моля за съвети

  • 515
  • 11
  •   1
Отговори
здравейте майчета Simple Smileне знам от къде да започна Sadвидяла сам се в чудо с това хранене дъщеря ми е на почти 8месеца,и едва от седмия започнахме да ядем пюрета но с хиляди молби :Praynigне знам какво да правя вече менюто ни е много бедно яде така.
9.00-120,150гр мляко
13.00-зеленчуково пюре в най добрия случаи 100гр но рядко и след това 120гр мляко
17.00-пробвам различни варианти каша,бисквити с мляко или пюре плодово но от всичко това по малко и пак сме на млякото
21.00-180,200гр мляко пробвах да и дам мляко с бисквитка но отказа Cry
и отгоре на всичко ако и се спи иска само мляко нищо друго нормално ли е това моля дайте ми някакви съвети как да я накарам да яде
благодаря ви предварително Simple Smile

Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 02:00 от Vivi

# 1
  • Мнения: 5 299
Не я насилвай да яде, но и не спирай да опитваш да й предлагаш. Детето само ще прояви интерес. . Ако си приготвяш сама пюретата добавай по малко сол и захар - малката само така ги яде. Овкусяването с краве масло също върши работа.

# 2
  • Мнения: 1 884
Ако има от къде да вземаш детска кухня, може да пробваш с техните манджи. В смисъл, че на вкус са по-близо до нашата храна. Може просто на малката ти дъщеричка да не и допадат нещата които и предлагаш. Говоря от опит, защото моя син също отказа кашите и млякото на около 8-9 месеца. Мляко му давах само вечер и то по много малко. Накрая реших че няма смисъл да си давам парите за нещо, което отива в канала. Laughing. За закуска може да пробваш попара със сухар, обезсолено сирене, малко масълце, малко захар, и запарваш с шипков чай. Тя е вече големичка, така че можеш спокойно да и даваш попара вместо мляко за закуска. На обед замени млякото със супичка - редувай един ден зеленчукова супа и месно пюре, на другия ден месна супа /с пилешко или телешко месо/ и зеленчуково пюре. Дано да съм ти помогнала поне малко, защото и ние сме се гонили с лъжицата и знам какво е!
Успех!

# 3
  • Мнения: 5 299
Ако има от къде да вземаш детска кухня, може да пробваш с техните манджи. В смисъл, че на вкус са по-близо до нашата храна. Може просто на малката ти дъщеричка да не и допадат нещата които и предлагаш. Говоря от опит, защото моя син също отказа кашите и млякото на около 8-9 месеца. Мляко му давах само вечер и то по много малко. Накрая реших че няма смисъл да си давам парите за нещо, което отива в канала. Laughing. За закуска може да пробваш попара със сухар, обезсолено сирене, малко масълце, малко захар, и запарваш с шипков чай. Тя е вече големичка, така че можеш спокойно да и даваш попара вместо мляко за закуска. На обед замени млякото със супичка - редувай един ден зеленчукова супа и месно пюре, на другия ден месна супа /с пилешко или телешко месо/ и зеленчуково пюре. Дано да съм ти помогнала поне малко, защото и ние сме се гонили с лъжицата и знам какво е!
Успех!

МНого съм съгласна тук Peace И при нас положението беше абсолютно същото. Оказа се че Вики има определени предпочитания към храната. Като почнахме кухнята отказваше единствено пюрето, но като добавя малко сол и захар - го хапва. Wink

# 4
пробвала сам с различни неща но на всичко прави такава физономия все едно ще повърне.давах месно пюре не иска купувах зеленчукови но ги отказва само домашните ги яде но по малко.пробвах да и дам и сиренце но кажи речи го повърна за това се обърнах към вас защото вече НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ
 

Последна редакция: пт, 23 дек 2005, 02:01 от Vivi

# 5
  • Мнения: 5 299
probvala sam s razli4ni ne6ta no na vsi4ko pravi takava fizonomia vse edno 6te povarne.davax mesno pure ne iska kypyvax zelen4ykovi no gi otkazva samo doma6nite gi iade no po malko.probvax da i dam i sirence no kaji re4i go povarna za tova se obarnax kam vas za6toto ve4e NE ZNAM KAKVO DA PRAVIA

А с педиатърката ви говори ли? Какво мисли тя по въпроса?

