Отбиване около годинката - съвети

  • 486
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Здравейте, вероятно след вас има много майки, отбили децата си около годинката - моля ви кажете ми това отбиване от вас ли беше инициирано или от самите деца? Моето желание е да кърмя до тогава, не повече /вероятно за това ще питам и в съседния форум/. И след това на адаптирано мляко ли минахте или на кисело/прясно? Преди седмица записах малкия на детска кухня - там готвят с прясно мляко, та вече така или иначе е въведено ... /въпреки, че ми се искаше до годинката да не давам, но пък готвят много вкусно и разнообразно/.

# 1
  • Мнения: 2 731
Здравей ! Аз не можах да я отбия по собствено желание.И така сука до 1.4 месеца и един светъл ден реши че няма да суче повече .това беше при нас .А после не е пила никакво мляко -кисело отказваше а адаптирано не съм пробвала.

# 2
  • Мнения: 86
Zdravei az samo iskam da kaja che tuk v USA doktorite preporachvat da se zapochne s kraveto mliako sled godinka...neznam v BG kak e. A pediatara kakvo kazva?

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Все още не съм отбила Дани, но понеже и аз смятам да го кърмя до около годинка (не че като стане на годинка и 5 дена примерно и поиска да суче няма да му дам де Mr. Green) ще си позволя да кажа и моето мнение по въпроса: За да бъде лесно и относително безболезнено отбиването, трябва постепено да се намалява броя на кърменията през деня - ние от месец и нещо сме на две кърмения - сутрин за добро утро и вечер за лека нощ.
Анита, до колкото си спомням вие се кърмехте доста често  newsm78, може би трябва да помислиш за увеличаване на интервалите между храненията, а и хапване на повечко твърда храна, защото и това май беше проблем. Извинявай ако вече си го направила, пък аз съм пропуснала и не съм разбрала Hug

# 4
  • Мнения: 5 228
Моята дъщеря се отби преди около 2-3 седмици. От няколко месеца я кърмех само вечер и през нощта, последните 2 месеца - само през нощта. Мислех, че никога няма да престане с нощното хранене, но в един момент просто спря да се буди, а аз не съм настоявала през останалото време. Отбиването стана съвсем естествено и постепенно. Минахме на адаптирано мляко Фризо 3, то е сладко и има вкус на ванилия, и успявам да й пробутам от него.

# 5
  • Мнения: 303
И аз исках около годинка, но нещата се осложниха...зъби..болести...не е настъпил още момента...много се надявам скоро да дойде... Crazy
Адаптирано не щем, кисело също..Как ще се оправяме като спрем да се кърмим не знам..Може би като видим зор и...... Sick

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 375
Анита, и аз още кърмя и подкрепям мнението на Лейдито. От един месец се кърмим 3 пъти само. Преди това месец и нещо 4 пъти и така. От днес постепенно ще намалявам третото кърмене, което е следобед в 5, като въвеждам първата млечна каша. След това ще спра вечерното и най-накрая сутрешното. Но моята дъщеря няма проблеми с хранене, кърмене (или липса на такова Wink) и приема съвсем добре малко адапте като добавка вечер. Та мисля си, че на мен ще ми е лесно. Ще следя отговорите и аз.

Общи условия

Активация на акаунт