Черен списък на детските играчки

  • 636
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Първо искам да ви пожелая весели празници и нека се сбъднат мечтите ви! Simple Smile

Сега на въпроса - пуснах търсачката, но поне тук не намерих такава тема.
Мисля си, че ще е добре да направим списък на играчките, които като бъдат отворени се оказва, че са толкова опасни , та направо отиват на боклука, най-малкото, за да могат майчетата, които се чудят какво да купуват на децата си да имат едно на ум...
Ето част от нашите "играчки":
- кукла, тип "неваляшка" - когато дъщеря ми (тогава на ~ 1,5г.) я метна на паркета се разлетяха такива остри парчета, че ми се изправи косата;
- "докторски комплект" - едната тапа на стетоскопа се откачи почти веднага и отдолу се показа косо срязана пластмасова тръба - това, ако си го беше наденала на ухото - направо не ми се мисли какво щеше да стане Close
- днешната "изненада" - бебешки лаптоп - е, честно, по-голям боклук не съм виждала - екран, на който се превъртат няколко картинки с момиченца; 1 мелодия, която свири прекалено силно; няколко клавиша, които издават по 1 тон; има и едно екранче, в което един светодиод може да те изкьорави... Отделно, че когато Ралица леко натегна капака цялата "красота" се изпоначупи и пак щръкнаха едни остри пластмаси... Марка "Leila" Cry
- магнитна дъска - от едната страна е черна (за рисуване с тебешири) с латински букви, които са изцяло магнгитни Simple Smile - до тук добре, нооо ... от другата страна на дъската би трябвало да се рисува с фулмастри, които след това без проблем да се чистят. Е, на тази точно дъска НЕ се изчистват добре и колкото и да е добросъвестна щерка ми и веднага след като нарисува нещо да я бърше - пак си остават линиите Confused Марката е "Wood toys"

# 1
  • Мнения: 7 362
                  Още една играчка:Дъска ,която се почиства след като се пише с пластмасов молив.Бебката я разглоби и от нея потече някаква маслоподобна черна течност,не знам дали успя да се наяде с нея,защото цялата беше омазана.Но мисля,че е недопустима подобна глупост.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 200
                  Още една играчка:Дъска ,която се почиства след като се пише с пластмасов молив.Бебката я разглоби и от нея потече някаква маслоподобна черна течност,не знам дали успя да се наяде с нея,защото цялата беше омазана.Но мисля,че е недопустима подобна глупост.

А колко е голямо детето, защото тези игри обикновено са предназначени за деца над 3 г. Дъщеря ми има магнитна дъска за рисуване. Беше на година и половина когато я получи. Не й е хрумнало да я разглоби, но аз винаги съм имала едно наум след като съм й дала игра не за възрастта й. В случая е коректно да напишеш кой е производителя, защото нашата дъска е на Фишер-Прайз и съм много доволна от нея....

По темата - честно казано досега не сме попадали на кофти играчки. Е, като вляза в магазина хубаво оглеждам и ако направата не ми хареса просто не купувам. Дано всички имат нашия късмет! Ще има предвид това, което сте написали... Wink

Общи условия

Активация на акаунт