# 6
  • Мнения: 1 032
Мойта дъщеря ми прави подобни изпълнения в момента. Аз го отдавам на зъбките (забелязах, че едното горно зъбче почти е пробило). По същия начин беше и когато избиха първите две. Докато венците бяха подути и болезнени, плачеше само при вида на лъжицата и се хранехме основно с мляко. Сега горе- долу е същата история. Хапва с лъжичката, но много малко и после си дояжда с мляко. Понякога ако на закуска съм се изнервила много на обяд директно давам биберон с мляко, за да не се мъчим и двете.

# 7
  • Мнения: 5 790
Ние имахме същия проблем - нищо освен млякото, пюрето го плюеше срещу мен и ревеше, все едно ще я коля. Докато педито не ме посъветва да опитам аз да й готвя пюретата. Сега яде по 300 гр. на ядене и пита за още.
Сварявам зеленчуците /месо със зеленчуци/, слагам малко сол, малко захар, масло, разтварям й адаптето в шишето и го изсипвам в пасатора заедно със зеленчуците. Така я накарах да яде, но купено не помирисва. Започнах с Хип, Гербер, Ганчев - нищо не й хареса. Яде само плодовите на Ганчев и то с отвращение. А ако й пасирам плодовете с бисквити и малко адапте, си изяжда всичко с удоволствие.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
carrymari, честно казано, не разбирам защо се безпокоиш толкова?

Дъщеря ти добре ли се развива? Весела ли е? Контактна ли е? - ако на всички въпроси отговорите са - Да - просто спри да превръщащ храненето в проблем. И не е необходимо на месец да наддава с килограми - дори 200 гр. е ОК за нейната възраст.

На 8 месеца и моята дъщеря ядеше предимно мляко и се развиваше чудесно. Явно детето ти не е готово още за нови храни. Вземай я с вас на масата и когато тя сама посегне към храната - вече е готова. А докато това стане - АМ й осигурява всичко необходимо - дори ако се храни само с него.

Детска кухня пък е последното, което аз бих ти препоръчала.  Naughty

# 9
предполагам че всяка майка се притеснява когато детето и не яде достатъчно всъщност може за малката да е достатъчно знам ли,но ми писна все да и се моля и да се залъгваме.иначе педиатърът ми каза че е малко под нормата за нейната възраст и че трябва да яде

Последна редакция: сб, 24 дек 2005, 01:14 от Vivi

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
предполагам че всяка майка се притеснява когато детето и не яде достатъчно всъщност може за малката да е достатъчно знам ли,но ми писна все да и се моля и да се залъгваме.

Естествено, че всяка се притеснява, аз също, въпреки че пропагандирам ненасилието  Laughing

Но ти сама си отговорила, че за малката явно е достатъчно това, което яде.

Не я моли, не я залъгвай. Това само я отвращава още повече от храната.

П.С. Чудя се само аз ли съм била насилвана, молена, залъгвана и пр. като дете или само аз си спомням? Седенето с часове на стола пред чиния 'гадна' храна или молбите "Една за мама, една за татко...", заплахите, наставленията и пр.

# 11
  • Мнения: 101
  Ох какво да ти кажа , на същото положение сме моята дори и мляко неиска. Пускала съм и аз подобни теми и момичетата ми помогнаха , поне да спра да се притеснявам , бях стигнала до там , че неможех дори да спя. Сега вече колкото иска толкова и давам , макар че ако не идам няма и да поиска , но не се притеснявам чак толкова както преди. Съвет немога да ти дам , но се помъчи да не се притесняваш , че е много лошо.

Общи условия

Активация на акаунт