Спят ли децата ви (около 2 годишните) със спални чувалчета?

  • 1 955
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Ми честно да ви кажа, писна ми да ставам всяка нощ и да спя на тръни, щото все е отвита. По принцип тя си спи от около година в самостоятелна стая сама и ме мързи да ставам посред нощ да бдя над нея. Проблема е, че сутрин като се събуди, (винаги преди нас ) пристига с гръм и трясък обяснявайки нещо в спалнята ни, но откакто я слагам отново в чувал (купих го оня ден) той понеже е с цип и тя не може да се джижи. Съответно от няколко дни се буди с кански рев и вой, все едно е окования Прометей! Не знам и аз какво да нарпавя по въпроса?  Crazy

# 1
  • Мнения: 1 370
Елфка и ние сме същите. Аз повече не му слагам това чувалче. Обличам му боди и пижамката и не му се притеснявам. Ама сутрин ми е спокойно Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 111
И аз по същата причина - отвиването, се опитах да го слагам в спалното чувалче, но уви не става! Дори му направих дупки за краката отдолу, за да може да става и да се движи, но пак не го иска и дори се научи да си го съблича сам!Сега, и аз като cho4o го обличам по-дебело!

# 3
  • Мнения: 1 520
Моето диваче пък си спи спокойно в чувала. Аз започнах да го слагам много малък, защото иначе беше все отвит. А спи и в самостоятелна стая, не ми се ще да ставам да го проверявам. Може би защото е свикнал от малък,. но няма никакви претенции към чувала. Сутрин като стане сам си отваря ципа, вади краката и започва да си играе. Сега откакто е зима вече го заварвам често и без да го е отворил пак да играе в леглото.

# 4
  • София
  • Мнения: 708
моите диванета и двете са с чували, защото аз спя като заклана.
от самото им раждане са с чували и до днес днешен..
каката като се събуди маха чувала и започва да ме издирва по стаите..ако зависи от мен до 10кл. ще са в чували

# 5
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И Дени спи в чувалче. Лятото не спеше, но откакто захладня пак я сложих, чи и на мен ми писна да ставам по няколко пъти през ноща и да се разхождам да я завивам, като че ли не ми стига кърменето на бебето по няколко пъти на нощ, че и това! Tired Мислех си, че ще протестира от чувала, но добре го прие и даже сега си го иска. Като се събуди си отваря ципа  сама и си го съблича, та даже ако не я спря навреме си сваля и пижамата и памперса и почва да пищи! Crazy

# 6
  • Мнения: 1 214
Мда,почти на 3 години сме и не можем да заспим без спалното чувалче.Но това не ми пречи-напротив радвам се ,че ми отпада проблема с това дали е завита или отвита.Съвсем наскоро купихме ново чувалче ,по-голямо-120 см  Grinning

# 7
  • Мнения: 244
На 3 г и 4 месеца Мартин продължава да спи в чувалче. Точно днес поръчах на майка да ушие нови, че тези вече му окъсяват, ама по-големички, че да стават и за догодина Grinning Честно казано, изобщо нямам намерение да му го махам - вечно е отвит, а аз не ставам нощем да ги проверявам и завивам. И сестра му вечно спеше и продължава да спи отвита, ама тя, за разлика от него не се разболява от това. Така, че докато търпи, ще спи в чувалче.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не,никога не е спал в такова Peace

# 9
  • Мнения: 18 542
Борис не спи с чувал поради простата причина, че си го откопчава и излиза от него. Миналата година си спеше екстра в него, даже като стане се разхожда така както си е вътре.
Лятото го махнахме, защото беше топло и от тогава не иска изобщо чувал. Обувам му чорапи (които доста често събува) и така го слагам да спи. Завит, отвит...не мого да ставам по 100 пъти да го завивам, а и доста често, в момента, в който го завия, той започва да рита и се отвива.
А бе с две думи мисия невъзможна.

# 10
  • Мнения: 7 474
До 3,5г. спяхме в чувалче ,имаме лятно и зимно за да не отвиква-много е удобно, но трябва да се научат от бебета .  ylinfant

# 11
  • Мнения: 2 000
Митко не търпи чувалчета  Sad Баща му го слагаше вътре след като заспи, но още в мига в който се разбуди и усети че е вътре отваря ципа и си излиза от чувалчето. Той и завивката не търпи и повечето време си спи отвит.

# 12
  • Мнения: 5 140
И Ния никога не е спала в чувалче.

# 13
  • Мнения: 240
Тони спи в чувалче от много малък,за да не ходя нон стоп до детската стая да го завивам. Сутрин когато се събуди сам се разкопчава и искача от него. За мен е голямо удобство. Но и аз мисля че детенцето трябва да е свикнало от малко бебче.

# 14
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони от два месеца спи в чувал и направо се родих Laughing.Вече не ставам n-пъти да я завивам през нощта.Сутрин, като се събуди просто си дърпа ципа и излиза от него, после излиза и от леглото и идва при мен Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт