Колко време продължиха болките при избиването на зъбки?

  • 19 898
  • 14
  •   1
Отговори
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
От две почти три вечери, Ели вдига температура 39 градуса ( чудесна коледа изкарахме Cry).Освен ,че венците и са зачервени няма др. признаци на болест .
Не се храни добре , реве почти постоянно , даже спря да върви  Sad.Отдолу и от горе имаме по 4 зъба .Та се питам колко може да продължи това , избиване.... ooooh! 

# 1
  • Мнения: 8 505
При всяко дете е различно,освен това и различните зъби на едно дете избиват за различно време.Примери от дъщеря ми-първите 2 зъба-3 месеца мъки,третия кътник-2 месеца.Страничните и резци (3 от четирите) избиха за седмица,а усетих че я боли ден преди да пробие първия.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Много относително и  индивидуално за всяко зъбче и всяко дете. На Боби първите 2 зъба избиха с едноседмично леко неразположение. Но горните 2 зъба вече 2 месеца го тормозят. Е, чак температура не е вдигал, но редовно се подуват и го боли. Почти всяка вечер го мажа с Дентинокс, за да заспи. Вече едното прозира под кожата, но още не е пробило...
Така, че бъди грижовна и много търпелива със зъбите.

# 3
  • Мнения: 4 965
Зависи от самото дете. На нашите бебки не сме и усетили дори (само първото зъбче на Еска проби с температура и рев - около 15 мин. през нощта и това беше). Сега "хващам"  новите зъбки само ако им се зачервят дупетата или почнат повече да се глезят, но плач, температура, кисели физиономии и т.н. не сме имали (а Киси вече има 14, Есинка 12 зъбчета).

# 4
  • Мнения: 433
При нас избиването на два предкътни и два кучешки продължи с едномесечен тормоз - липса на апетит, нервност, ревове, температура два дни преди да избият три зъба наведнъж. Иначе имаме 16 зъба.

# 5
  • Мнения: 7 474
Една седмица ,но плачеше само нощем и и давах Панадол два пъти през нощта. Praynig

# 6
  • Мнения: 1 645
Всичко е много индивидуално.
Първите 8 зъбчета излезнаха без проблеми.Но следващите бяха направо ад,особенно кътниците,които започнаха да избиват преди кучешките.
Първият кътник изби на 1 г и 4 м.,но доста преди това го болеше и нямаше апетит, а избиването на другите 3 много се проточи,и след това започнаха и кучешките...........Преди 2 седмици изби и последният кучешки зъб.
Температура никога не е вдигал.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Не съм имала проблем с ваденето на нито един зъб.Нито Т е дигал нито е ревал,така че както са ти казали при всяко дете  е различно!
Късмет и дано излезнат по-бързо

# 8
  • Мнения: 46 488
Не съм имала проблем с ваденето на нито един зъб.Нито Т е дигал нито е ревал,така че както са ти казали при всяко дете  е различно!
Късмет и дано излезнат по-бързо

И при нас така, всяко дете е различно, дано при вас мине по-бързо  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 370
Ами и според мен е абсолютно индивидуално. Предните 8 зъбчета, не разбрах даже как пробиха. Но сега ми се връща с кътниците. Избиват 4 наведнъж и не се живее. Продължава вече 10 дни, много е нервен, мрънка постоянно, не иска да яде и пие, не спи пълноценно, нищо не му е интересно

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не съм имала проблем с ваденето на нито един зъб.Нито Т е дигал нито е ревал,така че както са ти казали при всяко дете  е различно!
Късмет и дано излезнат по-бързо

И при нас така, всяко дете е различно, дано при вас мине по-бързо  Simple Smile

Същото и при нас,освен 8 зъб който го вади 20 дни и бяха големи мъки.Единствено от Панадола се успокояваше. Hug

# 11
  • Мнения: 2 910
При нас общо взето избиването на зъбче протича леко.Не е вдигала температура,но губи апетит,а когато спи промрънква в съня си,така около 2-3 дена,но не с всичките,за някои даже не разбирам и веднага,че са избили.Сега и избива кучешки и 4-5 ден беше кисела и се будеше често нощем.Зъбчето още не е избило,а вече много прозира,но тя от няколко дена си е спокойна.
При всяко дете избиването на зъбче протича индивидуално,дано и при вас този етап мине бързо и леко.

# 12
  • Мнения: 1 520
Абсолютно при всяко дете е различно. Нашите многолесно избиха всичките. Може би най-много ни измъчиха кучешките, но колко - ден-два да е бил кисел. На него му избиваха по няколко - заедно с кучешките излизаха още четири от редичките. И пак без болка и сърдене. Индивидуално. Айде дано по-бързо да пробият, че да изкарате по-спокойна Нова година.

# 13
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами много е индивидуално.
На Алекс 4 кътник й избива вече 3 #Crazy месец/съвсем сериозно/. 3 месеца стои на едно положение,почти е избил,усеща се на пипане,белее,но 3 месеца не може да пробие венеца...

# 14
  • Мнения: 6 472
Доста индивидуално:) На 10 месеца нямахме кьорав зъб, а на 12 месеца се бяхме сдобили с пълен набор. В интерес на истината бяхме кисели само 2 дни.
Обаче мен нещо друго ме тормози - 39 градуса ми се струва твърде висока температура, за да е от зъби Thinking Дали е възможно да е от нещо друго? Голямата изкара едно грипче, дето освен температура и мускулни болки, друго нищо и нямаше.

Общи условия

Активация на акаунт