Подлудява ме сухата ми кожа

  • 1 470
  • 23
  •   1
Отговори
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте мили майчета. Позравявам ви с настъпващите празници и ви желая повече успехи и усмивки, които едва ли ще липсват покрай нашите съкровища. Аз за пръв път пиша във форума макар, че доста изчетох в последните три месеца. Порових се доста за да разбера дали не отварям тема, която вече е дискутирана, но нищо не намерих. Бременна съм за втори път. Сега съм в 4 месец, но от началото на бременността имам следния проблем. Кожата на тялтото ми стана страшно суха (което е нормално за зимния период), но при мен е ужасно. Корема, кръста, вече позакръгленото ми дупе, а от скоро и бедрата се лющят отвратително. Дрехите ми целите стават в бели снежинки. Нищо не ми помага, а местата с такава кожа се увеличават тъй като в началото беше само отзад на кръста. Пробвах много хидратиращи, омазняващи и какви ли не лосиони но само 5 мин след  намазване всичко е отново същото. Усещането е супер неприятно, множество иглички, които непрекъснато те боцкат и после сърбеж. Говорих с гинеколога си, но отгвор ... пауза и после ами може да те пратя на кожен. Незнам какво да правя. Моля ви ако някой е имал подобен проблем и нещо го е спасило помагайте.  Притеснявам се че с тази кожа стриите са сигурни там вече нищо не би ми помогнало. Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 2 047
Чак и снежинки  newsm78 наистина е за дерматолог май .
И масла ли не помагат?

# 2
  • Мнения: 79
Абе и на мен ми бе доста суха Cry!мажех се с зехтин ,олиото на джонсън!незнам говори с дерматолог newsm78м/у другото след раждането стана още по-зле!!! Crossing Arms

# 3
  • Мнения: 181
 Laughingнезнам дали ще ти помогна много но има един крем невен който е много мазен[dina ringelblumen soft-creme]това пише на крема не е и скъп или мас смесен с този крем Laughingаз така се мазах нямам стрии то то си е малко до типа кожа Rolling Eyesама с тия снежинки си мисля 4е е за специалист Confusedдано намериш бързо решение Hugвесела коледа Confused

# 4
  • Мнения: 505
а аз го имам този проблем..и мъжа ми постоянно ми се подиграва..жена ква е тази костенурешка кожа..  Embarassed  мажа се винаги с  лосион, сега ползвам на AVON но след 1-2ч положението е първоначалното..даже умирам от сърбежи по гърба... : blush:

# 5
  • Мнения: 1 040
И аз имам същия проблем - по принцип кожата ми е по-суха, но от известно време кожата в областта под гърдите и по корема е страшно изсъхнала - чак снежинки няма, но се лющи Confused Аз използвам активно олиото за тяло на Нивеа и съм доста доволна - особено добър ефект има, ако се маже на мокра кожа - веднага сле баня например. Препоръчвам ти го горещо, защото много добре хидратира кожата thumbsup

# 6
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
    Отиди на преглед при д-р Илиев - на ул. "Милин камък" 28, тел 0887 663066.
Той по принцип е дерматолог-педиатър. Излекува съвсем успешно моя син от атопичен дерматит, като ни даде страхотни емулсии. Не е скъпчия в никакъв случай - отиди при него  и стискам палци да ти реши проблема. Ако имаш въпроси - пиши ми на лични.

# 7
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Благодаря на всички ви за бързия отговор. Май наистина все пак ще трябва да отида на дерматолог, защото пробвах какво ли не. Мазах се и на мокра кожа, ексфолирах  се с кафе поне да ми се махне част от излющената кожа ама няма и няма ефект, може би съвсем малка промяна след ексфолирането. Бих се възползвала от предложението ти Lioness, но не споменах, че аз съм от Силистра и ще ми е доста трудно да организирам пътуване особено в това лошо време. Пък тук при нас Силистра нямаме добри дерматолози Cry Абе лоша работа. Ще пробвам с този крем  невен дано има ефект. Отново ви благодаря и весели празници на всички.   bouquet

# 8
  • Мнения: 498
moge bi si probvala, no az da kaga de- zehtin ili dori mas moge puk da pomognat....

# 9
  • Мнения: 5 228
Аз имах подобен проблем. При мен действат добре два продукта: лосион за тяло с колд крем на Авен и богат крем за тяло Skin So Soft на Avon.

# 10
На мен ми помага бебешко олио.
 Аз пък имам друг  проблем, откак съм бременна имам ужасен пърхот. А никога преди това не съм имала. Пробвах какво ли не - и специални шампоани, и бабешки илачи, нищо не помага....Ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да ми даде някакъв съвет.

# 11
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Доста идейки се заформиха  Grinning Ще пробвам и тях и ще видим какво ще стане. Дано има ефект. Между другото понеже за пръв път пускам тема имам усещането, че може би е трябвало да пусна тази във  "Красива мама" newsm78 ако съм объркала мястото моля да ме извините.

# 12
  • Мнения: 1 267
Момичета, да ви кажа честно олиото изсушава повече.Тоалетно мляко каквото и да било ми помага поне отчасти.Така или иначе 3-4 часа след намазване сърбежа се появява отново. Още повече че през зимания период този процес на изсушаване е много по-интензивен. За неприятните сърбежи около ореола на гърдите препоръчвам горещо пенатен крем/той всъщност е само немски/, с по малко действие, но също помага е крем"Здраве".

# 13
  • София
  • Мнения: 43 904
майка ми има такъв проблем, на нея след доста опити на различни подукти най-добре й действа нивеа боди милк - не лосион а МЛЯКО.
може деа не поемаш и достатъчно витамини и течности което да влошава положението...
и все пак звучи сериозно найстина едно опитно око на дерматолог няма да ти е излишно - все пак ще си носиш кожата още доста време - струва си да се грижиш за нея Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 309
Аз също съм с много суха кожа, която сега по време на бременността стана още по-суха. На мен най-проблемно ми е лицето, ама аз си знам че имам дерматит. С мазила нещата само се закрепят. Най-важно е какво приемаш като витамини и микроелементи. Наистина си направи консултация с дерматолог, който да ти изпише подходящи витамини и мазила за твоята си кожа - по-добре голяма сума дадена веднъж, отколкото  експериментиране на своя глава и после хвърляне на купеното. Специално за тяло аз използвам Avene trixera - най-вече за корема, много съм доволна - той е точно за чувствителни и сухи кожи, ако искаш го пробвай. За пърхут - Себорал Форте/периодично се мажеш/, за лицето все още не съм открила подходящ крем за мен.

Общи условия

Активация на акаунт