Раждане с лекар по избор-къде

  • 1 377
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 663
Сигурно е коментирано това вече,но не можах да намеря нищо-та някъде бях чела,че може да отидеш да раждаш(въпроса е къде) с доктора,който си избереш преди това-един вид използваш отделението за раждането и престоя след това,а доктора е който си заведеш ти.Има ли такова нещо или не съм разбрала правилно.Всички около мен настояват да родя в МД,а много ме  е страх там.Доктора ми е от там и с акушерка имам уговорка,която пък ни е много близка,ама пак...си ме е страх.

# 1
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Има такова нещо. Познавам доста лекари, които само израждат в МД.  Но не знам дали може твоя познат лекар да те заведе другаде да раждаш? Май не. Ако не ти се ражда в МД, просто се насочи към друг лекар. Препоръчвам доктор Калев и втора градска.

# 2
  • Мнения: 1 107
Доколкото знам в Света София всички лекари са добри, а там е единственото място, на което можеш да избереш екип официално, срещу касова бележка.
Щом те е страх в МД - не раждай там, няма нужда да се стресираш допълнително  Wink

# 3
  • Мнения: 815
Цитат
author=connie link=topic=61757.msg1124881#msg1124881 date=1135255442]
Доколкото знам в Света София всички лекари са добри, а там е единственото място, на което можеш да избереш екип официално, срещу касова бележка.
Щом те е страх в МД - не раждай там, няма нужда да се стресираш допълнително Wink

навсякъде можеш да си избереш лекар официално с касова бележка- въпросът е, че лекарят няма да се съгласи да те поеме ако не си му платила- доколкото знам и в света софия е същото

konstans, важното е не болницата, а лекаря- ако имаш доверие на сегашния ти лекар- няма страшно- ако знаеш,че ще се погрижи за теб и бебето и ще бъде адекватен по време на раждането-отивай в майчин дом- страшното там е, че ако нямаш уговорка те оставят да се мъчиш и ако ти се наложи секцио ще ти приложат едни куп машинарии, но няма да ти направят операция, въпреки че се налага- а това е страшно рисковано както за теб, такаи за бебенцето. Ако нямаш достатъчно доверие на сегашния си доктор насочи се докато е време към друг- аз лично мога да ти препоръчам доктор в Шейново

Последна редакция: чт, 22 дек 2005, 17:04 от Цветина

# 4
  • София
  • Мнения: 3 669
ПОЧТИ НАВСЯКЪДЕ МОЖЕШ ДА СИ ИЗБЕРЕШ ЛЕКАР- СРЕЩУ ОФИЦИАЛНО И НЕОФИЦИАЛНО ЗАПЛАЩАНЕ.
Аз като отидор да раждам в Шейново в залата съдето ме приеха на 1 етаж на стената беше закачена балежка- ако искате специален екип за раждането цена 180лв.
Е това е за болницата - за лекаря е отделно и без касова бележка- както дочух там- различно- от 400 до 700лв
Успех- каквото и да избереш- а и честно- дори и да не си платиш може да попаднеш на страхотни лекари на смяна- а ако платиш/ не те плаша/ пак не е сигерно какво отношение ще получиш

# 5
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
В Шейново избор на лекар е 100 лв.
Вече ако имате допълнителни уговорки- отделен въпрос.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 389
Аз съм абсолютно съгласна с повечето майчета, които са ти отговорили, миличка, много по-важно е лекарят ти да е добър и да му имаш доверие, останалото са подробности- така мисля аз. Доколкото знам в МД е малко повече мизерия, отколкото на други места, но моят лекар е там и повечето ми приятелки вече родиха при него, така, че за мен въпросът е приключен с това. А, че навсякъде можеш да посочиш лекаря или екипа, при когото искаш да раждаш- и това е така, вкл. и МД. МОга да ти препоръчам и ВИП стая да си вземеш, ако искаш да си сигурна в приличните условия. Също така доколкото знам, там има и уникална апаратура и недай Боже да стане някое усложнение, те карат с линейка с бебчето именно там. Аз, лично, в този форум получих толкова информация, че имам чувството, че съм родила 5 деца  hahaha, използвам случая да благодаря на всички, които са споделили собствения си опит и са си направили труда да посъветват девойки като мен и теб, пожелавам ти лека бременност и мисля, че е излишно да казвам, че ако ти трябват препоръки за лекар - мога да ти дам веднага моят- видях, че и други майчета могат да ти препоръчат лекари и в други болници, ако така прецениш.

