Dream Mousse- Maybelline vs Cashmere Perfect- L'oreal

  • 1 668
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 647
Може вече да е банална станала темата за ФДТ, но в момента съм в процес на избиране и след продължителен "кастинг" се спрях на тези две марки. Искам такъв ФДТ, въхру който да не се налага да слагам пудра отгоре /L'oreal е такъв 2 в 1/, но в същото време искам да стои естествено и да не "лъщи" 1 час след слагането му.
Та питането ми е към тези от вас, които са ползвали въпросните продукти.
За първия на Мейбълин искам да разбера дали има нужда от пудра отгоре и  какви са ви отзивите.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 398
Така погледнато, просто като фирми, никога не бих пренебрегнала Лорал заради Мейбълин. Wink
Аз бих си взела Кашмира без да му мисля много. Heart Eyes Peace

# 2
  • Мнения: 5 647
Така погледнато, просто като фирми, никога не бих пренебрегнала Лорал заради Мейбълин. Wink
Аз бих си взела Кашмира без да му мисля много. Heart Eyes Peace


Става ли за смесена кожа и каква е покривността му? Да не стои като маска?  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 9 398
Ама ти не ги ли пробва?  Shocked
Защото каза, че е имало 'кастинг', и реших, че се колебаеш между двете. Laughing

Кашмира, по принцип се води покривен. Ама то нали това е търсеният ефект на пудра и фдт 2в1. Иначе защо ще искаш да го купуваш?  Или нещо не съм разбрала. newsm78
Няма нищо лошо в това фдт да е покривен. Той върши работа при по-лоша кожа и обокновено се търси с цел- да прикрива несъвършенствата. Нали ме разбираш?
Но с добро нанасяне става и за всякакви случаи. Няма от какво да се притесняваш. Peace
Иначе Идеал баланс е точно за смесена кожа. Води се доста покривен. Пробвай, защото може да не откриеш лесно твоят цвят. Wink

# 4
  • Мнения: 861
Аз съм за Лореал -Кашмир.Вчера си купих за втори път такъв. Мога със сигурност да ти кажа, че това е първия ФДТ, който не лъщи след няколко часа и е с много добра покривност. Общо взето изкарвам с него целия ден без да се налагат корекции или доп. нанасяне. Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
Лореал трябва да е по-добър. Те купиха Мейбълин , която се води по-ниския им клас козметика.
Имам Лореал Translucide, единствения фдт, който не ми седи като гипс. Вярно, малко лъщи, но изглежда естествено и овлажнява кожата.
Другият ми е Макс Фактор, Color Adapt, веднага съхне на лицето и няма нужда от пудра.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, ще ползвам темата да задам един въпрос, който много отдавна ме мъчи Sad
Защо след като си сложа ФДТ ми се виждат и най-дребните бръчици от километър ThinkingМай ФДТ-ът ми се събира там в гънките и...гадост.В момента ползвам Л'ореал, но не кашмира, а този по-непокривния, защото нямам никакви такива странности по кожата за прикриване, и така....Първо слагам хидратантен крем, после ФДТ, понякога отгоре перли, но при всички случаи след 5 минути имам две чертички между веждите, където всъщност са единствените ми мимически бръчки Sad
Какво не правя както трябва newsm78ФДТ с пудра ли трябва да си взема newsm78Някакви идеи?
Между другото, според мен, мусът на Мейбълин, е много хубав, голяма глезотийка Flutter

# 7
  • Мнения: 35 892
уф, и аз иам този въпрос ...
заради това не използвам покривни ФДТ-и, а само много леки, почти тонални кремове, имаче изглеждам като сбръчкана мумия, доста по-зле отколкото без ФДТ

# 8
  • Мнения: 5 539
Мусът на Мейбълин според мен е за мазна кожа.

Белинда, и на мен ми се е случвало понякога. Според мен трябва да си вземеш фон дьо тен, който е по-кремообразен. Може би такъв за суха кожа или подхранващ. Такива НЕ са Калър Адапт на Макс Фактор и Тру Мач на Лореал Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 969
С две ръце съм за  Лореал Peace

# 10
  • Мнения: 1 215
Мейбълин са компания на Лореал и продуктите им са малко по- евтини, за теен и млади момичета/жени/! Би трябвало Лореал да са по-дообри!

Мусът не съм го ползвала, имам кашмир фдт и на опаковката пише да не се използва от хора със суха кожа. Средна оценка му давам
Мисля, че и мусът е нещо подобно!

# 11
  • Мнения: 480
L'oreal с две ръце Peace
Със сигурност няма да ти се налага да слагаш пудра отгоре - той си става пудра, не лъсва след някое и друго време, както другите и прикрива дефектите.

Всъщност, това от личен опит. Не съм ползвала Maybelline и не мога да кажа...

# 12
  • София
  • Мнения: 847
Може ли и аз да се включа с молба за помощ?

Толкова ми е станала суха кожата, че след нанасяне на Идеал баланс на Лореал, фдт ми седи на люспички... Слагам хидратантен крем (в момента на Биотрейд), после фдт и е ужасно... Покрай устата ми се лющи. Сто процента ще сменя крема с нещо на Авен или Юсерин за суха кожа, но какъв фдт да си взема?

Много ви благодаря за съветите!
  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Можеш да пробваш с Хипер Смуут на Макс фактор,той е на по водниста основа и се нанася супер лесно,определено  за суха кожа е перфектен.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 328
Може ли и аз да се включа с молба за помощ?

Толкова ми е станала суха кожата, че след нанасяне на Идеал баланс на Лореал, фдт ми седи на люспички... Слагам хидратантен крем (в момента на Биотрейд), после фдт и е ужасно... Покрай устата ми се лющи. Сто процента ще сменя крема с нещо на Авен или Юсерин за суха кожа, но какъв фдт да си взема?

Много ви благодаря за съветите!
  bouquet
Щом ще вземаш крем на Авен, вземи и ФДТ от същата марка - има няколко нюанса само, но все ще избереш най-подходящия - поне ще бъде хипоалергенен.

Общи условия

Активация на акаунт