S.O.S. - бебето не може да спи

  • 519
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Мили майки,
Моля ви за съвет, защото ние с "татко" вече не издържаме. Нашето слънчице вече е почти на 7 месеца, а не може да спи без да се събужда и разплаква на всеки час (понякога на 15мин). Това е както денем, така и нощем. Shocked Така е откакто се роди. Случвало се е да спи 2-3 часа непробудно, но това са единични случаи. Дори когато е в отлично здраве, няма никакви дразнители и  и се спи безумно много пак започва да търка муцунка и да скимти, докато не и дадем водичка и биберон и когато се успокои пак заспива. Сега е малко болничка и нослето и често свири и ....е направо кошмарно. Просто не ми се ляга да спа, като знам каква нощ ме чака. (Пък аз много обичам да спя... Rolling Eyes )
 А когато е будна е винаги усмихната, много жизнена, много игрива и приказлива - не и личи да е изплашена или неспокойна. От месец насам не я кърмя, ако това има значение. Обикновенно спи по3 пъти на ден. Пробвали сме всичко - да е на по-хладно, на по-топло, на различни легла, дори в различни градове..,ми все едно е.
 Знам че при бебетата е нормално да не спят спокойно, но все пак има ли лек, с който да и помогна да се успокои за да може и тя и ние да се наспиваме?
 Надявам се проблемът ми да не е банален и да можете да ми помогнете.  baby_neutral
 Предварително благодаря.

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 901
А със зъбките как сте ?
Ние също не сме спали досега непробудно цяла нощ- първо коликите, после зъбките и така до сега, надявам се като излезнат и последните зъби да се кротнем вече.

# 2
  • Мнения: 574
Сигурно е просто период.При нас беше така и аз даже и затисках бибата с възглавница,за да не я изплюе и да се събуди отново/направо ужасен метод ,не го практикувайте/За щастие всичко е наред и като начало обожаваше да спи с възглавничката си.Стигнах до там,че ходихме на ортопед,за да я види на видеозон и да отхвърли съмнения за локсация,защото бях чувала ,че много плачат такива деца.И също,че до осмият месец било краен рок за наблюдение с видеозон и после ренген.Слава Богу всичко бе наред.Та така минаваш си през сто щуротии само ,за да се успокояваш сама.После много плачеше ,после махахме биба и пак труден сън, и после,и после....Колко ли още ще има да си спомняме?Не се притеснявай,тя явно сега започва да опитва много нови неща и това я натоварва и ги преживявя на сън.Споко ще порасне живо и здраво весело детенце.Бъдете щастливи.
Коледата сбъдва мечти.Много сбъднати мечти ви пожелавам..

# 3
# 4
  • Мнения: 513
Това все едно съм го писала аз  Simple Smile И ние сме така само че сме на 5 месеца това състояние за мен не е нормално да се буди толкова често детето без да има причина като болки в коремчето или зъбки . Това състояние може да се подобри пробвайте с хомеопатия , но не сама да решаваш какво да му даваш на детето а се отива при специалист! В Хомеопатията няма нищо опасно това са концентрирани билки ( мали как се изразих и аз не мога да се разбера чак ) .И преди всичко търси причина за безсънието на бебчо - глад . колики , зъби , топло , студено и непроветрена стая и т.н. при нас има подобрения поне за сега . Ако има нещо питай  Wink

# 5
  • Мнения: 35 951
В Хомеопатията няма нищо опасно това са концентрирани билки

в това изречение имаш 3 огромни грешки!
1. хомеопатията не е билки /не, че няма билки, но са мнооооого малка част/
2. не са концентрирани, а са разредени
3. с хомеопатията можеш да направиш огроми поразии, изобщо не е безвредна, когато не е дадена правилно; тя е "нежна" в сравнение с конвенционалната медицина и без отрицателни ефекти само, когато е дадена правилно

# 6
  • Мнения: 513
Няма да изпадам в подробности , но това което се ползва в този случай е предимно на билкова основа ! Абсаолютно съм съгласна че с Хомеопатия може да се навреди сериозно ако не се ползва подходящия продукт , но Тук не става въпрос за сероизен проблем който да изисква нещо повече .И все пак много от разрежданията  са абсолютно на билкова основа !
А концентрирани или разредени - това пък въобще няма да го коментирам . Simple Smile

