Въпроси към Класически хомеопати 18

  • 56 181
  • 734
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 478
Ако майката не се лекува, детето ще има кратки подобрения, но и също така бързи рецидиви. Това е истината. Говорим вече да поддържаща причина. Това го стрелям малко напосоки, защото не познавам нито теб, нито детенцето, но е много вероятно да е така.

# 196
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Мече знам че си права,НО като още не съм намерила хомеопат,чието лечение да ми покаже че хомеопатията е ефективна и помага Rolling Eyes
как да се доверя да се лекувам и аз-а аз имам и сериозен проблем-Тиреоидит на Хашимото,с който според мен експерименти не могат да се правят,т.е. дали това ХЛ ще помогне ,ако не това онова.Досега винаги това е била една от основните причини да не отида все още.Само че то малко става ,че чрез детето ги изпробвам хомеопатите,но те пък и на него не помагат кой знае с какво.А и като успея да заделя 50 лв предпочитам да ги дам за неговото здраве,не за моето Simple Smile
Има и нещо друго -досега живеехме при нашите 8 човека сме,т.е. всеки един му е повлиял по негов си начин,и детето прави на всеки човек различни номера,като всеобщото в момента е че не слуша никой,няма авторитет .Даже точно това говорехме и с психоложката последния път.

Другото което забелязах е че когато ходи на градина,след градина е много спокоен и тих,дори и преди да дам ХЛ,т.е. и без него,но остане ли си в къщи,става неконтролируем,не винаги ,но повечето пъти.Например в четвъртък той знаеше ,че ще ходи,но сутринта му казах че няма да ходи,защото трябва да ходим извън града и тръгнахме,е откакто разбра че няма да ходи взе да прави напук,да не слуша,да се дръвчи,все едно му е криво че не е отишъл,а уж мрънка че не иска да ходи.

# 197
  • Мнения: 2 720
  Нико, разбирам те. И ние имаме подобни проблеми с хлапето.

  Преди месец и аз почнах лечение при хомеопата на детето. Имах едни страхове, трупани с години. На 5-тия ден от започването на лечението, страховете изчезнаха, станах по спокойна и уравновесена. Това го споделям като още един пример, че има чудо и то е наречено хомеопатия.

 Сега и малко да се оплача. От понеделник лекуваме кашлица на хлапето. В четвъртък почти не е кашляла и вчера сутринта беше последния прием на лекарството. Снощи като каза в 21 ч  "Ха, сега" чак в 5 ч сутринта спря да кашля, поспа до 7ч и сега си буха пак. Чакам обратно позвъняване от хомеопата.  Tired

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Нико, пробвала ли си да му помогнеш с Майчина хипноза за щастие...

# 199
  • Мнения: 750
Имам въпрос, преди 2 седмици малкия започна да хърка повече от обикновено и езика му стана обложен(ние се лекуваме от серозен отит и трета сливица), започнах да му давам лекарството и нещата се поуталожиха, но от 2 дни има силна хрема и при промивки, жълти а от днес зелени сополи. Въпроса ми е, да продължа ли с конституционното лекарство, възможно ли е да е някаква реакция, чудя се защото откакто има възпалена трета сливица всички секрети текат навътре в гърлото и повече от 6 месеца хрема не бях виждала?

Последна редакция: нд, 06 ное 2011, 13:48 от Deina

# 200
  • Мнения: 0
Мече знам че си права,НО като още не съм намерила хомеопат,чието лечение да ми покаже че хомеопатията е ефективна и помага Rolling Eyes
как да се доверя да се лекувам и аз-а аз имам и сериозен проблем-Тиреоидит на Хашимото,с който според мен експерименти не могат да се правят,т.е. дали това ХЛ ще помогне ,ако не това онова.Досега винаги това е била една от основните причини да не отида все още.Само че то малко става ,че чрез детето ги изпробвам хомеопатите,но те пък и на него не помагат кой знае с какво.А и като успея да заделя 50 лв предпочитам да ги дам за неговото здраве,не за моето Simple Smile
Има и нещо друго -досега живеехме при нашите 8 човека сме,т.е. всеки един му е повлиял по негов си начин,и детето прави на всеки човек различни номера,като всеобщото в момента е че не слуша никой,няма авторитет .Даже точно това говорехме и с психоложката последния път.

Другото което забелязах е че когато ходи на градина,след градина е много спокоен и тих,дори и преди да дам ХЛ,т.е. и без него,но остане ли си в къщи,става неконтролируем,не винаги ,но повечето пъти.Например в четвъртък той знаеше ,че ще ходи,но сутринта му казах че няма да ходи,защото трябва да ходим извън града и тръгнахме,е откакто разбра че няма да ходи взе да прави напук,да не слуша,да се дръвчи,все едно му е криво че не е отишъл,а уж мрънка че не иска да ходи.

Хомеопатичното лечение е процес, а не еднократен акт на прием на някакво количество гранули или капки. От това което пишеш е твърде очевАдно, че има предпоставки и причини детето да има поведението, което има. А ако неговото излекуване минава през това, първо майка му да се излекува?

# 201
  • Мнения: 1 180
От няколко години лекувам децата си с хомеопатия - препарати на Боарон. Доволна съм. В момента аз имам проблеми с вестибуларния апарат - ще има ли ефект хомеопатичното лечение и бихте ли ми препоръчали хомеопат в София. Но ака ще трябва да чакам с месеци, за да се добера до него....не. Искам наистина да ми помага - когато и да му се обадя, да си вдига телефона, например.

