български антидегамаглобулин

  • 1 268
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 127
казаха ми че има огромна разлика в цената между българския и чуждия вариант на инжекцията. имам рецепта, но ме предупредиха, че не бива да ходя аз в онкологията (само там се намирала българската), а някой без корем и да не казва, че е за бременна т.е. родилка ??!! искам да попитам някой знае ли дали има производство на българската ваксина и как да си я набавя... с театър или...а и още нещо ако някой знае има ли срок на годност и колко е... благодаря предварително на знаещите нещо по въпроса

# 1
  • Мнения: 25
Здравей! Аз също проучвах нещата в края ня септември тази година. Това, което научих е, че български анти Д вече не се произвежда/предлага от години. На пазара има само вносният анти Д - струваше около 140-160 лева. Поздрави!

# 2
  • софия
  • Мнения: 4 974
моми4ета ,винаги е било гадно с тоиа гамаглобулин.Аз съм отрицателен резус фактор и си спомням 4е след първото ми раждане беше много трудно,пращаха мъжа ми да го търси,а тои отива и се връща и казва че е 100 лв(това преди 6 години)и аз изпадам в ужас защото ние 5 лв нямахме....една акушерка разбира по4ти случаино и не знам как ги скастри останалите,ама в краина сметка ми даде рецепта с която  тои отиде в онкологията и го купи за 9 лв и нещо...
вторият път като родих си ми го биха в маи4ин дом без дори да плащам-това преди 3 години...
Много са гадни,все спекулират и те пращат да си даваш парите ,ама аз не знам какъв къмет имах минах, между капките.Преди една година моя приятелка пък си и го биха  в маи4ин дом срещу 30 лв.така 4е дерзаите търсете,и не се оставяите да ви мамят.питаите в самата болница в която ще раждате.Убедена съм 4е имат.
НАЙ-ВАЖНОТО------БГ ВСЕ ОЩЕ ГО ПРОИЗВЕЖДА!

# 3
  • Мнения: 694
Аз също имам този проблем. С първото дете все още имаше българския. Имам доста познати в средите на лекарите и фармацефтите и проучих подробно въпроса. Да наистина са го спряли от производство. В момента има само внос който струва между 150-170лв. Аз успях да намеря на цена на едро 130лв., но ще ми го донесат като родя, защото трябва да се съхранява. Аз ще раждам в Шейново, а там не го слагат безплатно. Поровисе в търсачката, а и наскоро имаше такава тема във форума за майки.

# 4
  • София
  • Мнения: 127
Благодаря ви майчета Честита ви Коледа и бъдете здрави вие и вашите близки. Какви хубави празници са, а на мен този анти Д мира не ми дава и питам и разпитвам наоколо. Последното, като инфо, с което се сдобих е че и да има българския вариант е по-кофти от този вносния, защото не бил толкова добре филтриран. Пишете ми за наличности на анти Д в Майчин дом, а пък аз точно реших да е Шейново... най-добре е наистина да се разходим до двете болници и да поразпитаме на място. Весела Нова Година и доскоро на по приятни теми...!!!

Общи условия

Активация на акаунт