Била-та

# 563
  • Мнения: 5 207
О, чудесно за ОМО. С 1 лев по-евтино от редовната цена. Щях да си купя, но имам 4 пакета, които си купих от промоцията в Карфур. Пак беше на 6,49 лв.

Между другото, бях изненадана да видя ОМО в Билла миналата седмица като купувах месо за празниците. Щом и там се появи, значи има надежда да се позадържи на пазара у нас. На всичкото отгоре цената му е същата като в Карфур, а обикновено в Билла цените са по-високи.

# 564
  • Мнения: 0
момичета заинтригувахте ме за ОМО-то 6.49лв. за килограм ли е ?

# 565
  • Мнения: 5 207
Ние тук не гледаме килограмите и литрите на перилните препарати, а броя на пранетата. Така е правилно, защото от нашите еврокомпакт прахове 2 кг стигат за 20 пранета, но при по-концентрираните прахове в Западна Европа 2 кг стигат за 25 пранета. Сега и в България навлизат прахове съз западноевропейска концентрация, произведени за нашия пазар - това е Persil Expert.
Така че 6,49 лв. е за 20 пранета (ако държиш това са 2 кг). Редовната му цена е 7,49 лв.

# 566
  • Мнения: 0
благодаря ти за инфото. Попитах защото до нас отвориха магазинче за прахове преди 2-3 дена и там имаше ОМО Подходящ за цветни и бели дрехи.  5.76 кг за 72 пранета - 20лв. затова се заинтересувах за килограмите

# 567
  • Мнения: 5 207
Това ОМО, което продават в магазинчето, сигурно е внос от Гърция - те имат подобни разфасовки. В Гърция ОМО е по-нисък клас прах. ОМО, което се продава в България, отговаря на гръцкия Скип, т.е. е по-висок клас прах. На първа страница има една табличка - там можеш да провериш каквото те интересува.

# 568
  • Мнения: 0
много много ти благодаря за полезната информация

# 569
  • Мнения: 176
Показвам  ти  по-  успешните   продукти  , защото на   АS   някои   са  добри  , някои не  чак  толкова /  Тук  Ени   ще  се  съгласи  с  мен/ . 

съгласна съм. В повечето случаи на собствени марки на дрогериите най-доброто им качество е по-ниската цена. Шлекер имат и качествени продукти. Тогава вече наистина си заслужава. За разлика от ДМ, чиито препарати не са добри. А в България не са и и евтини.

Общи условия

Активация на акаунт