# 202
  • Мнения: 10 512
Може ли малко повече информация за хомеопатия и стоматология?
И конкретно имам 2 въпроса:
1. Предстои ми вадене на 2 долни мъдреца, които растат на криво и създават проблеми.
2. Детето ми е почти на 6 и всичките му зъби са с пломби, пулпити, чудеса.
Може ли да помогне хомеопатията в тези два случая?

# 203
  • Мнения: 0


Това с майчината хипноза е много интересно. Определено, дори да не помогне, няма да навреди Simple Smile










# 204
  • Мнения: 12
Здравейте! Детето ми е на 2 години и изкара тежка гнойна ангина, която бързо се излекува с класическа хомеопатия. Водих го и при личната лекарка , която следеше количеството гной по сливиците и потвърждаваше,  че резултатите са добри. Но 1 седмица след оздравяването се оказа че е с пневмония т.е бактерията е слязла надолу. Как би трябвали да си обясня това? Като потискане на симптомите?

# 205
  • Мнения: 0
Имам въпрос, преди 2 седмици малкия започна да хърка повече от обикновено и езика му стана обложен(ние се лекуваме от серозен отит и трета сливица), започнах да му давам лекарството и нещата се поуталожиха, но от 2 дни има силна хрема и при промивки, жълти а от днес зелени сополи. Въпроса ми е, да продължа ли с конституционното лекарство, възможно ли е да е някаква реакция, чудя се защото откакто има възпалена трета сливица всички секрети текат навътре в гърлото и повече от 6 месеца хрема не бях виждала?

Трябва да се определи дали става дума за остро състояние или за обостряне на хронично. В единият слчуай е нужно да се назначи ново лекарство, остро (интеркурентно), а не да се продължава с конституционалното. Всичко от написаното "звучи" като обостряне на хронично, но може дамо да ми "звучи". Ние тук няма как да определим за какво сатва дума във този случай. Трябва да се пита хомеопата (надявам се, че е добър хомеопат).

# 206
  • Мнения: 0
Здравейте! Детето ми е на 2 години и изкара тежка гнойна ангина, която бързо се излекува с класическа хомеопатия. Водих го и при личната лекарка , която следеше количеството гной по сливиците и потвърждаваше,  че резултатите са добри. Но 1 седмица след оздравяването се оказа че е с пневмония т.е бактерията е слязла надолу. Как би трябвали да си обясня това? Като потискане на симптомите?

Не е задължително да е потискане на симптомите. Може предписанието да е симиле, а не симилимум. Това означава, че е предписано подобното лекарство, но не най-подобното. Ето защо вторичното действие (начина по който жизнената сила реагира след като е била стимулирана от хомеоаптичното лекасртво) е по "слабо" от скоростта на болестния процес, така че въпреки симптоматичното подобрение, като цяло няма възстановяване на здравето. Но може и да е потискане. Трудно е да се определи по 3 изречения.

# 207
  • Мнения: 0
Може ли малко повече информация за хомеопатия и стоматология?
И конкретно имам 2 въпроса:
1. Предстои ми вадене на 2 долни мъдреца, които растат на криво и създават проблеми.
2. Детето ми е почти на 6 и всичките му зъби са с пломби, пулпити, чудеса.
Може ли да помогне хомеопатията в тези два случая?

Правилното конституционално лечение ще стопира процесите и ще попречи това кеото се случва сега с млечните зъби да се повтори с постоянните зъби, по-късно. Така че да - нужен е добър класически хомеопат.

Консултирайте се с хомеопат и за ваденето на зъбите. Не е едно лекарството, което може да ви помогне, а аз лично нямам на база на какво да избера едно пред друго лекарство и да го препоръчам.

# 208
  • Мнения: X
Мече знам че си права,НО като още не съм намерила хомеопат,чието лечение да ми покаже че хомеопатията е ефективна и помага Rolling Eyes
как да се доверя да се лекувам и аз-а аз имам и сериозен проблем-Тиреоидит на Хашимото,с който според мен експерименти не могат да се правят,т.е. дали това ХЛ ще помогне ,ако не това онова.Досега винаги това е била една от основните причини да не отида все още.Само че то малко става ,че чрез детето ги изпробвам хомеопатите,но те пък и на него не помагат кой знае с какво.А и като успея да заделя 50 лв предпочитам да ги дам за неговото здраве,не за моето Simple Smile
И аз имам проблем с щитовидната жлеза, Александър ми препоръча  Дора Пачова, може би защото е най-добрата, не знам. Много съм разочарована обаче от нещата които чета по теми като настоящата - лекуват се настинки, обриви, екземи, алергии, хреми, грип, подобни, най-сериозния случай който видях ангини и гъбички. Никъде не видях някой да се е лекувал от проблеми с щитовидната жлеза чрез хомеопатия и май ще пропусна този вариант. Успех на всички.

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Фри -и аз затова не мога да се реша да отида все още.Питала съм хомеопат ,казвал ми е че помага и при моя проблем,но по принцип като се питат те казват че за всичко помага.
Но аз в момента с Хапчета си възстанових стойностите на хормоните,оттук насетне ако се започне лечение с хомеопатия и ако тя помогне,то би трябвало да спра с хапчетата след време може би,и стойностите на хормоните не би трябвало да се качват,а самата жлеза незнам дали ще намали размерите си.
Но ако не случа на хомеопат,едно неправилно лечение според мен може много да ми навреди,защото от тази жлеза толкова други неща зависят,че може да стане голям бъркоч в организма ми.

Общи условия

Активация на акаунт