Няколко въпросчета

  • 1 641
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 103
Мами моля отговорете, че ме стреснаха съвсем.
Защо трябва да носа лигнин, колко дена си без бельо в болницата , и някой знае ли след секциото дали като ти махната катетара може да си сложиш бельо и превръзка????????????

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Лигнин си носиш за себе си, но ако си раждала нормално. Бельо не се носи, защото на визитациите те разглеждат отдолу, за да видят дали няма проблем, особено ако има и шевчета. Ако си секцио не можеш да лепнеш върху току-що зашития си корем гащи! Може би след някой друг ден - да. Аз раждах нормално и на втория ден си обух пликчета с по-хлабави ластици, но преди визитация ги махах.
А ти защо се стряскаш, по-точно от какво?

# 2
  • Мнения: 2 327
Лигнина се оказва по удобен от превръзките. А това за неносенето на бельо и мен много ме беше стреснало, но не се оказа кой знае какъв проблем. Не знам как е при секцио де, но аз си сложих бельо още на същия ден и го махах само за консултации.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 509
Лигнин се ползва и при секцио, щом са ти казали, си носи.
Като ти махнат катетъра можеш да си с превръзка и дълбоки гащи (над операцията), на мен така ми беше по-удобно. За визитацията ги махаш, ако ти кажат.

# 4
  • Мнения: 2 220
Лигнин се слага, за да може да се следи количеството кръв, което изтича след раждането. Аз раждах със секцио и не съм имала катетър. Не се притеснявай за тези неща. наистина в началото е по-удобно без гащи, защото операцията боли и при най-лекия допир. Но ако ти искаш, вземи си по-дълбоки и си ги обувай, никой нищо няма да ти каже, просто ги сваляй преди визитация. Успех!

# 5
  • Мнения: 8 769
Вземи си бельо, лигнин и превръзки за родилки. Сама ще разбереш от последните две с кое е епо-удобно. Ако ще раждаш нормално, ще си сложиш гащи почти веднаг и ще ги махаш само сутрин за визитацията. При секциото-като ти махнат катетъра и си обуваш гащите. Няма страшно!

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 845
Изглежда си зависи къде ще раждаш, аз и двата пъти си бях с гащи, точно преди да ме преместят от магарето санитарката ми слагаше лигнина или превръзките с моите си гащи и тогава ме местиха.
Лигнина наистина е удобен, но има едни превръзки доста големи точно за след раждане или опреции са, мъжът ми ги беше взел докато бях в болницата, бяха някаква гръцка марка и на мен си ми беше по- комфортно с тях отколкото с лигнин.

# 7
  • Мнения: 1 033
Раждах секцио преди 20 дни ( с пълна упойка, защото май има значение). Лигнинът е супер удобен и функционален - освен че се слага за да се следи количеството кръв може да се използва и за "покривка", тоалетна хартия и прочее.... Без гащи си докато си в реанимация, веднага след това може да си сложих гащи (както е казала тонина - по -дълбоки, тип бабешки), най-добре е памучни, за да диша операцията. Ако държат да си без гащи на визитация - ще ти кажат. Превръзките можеш да започнеш да ползваш веднага след като сложиш гащи:)
Успех!!!

# 8
  • Мнения: 2 047
  Зависи с каква упойка ще си при секцио и на кой ден ще те раздвижат. Докато лежиш след операцията ще те боли и няма да можеш да ставаш някое време, та едва ли ще се сетиш , че си искала да бъдеш с гащи.
   След раздвижването пък едва ходиш и не можеш да се сгънеш за да си ги сложиш. На третия-четвъртия  ден положението се подобрява и чак тогава би могла. Но при някои и тогава не става.
  Катетър ще ти сложат след операцията ако не можеш да се справяш с подлогата. Махат го след няколко часа и когато вече би могла сама да станеш и отидеш до тоалетната.
   Лигнинът звучи гадно на първо слушане, но всъщност е много по-удачен вариант от превръзката. Защото ако 2 дни не може да ставаш от леглото и отдолу постоянно ти тече, ще се спарваш с превръзките. Не само това, ами и лигнина те ти го вземат и ти дават същото количество, но стерилен. А за превръзките това не може да се каже.

  Първите часове може да те обслужват хора от персонала и никой няма да седне да ти слага гащи и превръзка.

  Мисля, че изчерпах всички варианти, които знам.
Не се притеснявай за тези неща, това е най-доброто за теб.

  Накрая още нещо се сетих - като почнат да ти носят бебето за кърмене става много неудобно с лигнин и да си без бельо. Затова си носи големи бабешки меки и дълбоки гащи за тези дни. За визитациите трябва с отучено движение да ги сваляш.  Laughing 

Последна редакция: чт, 22 дек 2005, 11:13 от У н и

# 9
  • Мнения: 8 505
Никой не ми е казвал да си нося лигнин и си карах с превръзки.Бельото свалях само за визитациите.

# 10
  • Мнения: 1 410
Аз използвах лигнина само когато минаваха за визитация, иначе си носех бельо и превръзки. Леко раждане!

# 11
Аз използвах лигнина само когато минаваха за визитация, иначе си носех бельо и превръзки. Леко раждане!
И моето раждане беше леко. При все, че имах близнаци, пак мина леко!

# 12
  • Мнения: 55
И освен това имай предвид, че ако раждаш секцио е добре да си вземеш антисептични лепенки (2-3 бр) за обработка на раната. Защото мен ме оперираха по спешност, съответно нямах такива и при смяна на първата превръзка ме залепиха с един лейкопласт, който после дърпаше много кофти, а да не говорим при отлепянето му...Така че за твой комфорт, освен ако не раждаш в частна клиника, по-добре попитай доктора си/сестра дали и колко да си вземеш. Успех!

# 13
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Раждах секцио преди 20 дни ( с пълна упойка, защото май има значение). Лигнинът е супер удобен и функционален - освен че се слага за да се следи количеството кръв може да се използва и за "покривка", тоалетна хартия и прочее.... Без гащи си докато си в реанимация, веднага след това може да си сложих гащи (както е казала тонина - по -дълбоки, тип бабешки), най-добре е памучни, за да диша операцията. Ако държат да си без гащи на визитация - ще ти кажат. Превръзките можеш да започнеш да ползваш веднага след като сложиш гащи:)
Успех!!!

И аз раждах секцио, но гинеколожката ми ме посъветва да си обуя ластични гащи, те хем стягат корема, хем не те боли операцията. Аз раждах секцио, но преди да ме срежат ми сложиха катетър. Незнам защо при някои други съфорумки не са слагали newsm78
Ще те посъветвам да не се стряскаш и страхуваш от нищо. Ще видиш, че всичко ще бъде наред! Желая ти всичко добро!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Вземи си бельо, лигнин и превръзки за родилки. Сама ще разбереш от последните две с кое е епо-удобно. Ако ще раждаш нормално, ще си сложиш гащи почти веднаг и ще ги махаш само сутрин за визитацията. При секциото-като ти махнат катетъра и си обуваш гащите. Няма страшно!

 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт