Страховете при 2-годишните?

  • 601
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
Моята дъщеря е на 2 години и половина и през ноща все се буди и казва че я е страх. Само с мен е по спокойна. Има ли други майчета минали през такова неща и какви са ви опитите с децата в тази възраст? #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 017
привет  Hug

ами моят Гого сега го е страх да остава сам... Rolling Eyes не спорим, ама понякога е наистина изнервя6то...
от това,което знам от лиЧен и Чужд опит е, Че от една страна може да похитрува, т.е. намира наЧин как да спи при мама  Hug
а може и наистина да я е страх от тъмното (мен все ме бе6е страх, та и до сега  Embarassed). може би ако опита6 с но6тна лампа, която на първо време оставя6 да свети през но6та не6тата 6те се подобрят...или ако спи в съседна стая, отворената врата към ва6ата спалня е съ6то ре6ение...
успех, и не се тревожи, за6тото най вероятно е само период  Hug
пи6и и в раздела "на6ите деца", сигурна съм, 4е 6те те затрупат с предложения и опит   bouquet

# 2
  • Мнения: 11 306
Темата не е ли за Наши деца?

Суити П, детето казва ли ти от какво го е страх? Може ли да обясни или само с плач?

# 3
  • Мнения: 163
Опитва се да обясни че идва от вън, ние сме на първия етаж, но не е заради това само. Мислих си дали е някакъв период, защото не мога да немеря инфо за това.
За темата? Зависи от гледната точка както и за други теми тук може да се спори коя за къде е. Идеята е човек да намери помощ ili съвет от някоя мама, а нас просто ни свързва че сме разпръснати по различни държави и за това я пуснах тук.

# 4
  • Мнения: 11 306
Предполагам, че е период, имайки предвид това което съм видяла от моите деца.
Не съм искала да те засегна със забележката за това дали темата е за тук.(в последно време просто се поставят условия теми които не са свързани с спецификата на форума да се местят в подходящия и затова попитах така). Знам, че искаш от нас съвет, който ще е адекватен на условията, в които възпитаваш детето си.
Казваш, че сте на първия етаж. Имате ли щори, решетки или нещо друго което да ви е като защита? Гледали ли сте навън по тъмното кой се движи, кой предмет какви шумове издава? Постави си за цел някоя вечер да седите пред прозореца и просто да наблюдавате и да и казваш кое как изглежда през деня и как се променя на тъмно.
Може да е видяла някоя сянка на минаващ предмет - било човек, превозно средство или животно, и да се е уплашила. Децата обичат да им обяснят какво са видяли, да им се повтори, потрети и след известно време страха се преодолява.
Аз имах подобен проблем с дъщеря ми и по този начин го преодоляхме постепенно.
Затова и казах, че е период.

# 5
  • Мнения: 1 403
И Емили много я е страх. Незнам от кво се е наплашила така-никой не я е плашел. Като чуе,че някой комшия чука и веднага почва да пищи. Що така незнам

Общи условия

Активация на акаунт