Зелник

  • 627
  • 4
  •   1
Отговори
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
много ми се иска тази година на трапезата ни да има зелник, но имам само бегли подозрения как се прави Sad Бихте ли ме помогнали?
Предварително мерси и Весели празници на всички newsm03

# 1
  • София
  • Мнения: 219
купуваш или си точиш обикновени кори. Киселото зеле се нарязва на ситно и се изпържва с малко олио-това ти е плънката, редиш кора , малко олио, плънка,  и така...накрая мокриш с малко вода и печеш.

# 2
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Много ти мерси! Както си мислих и аз значи newsm53

# 3
  • Мнения: 3 537
купуваш или си точиш обикновени кори. Киселото зеле се нарязва на ситно и се изпържва с малко олио-това ти е плънката, редиш кора , малко олио, плънка, и така...накрая мокриш с малко вода и печеш.
Така,обаче ние зеника го правим така:задушавам зеле и праз лук малко .На дъното на тавата постилам една или две кори и на средата на тавата слагам купчинката със сместа и покривам с кората да стане като топчица.След това останалите гори си ги нареждаш отстрани като нита баница ,обаче те са с праз лук.Последната кора се прави само със счукани орехи.

# 4
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Да  се отчета- направих зелника  chef
Запържих зеле с лук и гъби- савага плънка стана невероятна newsm10 След това я разпределих между корите. Нямам търпение да го опитам- само се навъртам около печката smile3503

Общи условия

Активация на акаунт