Леко изкривявана на краченца.

  • 734
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
Здравейте момичета.
Ето че се появи и поредния проблем. Лятото педито ни каза да спрем Вигантола, и при последния ни преглед миналия месец каза да не го даваме още. Дъщеря ми проходи на 10,5 месеца (сега е на годинка) и вчера я заведохме профилактично на ортопед. Според него има леко изкривяване на краченцата и вероятно рахит.  Cry Sad Днес ще ходим пак за снимка да се види какво е отклоняването и евентуално ще ни насрочи лечение. Каза че не било страшно и се оправяло, но пустото притеснение не ме оставя. Изчетох всичко, което намерих в нета за рахита, но освен изпотяването на краченцата и лекото им изкривяване други симптоми нямаме. Моля ако има мами, които са имали подобни проблеми да споделят как са ги разрешили. Предварително благодаря на отзовалите се.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Проблемът наистина ще се реши, не ви е излъгал лекарят.
На моя приятелка момиченцето беше с толкова изкривени крачета, че приличаха на нула като ги събереше едно до друго. Сега мадамата е на 16 години и е ...манекенка Wink
Не се притеснявай, дишай спокойно - товма е поправимо.

# 2
  • Мнения: 7 640
спокойно, слушай ортопеда Grinning. На много деца крачетата преминават през О, после Х и накрая се оправят!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 524
А вашето педи мила къде бля през това време #2gunfireНие имах ме същия проблем,но нашта незнам как да я нарека, защото не мога да си изкривя душата и да и кажа докторка го видя в 8 месец(добре,че не бях ме проходили).Та не се притеснявай лекува се спокойно макар да знам,че ще ти е трудно щото аз колко сълзи излях.Като начало увеличи сиренцето и купи телешко с кост,свари го и от бульона и приготви супичка.Лечението продължава около месец,два в зависимост от степента на изкривяване в случай ,че се касае за рахит.Хайде бързо оправяне и не се притеснявай пак ти казвам лекува се.

Общи условия

Активация на акаунт