# 7
  • Мнения: 2 663
Благодаря ви,много майчета,аз това си го знам.Нали ви казах,че акушерката ние много близка(тя е помагала н амайка ми като реждала по-голямата ми сестра и после мен ,работи там от 30год,а е и старша) та като лежах там за задържане ,преди да си тръгна ме разведе из целия 12 етаж,показа ми вип-а,увери ме ,че доктора ,с който имам уговорка е най-добрия-Гунев,но може би защото бях много наплашена,когато ме приеха първия път(не бях лежала в болница до момента) и само при мисълта за там и настръхвам...А иначе  всичко ми е уредено,до последната подробност,но страшно ме подтиска обстановката.Избрахме да е там раждането точно ,заради апаратурата и железните връзки там,а и за бебето съм готова да изтърпя всичко,но се надявах да може да използвам  същия доктор на по-приветливо място.Е все пак мерси на всички ви

# 8
  • Мнения: 607
Аз съм за Шейново.

# 9
  • София
  • Мнения: 897
Разбира се, че можеш, но твоят лекар трябва да има уговорка с болницата, която си избрала. Аз например до скоро ходех при един доктор,който имаше сключени договори с няколко болници и беше въпрос на мой личен избор в коя болница искам да родя. В последствие се отказах, защото в Шейново например му искаха 1000лв за това, че ползва базата им, отделно на него, на акушерките... А и е друго когато лекарят работи в тази болница, а не идва като външен човек там и после "чао". Не знам защо толкова се плашиш от МД, след като си се доверила изцяло на доктора ти. По-добре да има на кого да разчиташ, отколкото да си избереш просто обстановка, както аз щях да правя, но се осъзнах.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 389
Е-е-е, разбира се, че е най-добрият Simple Smile
И аз съм при него, а на теб и акушерката ти е близка, за какво се чудиш??  newsm78

# 11
  • Мнения: 578
Аз родих в І АГ - бивша Тина Киркова. За Майчин Дом не искам и да чуя!!!Имах нещастието да остана една седмица в отделението по патологична бременност и още ми се повдига като си помисля. Не знам доколко са им регламентирани плащанията в МД на лекарите. Там всички си взимат под масата и накрая ги дават по телевизията. В І АГ, когато си избереш лекар си плащаш и ти издават една карта и документи, че си платил. Цената за избор на лекар е 500 лв и включва самостоятелна зала за раждането и екипа лекари - АГ, анестезиолог, акушерки и т.н. Както и упойката, ако си се уговорила предварително с лекаря, който ще води раждането, че искаш упойка. Лекаря получава май 200 лева от тази сума другата остава за болницата. И всичко си е официално. Няма пари под масата и се знае, че този лекар е поел ангажимент. Като гледам случаите в МД по телевизията как лекари са взимали пари под масата и как после се крият....Може би има доволни и от тази болница, ама аз имам ужасни впечатления....За Първа АГ обаче трябва да си говориш с лекаря по-рано. Моята лекарка не искаше да плащам предварително нищо. Чак като родих й дадох парите да ги внесе. Някои искат предварително...Въпрос на лекар и уговорка

# 12
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Аз лично никога няма да отида да родя в МД!!! Преди година и половина се случи нещастие, за което не е мястото тук да пиша. но покрай този случай разбрахме страшно много негативи за МД, за които хората дори и не подозират! Но щом имаш доверие твоя лекар и си сигурна в него, обстановката нека не те притеснява!
Късмет!
Много усмивки и весели празници на всички бъдещи мамчета! Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 15:42 от blueeye

# 13
  • Мнения: 2 723
И аз не бих стъпила  МД, но ако имаш познати е по-друго. Важното е да вярваш на лекаря си, пък къде ще родиш не е важно.
Аз раждах в Света София, зашото лекарката, която избрах да ми води раждането има договор с тази болница.
Успех и леко раждане!

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
Кое те притеснява за Майчин дом.???
Мен също ме бяха наплашили така,но в крайна сметка имах уговорка с лекаря си..
И знаеш ли-когато стъпих там се зачудих защо аджеба се говорят такива неща за болницата.
Но има нещо друго-избрах си вип-5 дни-секцио.И мога да ти кажа че се чувствах все едно съм в хотел.
така че ти имаш-акушерка,лекар,остава ти и обстановката...
Не се замисляй!

Общи условия

Активация на акаунт