Бронхиолит Помощ

  • 2 475
  • 12
  •   1
Отговори
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
На Вентолин сме ве4е 3 път.Съвсем се обърках  bouquet newsm78 купихме и дом инхалатор и сега се мъ4им.Можело и алергия да бъде.Снимка ни направиха,вси4ко е ок.Моля кажете ми какво е това. #Crazy #Crazy

# 1
  • Мнения: 8 585
На Вентолин сме ве4е 3 път.Съвсем се обърках  bouquet newsm78 купихме и дом инхалатор и сега се мъ4им.Можело и алергия да бъде.Снимка ни направиха,вси4ко е ок.Моля кажете ми какво е това. #Crazy #Crazy
Добре протичащо заболяване с много добър изход в болшинството от случаите. Най-често с вирусна етиология.
Инхалаторно лекарствата повече помагат. Ако намерите течен Фликсотайд (за инхалации) от 0.5мг, в добавка към Аеролин-а-много помага. (Знам че повечето смятат че няма ефект при бронхиолит, но аз ОТ ЛИЧЕН опит знам колко полезен е). Сиропите за кашлица са почти без ефект... Аеролина трябва да го дозирате на три-4 инхалации дневно. Внимавайте да не го предозирате! Не давайте заедно Вентолин сиропче и Вентолин инхалации!
Трябва няколко дни за да се стабилизира детето. Единственото, което Вие трябва да следите е дихателната честота да не надвишава 55-60/мин. Ако това стане, е по-разумно е детето да се хоспитализира. Повечето деца обаче се оправят бързо.

# 2
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
От какво се полу4ава това?От какво да го паза?

# 3
  • Мнения: 2 731
На една приятелка детето беше болно от бронхиолит .На снимката са и казали че тимусната и жлеза е увеличена и е склонна към такива заболявания .А това е заболяване по -леко от бронхит но аз не разбрах точно какво трябва да ти кажем вече трети път сте болни от това ли?

# 4
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Да 3 път.И незнам как става.И докога ще го вла4име това?

# 5
  • Мнения: 8 585
От какво се полу4ава това?От какво да го паза?
Бронхиолита е вирусно заболяване. Причинява се от тип респираторен вирус (в повечето случаи). Много добре протича като заболяване, но поради особенността на детските дихателни пътища и малката възраст на децата кашлицата е страшничка. Изобщо картината на заболяването е диспропорционална на тежестта му.
Няма НИКАКВА ВРЪЗКА с тимусната жлеза.
Не може да се "опази"...

# 6
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Birdie много ти благодаря за инфото,явно си наясно с това.Ако се сетиш за о6те н е6то пи6и.Много ми е притеснено Hug

# 7
  • Мнения: 8 769
Синът ми миналия месец бе лекуван от бронхиолит. Бяхме в болница, но не толкова заради болестта, колкото заради фебрилния гърч. Лекуваха го с Цефаликсин. Наистина болестта протече леко, детето бе жизнено и бодро.
От интернет разбрах, обаче, че заболяването е доволно коварно-при по-често боледуване от него, благоприятствало развитието на астма. Sad
Ако ползваш английски виж това: http://kidshealth.org/parent/infections/bacterial_viral/bronchiolitis.html

# 8
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
Как така е полу4ил гър4?И това ли може да ни се слу4и?НЕ съм на ТИ с англ,но много благодаря.  bouquet

# 9
  • Мнения: 8 769
Как така е полу4ил гър4?И това ли може да ни се слу4и?НЕ съм на ТИ с англ,но много благодаря.  bouquet
От високата температура. Виж темата за фебрилния гърч: Фебрилен гърч 
Съжалявам за английския, но нямам никакво време да превеждам. Ако имаш някаква програма от тези роботи, или мисля, yahoo имаше такава опция, да си попреведеш това-онова. Или някой около теб.

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не се притеснявай. Това се израства в 90% от случаите към 4-5 годинки. Големия ми син беше така а преди две седмици лежах с малкия в болница заради бронхиолита. Най-добре помагат инхалациите. Аз правя с вентолин и физиологичен серум и помага. Поискай си направлнеие от личната лекарка за сандански и заведи там детето напролет. Аз там си излекувах големия.

# 11
  • Мнения: 8 585
Поискай си направлнеие от личната лекарка за сандански и заведи там детето напролет. Аз там си излекувах големия.
Няма връзка с курортно лечение. Бронхиолита е тип индивидуална реакция към определен причинител. По отношение връзката му с бъдеща детска астма това е вярно, но при определени условия ( и пак не е много убедително като теза).

# 12
  • София
  • Мнения: 1 724
. Поискай си направлнеие от личната лекарка за сандански и заведи там детето напролет. Аз там си излекувах големия.

:Извинявайте, че се включвам - от какво излекувахте голямото дете и колко време стояхте?
Водих моето дете, но направи два пъти бронхити там и спрях...

Общи условия

Активация на акаунт