Въпрос за бибероните

  • 960
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 391
Обръщам се към майките,които вече са минали по този път.Въпросът ми е може ли новороденото и в последствие растящо дете да не бъде "запознато" с биберона,за да се избегне и проблемът с отказването му в последствие.
Важен фактор ли е биберона,или спокойно може да се мине и без него?

# 1
  • Мнения: 83
Аз и до ден днешен не успях да го науча да цика бибата, но просто той не желае да я цока.ако детенце си иска не му отказваи но ако не може и без нея:)

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Биберонът е голямо улеснение, пърмвото дете лесно можеше да бъде укротено и приспано с него, второто изобщо не го пожела, а третото се отказа на 4месеца. Детето само ще си покаже има ли нужда от него.

# 3
  • Мнения: 8 505
Да,може без биберон.Ако не го е виждал,как ще знае,че има нужда от него.Тук обаче идва моментът,в който бебето започва да си смуче палеца (не задължително,но в повечето случаи).Аз и пробутах залъгалката точно тогава,защото предпочетох нея пред палеца.Ако този момент не беше настъпил,нямаше за какво да и давам залъгалка...уви,не ме огря.

# 4
  • Мнения: 7 186
Биберонът е голямо улеснение, пърмвото дете лесно можеше да бъде укротено и приспано с него....

И при мен беше така. Откакто му подадох биберона направо се родих! И той е по- спокоен и аз също. Пък в крайна сметка по- добре биберона отколкото пръстчето. Защото второто също е много неприятен навик.
Наистина детето само ще покаже дали го иска, ако е по- спокойно с бибата- давай му я.

# 5
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Биберонът е голямо улеснение, пърмвото дете лесно можеше да бъде укротено и приспано с него....

И при мен беше така. Откакто му подадох биберона направо се родих! И той е по- спокоен и аз също. Пък в крайна сметка по- добре биберона отколкото пръстчето. Защото второто също е много неприятен навик.
Наистина детето само ще покаже дали го иска, ако е по- спокойно с бибата- давай му я.
newsm10 И аз съм съгласна, без него е истинска мъка. Самото дете ще ти подскаже дали има нужда от него, в общи линии сученето ги успокоява, дори и в утробата бебетата си смучат или пръстите или пъпната връв.

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами Иван не може и до ден днешен да се откаже от тази пуста биба,обаче като се замисля колко пъти е спасявала полужението по добре с нея отколкото нервно бебе и нервна майка Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Цитат
newsm10 И аз съм съгласна, без него е истинска мъка. Самото дете ще ти подскаже дали има нужда от него, в общи линии сученето ги успокоява, дори и в утробата бебетата си смучат или пръстите или пъпната връв.
Цитат
Shockedсериозно ли

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Moeto dete  така и не поиска биберон така,че според мен си е до детето.То само ще ти покаже дали иска или не.Единствено в болницата го изкаше ,но след изписването не щеше да го види.
Не ми е било по- трудно или по-лесно,просто се нагласяш според детето и това е Peace

# 9
  • Мнения: 1 410
Още от началото свикна да заспива с бибата и до сега е така. За друго не я използва.

# 10
  • Мнения: 1 393
По добре с биберон,отколкото да си лапа ръцете.С дъщеря ми до 6-ия месец бяхме на биба,после три дни рев за нея и свършиха проблемите.Сина ми не иска сега биберон и ако може ще си яде и двете ръце едновременно и незнам как да го отуча от това  newsm78

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Цитат
newsm10 И аз съм съгласна, без него е истинска мъка. Самото дете ще ти подскаже дали има нужда от него, в общи линии сученето ги успокоява, дори и в утробата бебетата си смучат или пръстите или пъпната връв.
Цитат
Shockedсериозно ли
Да, така четох в статиите за развитието на бебето в утробата. Бях се сдобила с цял куп интернет статии за развитието на бебето, за всеки месец прекаран в корема, даже и със снимки. Можех да разбера, и да видя как изглежда всеки месец, какво се развива и кога започва да чува, да вижда, да се усещат движенията му, кога се научава да лапа ръчичките си и т.н. Беше много полезно.

# 12
  • Мнения: 498
bebetata ne znajat 4e su6estvuvat biberonite, taka 4e ti re6ava6! az go davam za uspokoenie i sum dovolna, no ne e zadulgitelno..

# 13
  • Мнения: 6 472
Разбира се че може и да не даваш биберон, но защо да си причиняваш това Wink Всъщност това е много индивидуално. На мен ми е по- спокойно с биберон и направо се родих и двата пъти щом привикнах бебчовците към този атрибут. Първият път го отказахме на 1 година и 7 месеца от първи опит и без каквито и да било проблеми, хленчения, търсения и мрънкания. Според мен е доста по- трудно да си отучиш детето да си смуче палеца, ако е почнало да се успокоява по този начин. А там вече вредите са значително по- големи.
Обаче има много дечица, които не са искали биберон, не са се научили да си смучат палеца и все пак са били спокойни  Grinning Тъй че изчакай да се роди бебчо и прецени на място какво ще правиш:)

# 14
  • Мнения: 2 220
Моето бебе не признава изобщо бибероните, но аз и не настоявам, де  Wink Това, което ме притеснява е, че постоянно си лапа ръцете, не определен пръст, а каквото дойде, и то не за успокояване, а просто така. За сега го наблюдавам и му ги вадя, но не знам колко ще издържим по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт