30 гр. за 1 месец?Безапетитие или???

  • 603
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Сега идвам от консултация. Беба е в добро здраве, но се оказа че е наддала 30 гр. за 1 м./пет месеца сме/! Яде от скоро зел. пюре, стигнали сме до 100г. и досуква. А иначе от скоро като че ли загуби интерес към сученето. Отказва да суче и от двете/от което заключвам че проблема не е в липсата на кърма/ а като яде много бързо се дърпа и наддига, голяма клюкарка е само да се тропне нещо и скача! Жизнена и засмяна е , не плаче . Лекарката ме вика пак в събота на пробно кърмене и ще сравним какво е наддала за тези дни , да не би да е без апетит???

# 1
  • Мнения: 815
първо- какъв е кан0тара на докторката ви- електронен или със стрелка -ако е със стрелка-винаги може да се е разкщонцентрирал нещо, яако е електронен- да не сте забравили миналия път да нулирате пелената- аз винаги следя внимателно дали го прави, защото веднъж сестрата забрави и ако не бях видяла щеше да го изкара повече и на следващия месец щеше да има тръшкане-
 
иначе според мен зависи и по колко е качвала предишните месеци- ако е ббило в повечко за това сега има застой- на сестра ми дъщерята примерно от самото раждане всеки месец качваше по 150-200 грама- лекарката се тръшкаше, караше се на сестра ми- а детето си ядеше норамално- сега е на 3 годин- 14 кг и с нищо не се отличава от другите- нито е дебела, нито е слаба ето я каква е хубавица

Последна редакция: чт, 22 дек 2005, 13:16 от Цветина

# 2
  • Мнения: 2 531
 нормално си е качвала до сега, за нулирането не съм видяла дали е бил нулиран , но те я теглат върху лиглин , които не тежи кой знае колко а кантара е електронен.Единственото което се сещам да е било различно че сега беше точно преди хранене , а друг път по- скоро след хранене.Иначе суче минути и отказва после да суче!  Ще видим след 2 дни на пробното кърмене и теглене как е? newsm78

# 3
  • Мнения: 980
Вени, на мен ми се вижда, че бебка е наддавала в повечко до сега...по големите бузки Simple Smile Мисля, че няма смисъл да се притесняваш. Може да са почнали да я мъчат зъбите и затова да няма апетит. Това с пробното кърмене ми се вижда глупаво - ако няма апетит и не изяде 200гр какво ще ти каже педито - дохранвай?! Ако е гладно ще плаче и ще е нервна - тя решава от колко храна има нужда.

# 4
  • Мнения: 815
.Единственото което се сещам да е било различно че сега беше точно преди хранене , а друг път по- скоро след хранене.

При това положение пък съвсем не трябва да се притесняваш. Мама Моник е права, че ако детето е гладно ще реве и ще е нервно. Аз съм правила пробно кърмене в родилния дом - казаха ми да дохранвам, аз казах добре и не съм му давала нищо допълнително, а виждаш, че и той си има бузки Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 531
Снимката е от преди два и половина месеца  Laughing и наистита си е бузанка, не чак толкова вече, но  не е и хърбаво бебе. Това което ме притеснява сега е че в резултат от намалялото сучене имам по малко кърма, мисля и да почна каша от елда на Хип да и давам.Ще видим и в събота как ще са грамчетата , по колко трябва да наддава бебе на 5 месеца минимум на ден?  Praynigдано само да не спада на тегло Praynig

# 6
  • Мнения: 1 737
Няма никакъв смисъл от това пробно кърмене! Кърмачетата изяждат различно на различните хранения! Дори моето дете, дето се храни с шише сутрин изяжда 50-60 г, а вечер стига до 180!
Смислено пробно кърмене може да се направи само за 24 ч, като се събере цялото количество, което е изяло бебето за денонощието.

На ден също наддават различно. Аз имам електронен кантар и го тегля понякога всяка вечер - ей така от любопитство. за 3-4 дни може да не помръдне изобщо, а през следващите 1-2 дни да качи 100г

# 7
  • Мнения: 2 531
И какво да правя сега , кога да проверим теглото и ? Ако няма апетит как да я стимулирам да суче? Взех да се притеснявам че ще ми спре кърмата?

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 099
За сукането - най-успешно, докато детенце е полусънено, тогава засукват по инстинкт. Дебнеш преди да се е събудило напълно и слагаш да папка.
И това с любопитството се преодолява с кърмене в притъмнено или тъмно помещение и на тишина.
Успех и не бързай да се шашкаш!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе я спри да се притесняваш и се наслаждавай на живота GrinningЩом бебето суче, няма да ти спре кърмата.Просто в един момент ще й дойде апетита и всичко ще е наред.Какво можеш да направиш?
Кърми преди, а не след пюрето.
Кърми, когато е сънена.
Осигурявай пълен покой и тишина по време на кърмене - в тази възраст са такива любопитки, че може и хич да не ядат само и само да не изпуснат някоя клюкина Crazy

# 10
  • Мнения: 350
Хич не се тревожи за това временно положение. Наслаждавай се на празниците и веселата суматоха!  Grinning
Колкото си по-спокойна, толкова по-добре ще се храни и детето. Поне при нас е така.
Сигурна съм, че  детето е много жизнено и игриво, навярно е пораснало на височина.
Пробното кърмене е  излишно, защото ако детето му се спи или е изнервено от пътуване или чакане, или не харесва лекаркат а- със сигурност няма да зисуче мноог и ще ти кажат да дохранваш. А защо??
 
А идеята за каша от елда е много добра!
Весели празници!!!   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 531
Днес реших да претегля пълните памперси на беба. Събрах всичките за 24ч. и разликата беше 350гр., това е аки и пиш.Това добре ли е или е малко за 5 месечно бебе? Беба суче много малко , кърмата ми съответно също намаля. След пюрето на обяд/125гр. / сукна малко, аз после не успях да изцедя нищо. 3 часа по късно отказа да суче Shocked и след още два часа сука, според мен малко и нищо за изцеждане не остана.

# 12
  • Мнения: 2 531
Уфф бебето има бактерии в урината , т.е. някаква инфекция и от това няма апетит Sad И малко пишка, но иначе е засмяно. Лошото е че на мен ми намаля кърмата , та пак минах на чайове и спрях всякакви пюрета и каши.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 686
Милата беба, пожелавам бързо да и мине и да иска да си суче пак и повече.

Общи условия

Активация на акаунт