Е.коли

  • 802
  • 3
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Здравейте мами, за съжаление вече съм пускала подобна тема, но пак имам нужда от помощ. Али има коли бактерии от 2-3 месеца. В началото имаше срастване, температура и пи Зинат. После стерилната урина беше чиста. Ехографа показваше че всичко е наред. След 1 месец на контролно изследване пак имаше коли бактерии. Нефролога ни посъветва да изчакаме, защото няма симптоми за проблем с бъбреците. Днес излязоха поредните резултати от урината и пак има коли бактерии 10 на 5. Незнам каква е тази урина която изследваха 1 седмица. Така и не е пила нищо от Зината преди 3 месеца, и сега не знам какво да правя. Личния й лекар съветва да пием антибиотик, а нефролога пак да изчакваме 20 дни. Но Али вече толкова време е с тези бактерии и се притеснявам. Много ми е трудно да взема решение. На антибиограмата излизат Гентамицин, Ципрофлоксацин, Цефуроксим, които не са за нея, от което следва че пак Зинат трябва да пие. Ох много объркано стана.  Вие какво ще кажете, да давам ли антибиотик или да слушам тези, които казват че тези бактерии се израствали?

# 1
  • Мнения: 7 640
слушай нефролога, ако му вярваш, де. По какъв повод ви откриха за първи път бактериите? Да не би да не си взела стерилно урината и да има външна замърсяване? За израстване newsm78, мястото на колитата не там Confused

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здрасти Jullss. Много съжалявам да чуя, че детенцето ти има такива бактерии, а е толкова мъничко. Досега не съм чувала, че е.коли се израстват, а напротив, че са едни от най-упоритите и гадни бактерии, защотот самата аз страдах от тях. Незнам какво точно ти е казал нефролога, но според мен детето трябва да се лекува, за да не стане по-лошо. Ако искаш отиди при още един лекар, за да чуеш още едно мнение преди да даваш антибиотика. Аз обаче не познавам добър детски нефролог, за да те насоча Sad Аз съм пила ципрофлоксацин, а гентамицина ми беше на инжекции почти 20 дни. Незнам дали съм права, но даже си мисля, че зината е дори по-силен от гентамицина, но не съм сигурна. Честно казано едва ли ти помогнах много, но питай за някой наистина свестен детски нефролог, защото мястото на е.соli, както ти е писала и PolarFox изобщо не е там. Успех мила и дано по-бързо да ги махнете тези бактерии Heart Eyes

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Ne ni kazaha kakva e pri4inata da ima tam bakterii, nai veroiatno ot zamyrsiavane, kogato ima6e srastvane.

Общи условия

Активация на акаунт