Кога е именият ден на Ния?

  • 1 029
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 253
Честита Коледа на всички! Да сте живи и здрави, много любов и късмет!

А сега на моя въпрос - дъщеричката ми се казва Ния, но се оказа че изобщо не съм наясно кога трябва да празнува имен ден  newsm78 Ако някой знае ще съм му много благодарна да сподели  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 6 175
Доколкото знам, героинята от трилогията на Димитър Талев се казва Евгения и я наричат Ния, та ако името на дъщеричката ти идва от там мисля, че празнуват на 24-ти Декември.
Честита Коледа!

# 2
  • Мнения: 2 047
 Евгений/я лат. "благороден" 7-Ноември или 24-Декември

# 3
  • Мнения: 1 237
Весела Коледа!И моята се казва Ния ,и аз точно не знам кога има имен ден.Но ние решихме да го отбелязваме на Никулден,защото е кръстена на баба си Нина,та да празнуват двете. Wink

# 4
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Доколкото знам- Ния идва от Евгения, които имат имен ден на 24 декември.

# 5
  • Мнения: 1 032
Ако не е кръстена на никой, значи трябва да празнува на 24 декември, защото Ния идва от Евгения. Ако е кръстена на някоя баба Николина или дядо Николай- значи на 6 декември. При нас поне е така- малката се казва Петя и ще празнува заедно с дядо си Петко на 14 октомври.

# 6
  • Мнения: 5 391
Ако се съди по това,че е производно на Евгения,то тогава чак другата година на Бъдни вечер ще празнувате Wink

# 7
  • Мнения: 8 505
И аз знам 24 декември.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Аз пък с риск всички да се настроят с/у мен ще изразя едно по крайно мнение. Именните дни са дни на светците и са за хора, които носят името на съответния светец, а не на бабата и дядото, които са кръстени на светеца. И затова, подчертавам, това е лично мое мнение - на деня празнуват само тези, които носят името, а не разните му производни - примрно - Моника била кръстена на баба си Мария и празнува на Богородица, или Рени била кръстена на баба си Райна и празнува на Архангелов ден... Съжалявам, но това не е имен ден на детето...

# 9
  • Мнения: 1 253
Много благодаря на всички ви  Hug
Обачеее вие ме хвърлихте в огромен размисъл  newsm78 не знаех, че Ния произлиза от Евгения  newsm78 бях чела нейде че произлиза от Антония или Стефания, та затова пуснах темата..мани, мани, то какво се оказа, че вместо да ми стане по-ясно стана още по-объркано  Joy Явно ще трябва да си избера или 24 декември (Евгения) или 27 декември (Стефанов ден).
Не сме я кръщавали на никого.
Абсолютно съм съгласна със ЗлаВещица, че няма значение на кой на първата буква е кръстено детето, ако неговото си име има отделен имен ден то трябва да си празнува на него. Що пък си помисли, че някой ще се настрои срещу теб  Hug

Общи условия

Активация на акаунт