за реканализация на тръбите

  • 1 739
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Здравейте!
Преди доста време четох някъде, че след манипулации като цветна снимка, хидротубация и т.н. се постига реканализация на тръбите и този ефект трае известно време.
Въпросът ми е колко е това време. Търся такава информация, но не намирам. По спомен за цветната снимка пишеше 6 месеца ефект. Вие какво знаете?

# 1
  • Мнения: 7 718
Нали не очакваш, че ще получиш сериозен отговор?
Просто няма как да се провери това!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Лали, знам, че няма как да се провери на 100 % тази информация  Rolling Eyes
Това не пречи да проверя какви са ПРОГНОЗИТЕ, не си ли съгласна?
В медицината така или иначе май нищо не е 100 % сигурно.

# 3
  • Мнения: 9 063
Светли, мила, аз за жалост не мога да ти помогна, но...може ли да попитам какво означава реканализация Embarassed

# 4
  • Мнения: 2 381
Светли как 6 месеца? Това нещо за първи път го чувам. Тръбите или са проходими или не.
Реканализация може да има според мен ако е имало незначителни сраствания. Ако е имало запушени тръби цв снимка не може да ги отпуши.
Светли не се слагай срокове и не се затормозявай излишно. Ще стане бебето ще видиш Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Светли, мила, аз за жалост не мога да ти помогна, но...може ли да попитам какво означава реканализация Embarassed
Може, може  Laughing
Реканализация означава, че в резултат на прокарването на течността през тръбите се подобрява състоянието им. Разни малки запушвания могат да се махнат, получава се "сресване" на въсичките вътре, които са отговорни за придвижването на яйцеклетката.
Затова е казано, че в много случаи след такъв вид процедура се подобрява възможността за зачеване (ако има проблем в тръбите естествено).
Когато ми правиха хидротубацията чух коментари от акушерката май беше, че този ефект не траел 2-3 дни, а доста дълго време (няколко цикъла).
Ама колко горе-долу? Ей това се питам  newsm78

# 6
  • Мнения: 4 399
Казват че около 3 месеца след снимката има увеличен шанс за забременяване. Това разбира се в случай че проблемът е бил в тръбите и благодарение на снимката е настъпила реканализация.

# 7
  • Мнения: 9 063
Казват че около 3 месеца след снимката 

Светли, като ми разясни какво означава реканализация, се сетих че съм чела в няколко теми и също като Вяра, знам че този период е около 3 месеца.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 871
 Tired
За мен трите месеца изтекоха на 14 декември, а овулацията е другата седмица.
Дано все пак всичко е наред  Praynig Не искам пак операция  Naughty

# 9
  • Мнения: 832
А като се направи цветна снимка има ли някакъв период,напр.един месец,през който не е хубаво да се правят опити, за да не окаже някакво лошо влияние на плода.Евентуално аке се забременее.И кога точно се прави снимката.По кое време на цикъла?Може би преди овулация...Аз смятам другия месец да ходя да питам и да си правя цв.снимка.Мн.ме е страх.Незнам какво да очаквам.

# 10
  • Мнения: 2 381
Светли, знаех си че изчисляваш някакви срокове.

Това, че 3 месеца след това се увеличават шансовете не ознчава, че след този срок тръбите ще се запушат или че пак ще се образуват сраствания.
Спокойно бе човек. На всички, които не за забременели след тези 3 месеца, не им правят цветна снимка на всеки следващи 3.

Весели празници     bouquet

Дион - преди овулацията се прави- веднага след като спре цикъла.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Ама аз не съм крила, че изчислявам срокове  Mr. Green
И знам, че след 3 месеца няма да са запушени. Ама разбираш ли, човек като преживее 1 извънматочна му се привиждат сраствания зад всеки ъгъл  Blush особено като му се очертава овулация от същата страна  Rolling Eyes
Извинявайте, че ви занимавам с това.

Весели празници  Hug

Дион, не е страшно. Мен ме болеше, но пък си заслужаваше - като чуеш "Две проходими тръби" и всичко се забравя. Довери се на лекаря, той ще ти помогне да се отпуснеш.

# 12
  • Мнения: 7 718
Светли, тръбите може да ти се запушат този месец, може - след 120 месеца, а може и никога.
Това удовлетворява ли те?

# 13
Здравеи мила, можеш ли да ми обясниш за процедурата на тест за проходимост на трабите. Знам само че се прави при пьлна упоика, значи не е болезнено. Колко време си в болница и всичко за което се сетиш. Благодаря Сте сьм благодарна и на други които са го правили или имат инфо да споделят

# 14
  • Мнения: 7 718
Виж ТУК.
Не се прави под пълна упойка. Боли, но малко.
Цялата процедура трае десетина минути със събличането и обличането.

Общи условия

Активация на акаунт