# 7
  • Мнения: 35 951
не искам да съм груба, но ще падна от смях
/нямам желание да разнищвам всяко изречение, защото си написала куп глупости/

# 8
  • София
  • Мнения: 2 019
Бубанка, благодаря за статията! Сега като съм вечно недоспала поне знам, че ще имам умно дете. Hug Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравей Сиана ирен,
не искам да те отчайвам, но моя син беше така до 3 годишна възраст. Какво ли не правихме и ние - и хапчета за успокояване пиеше и чайчета.... и куршум сме му ляли..... Първо си мислехме, че е колики, след това зъби, после ми казваха, че до като проходи ще е така......... но уви.. Водихме го и на невролог защото мислихме, че не е добре с нервната система. Нищо не помогна. И той през деня си играеше и беше спокоен като че ли е спала 12 часа през нощта. Като стана на 3 години изведнъж всичко свърши и сега е много спокойно дете. А аз от тогава си развалих съня и сега не мога да спя. Той спи по цяла нощ, а аз непрекъснато се събуждам. И имам чувството, че съм получила стрес от ревящи деца .......
Пожелавам ви много търпение и ако имате въможност да я оставате от време на време да спи при баба и дядо за да си починете, въпреки, че това при нас не помагаше, защото при баба положението беше още по-лошо - цяла нощ се ревеше за мама и майка ми се страхуваше, че той така се травмира.
Весели празници!

# 10
  • Мнения: 376
Здравей Сиана ирен,
не искам да те отчайвам, но моя син беше така до 3 годишна възраст. Какво ли не правихме и ние - и хапчета за успокояване пиеше и чайчета.... и куршум сме му ляли..... Първо си мислехме, че е колики, след това зъби, после ми казваха, че до като проходи ще е така......... но уви.. Водихме го и на невролог защото мислихме, че не е добре с нервната система. Нищо не помогна. И той през деня си играеше и беше спокоен като че ли е спала 12 часа през нощта. Като стана на 3 години изведнъж всичко свърши и сега е много спокойно дете. А аз от тогава си развалих съня и сега не мога да спя. Той спи по цяла нощ, а аз непрекъснато се събуждам. И имам чувството, че съм получила стрес от ревящи деца .......
Пожелавам ви много търпение и ако имате въможност да я оставате от време на време да спи при баба и дядо за да си починете, въпреки, че това при нас не помагаше, защото при баба положението беше още по-лошо - цяла нощ се ревеше за мама и майка ми се страхуваше, че той така се травмира.
Весели празници!
Нашият случаи е същия с две разлики , не сме го водили на невролог и сме по малки.  Ние не само , че се будиме непрекъснато но и пием мляко по цяла нощ. Видима причина няма , казват ми , такова ти е детето ще го израсте.  От скори има някакво подобрение , надявам се че ще отмине с времето. Свиква се. Около мен има още две такива деца , към третата година нещата се оправиха.
Майката му е търпение и здрави нерви !!! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 122
благодаря ви момичета, за съветите и уроците.. Стана ми ясно че ще трябва да търпя.
За отговор на някои от въпросите искам да уточня - зъбчета още не са започнали да избиват ( мисля че когато започнат ще разберем... Sick ) Ренито почти винаги спи на нашто легло, защото направо е убийствено да трябва да ставам по 20 пъти нощем, за да я успокоявам. Опитвала съм да хвана източника на проблема - понякога след като се разплаче нощем пръцка  Mr. Green , друг път всичко е наред - винаги е различно. ще се допитам до хомеопат, защото тя също се измъчва. Не мисля че е период, защото продължава вече доста дълго. Не мисля също че  е от недохранване, защото вечерната доза я изпива много трудно, предимно на два пъти. немислимо е да я увеличавам. Но както и да е, благодаря ви, ще го преживеем.
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И МНОООГО ЗДРАВЕ НА ДЕЦАТА ВИ - ТОВА Е НАЙ - ВАЖНОТО ЗА НАЙ - СКЪПИТЕ.

Общи условия

Активация на акаунт