Банята, 17та тема!

  • 98 455
  • 808
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 276
Ние сме с Рока, ето този:
http://banispa.com/products-page/%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%BE%D0%B2% … D0%BB%D0%B8-roca/
Съжалявам, че не можах да намеря по-хубава снимка в нета.
Много си го харесвам, заради постоянната температура. Още като пусна душа и веднага потича топла вода на градусите, на които е настроен термостата.  Има и много голяма душ пита -за мен огромен +.
Основното, заради което го взех е  соларния панел. Понеже вързахме баня, тоалетна и кухня към 200 литровия бойлер, който се подгрява предимно от солара, най-хубавото е, че дори и да е пусната водата в кухня или тоалетна, то в банята под душа водата си тече винаги с градусите, на които си я настроил.

# 691
  • Мнения: 63
Здравейте,
Да ви запитам дали имате впечатление относно тези смесители http://www.interceramicbg.com/interceramic/bg/catalog/category88/item878.html дали са качествени. Все пак са китайски и не знам дали да им се доверя и затова събирам мнения.
чисто китайска марка с ниска цена...  Thinking има доста по-добри откъм качество пак китайски!
...играта е друга със смесителите!  Rolling Eyes


Ако е удобно сподели опита си със смесителите, че не искам да попадна на някой боклук. Имам смесител в кухнята на Фаянс и нямам до сега оплаквания.

# 692
  • Мнения: 158
Здравейте на всички!Прекрасни бани имате показани.
Аз ще се включа с една молба за помощ.Нямаме вазможност да правим проекти и незнам как да взема плочките за банята.Как точно ги разпределяте от кои колко да купите - например колко фризове,колко декоративни и т.н. Дано съм успяла да се изразя правилно.
Ето например са си харесала тези плочки : http://www.keranova.org/баня/бани/баня-зебрано__673
, но незнам как да ги разпределя.

Последна редакция: нд, 20 май 2012, 15:11 от Neshi

# 693
  • Мнения: 144
Най- просто взимаш молив, линия и лист и си чертаеш разгъвка на банята.
После си разграфяваш плочките.

# 694
  • Мнения: 448
Зависи как ще поставяш фризовете, но те може да са на линеен метър. Ако са хоризонтално се мери дължината на 4-те стени и се дели на дължината на фриза. Оставяш и малко за фира. Плочите същото. Пода ако е 5кв, взимаш малко повече и със стените така. За стените вземи 10 процента повече за фирата. Ако са 20кв вземи 2 кв от горе.

# 695
  • Мнения: 158
ок,колкото съм добра в чертежите мале мале. Embarassed
ще опитам да видим.дано не объркам нещо
мерси много  Hug

# 696
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 29
здравейте, някой има ли впечатления от термостатичните смесители за душ? Чудя се какъв да взема, обикновен или термостатичен?
термостатичния е голяма екстра, вземи си хубав(скъп, на Видима са около 140-150 лв.) и ще имаш дългогодишна безпроблемна експлоатация...

Здравейте,
Да ви запитам дали имате впечатление относно тези смесители http://www.interceramicbg.com/interceramic/bg/catalog/category88/item878.html дали са качествени. Все пак са китайски и не знам дали да им се доверя и затова събирам мнения.
чисто китайска марка с ниска цена...  Thinking има доста по-добри откъм качество пак китайски!
...играта е друга със смесителите!  Rolling Eyes


Ако е удобно сподели опита си със смесителите, че не искам да попадна на някой боклук. Имам смесител в кухнята на Фаянс и нямам до сега оплаквания.
така... смесителите първо се гледат по качеството на материала... китайските тежат 300гр и струват 20-30 лв демек ламарина, която може да гръмне всеки момент при по-високо от нормалното налягане но даже и с нормалното... сравнение Видима която тежи 1500гр, но струва 80-100лв(има причина)
Ако гледаме теглото има китайски който тежат 1500гр и струват 45-60лв. ... пак не е на далавера, защото е важен материала от който са направени, а именно да е безвреден.... и още по-точно да е месинг!!!
ОБАЧЕ.... месинга е скъп и цената му е общо взето еднаква на световните пазари(дори и в Китай) и напоследък доста скочи и продължава да расте!!! - какво правят китайците??? - ами не слагат месинг но докарват на тегло и здравина/надеждност батерията, това става с олово!!!
...НО както знаем оловото е вредно(още от римско време има доказателства с оловните водопроводи) и затова има стандарт за употребата му за питейни цели около 0,5%... китайците не им пука за това и имат до 30% съдържание на олово в батериите(за да докарат цената разбира се)..., в европейските страни са им забранили да изнасят продукцията си, но в държави като България просто няма кой да направи изследвания и да забрани вноса(той от друга страна може продължи под друга марка, за да се прескочат законите и т.н. до безкрай) и ето как се получава това нелошо китайско качество..., за сметка на здравето ни!!!
Заради постоянно растящите цени на месинга и други български марки(няма да споменавам имена) си спестяват чрез влагането на цам, безвреден материал, който обаче за съжаление не държи покритие и след няколко години пада...
Не ми се иска да навлизам в повече подробности, дано да съм ти бил полезен

# 697
  • Мнения: 63
Любенов Любомир Благодаря   bouquet Много ми беше полезна информацията, която публикува.  Grinning

# 698
  • Мнения: 0
здравейте, някой има ли впечатления от термостатичните смесители за душ? Чудя се какъв да взема, обикновен или термостатичен?

Бих могъл да ти препоръчам термостатичен, доста по-добра функционалност има, а и по-дълъг живот. На мен ми препоръчаха наскоро, тъй като и аз бях изправен пред подобна дилема. Закупих си от тази фирма http://elvidom.com/ и поне до момента определено съм доволен от избора. Все пак крайният избор си е твой, аз само мога да дам професионален съвет  Laughing

# 699
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ние сме с термостатичен душ на Видима, много съм доволна. Отгоре за душ със слушалка си купихме евтин от Бриколаж за 90-ина лв със слушалка и пита. Не съжалявам.

# 700
  • Мнения: 448
ок,колкото съм добра в чертежите мале мале. Embarassed
ще опитам да видим.дано не объркам нещо
мерси много  Hug

Не е нужно да правиш никакви чертежи. Има си други начини за смятане на квадратура само с мерене на стени и под. Не го прави по най-трудния начин. Как искаш да редиш фризовете???

# 701
  • Мнения: 2 261
Нуши,дай ми модел на пло4ките,размери  ,една малка скица ,кое къде и как ще  и ще ти спретна  и сметна и картинка ще ти пратя Wink.Ако искаш на ли4ни,а после ще по4ерпиш:))))))))))

# 702
  • на Мелмак
  • Мнения: 10 954
ок,колкото съм добра в чертежите мале мале. Embarassed
ще опитам да видим.дано не объркам нещо
мерси много  Hug
На мен това ми го изчислиха в магазина,от който взех плочките,дадох им размерите на банята,направиха ми няколко проекта,аз избрах и те с програмата си го изчислиха и ми дадоха това,което ми трябва с малко+,ако нещо се счупи Grinning

# 703
  • София
  • Мнения: 210
И на мен ми е голяма мъка визуализацията с плочките, които съм харесала. В БаняСтил искат 50лв за проект, който уж после приспадат, но казваш някакви изисквания и ти го правят до 2 дни. Ако после искаш корекции, се заплаща по 10лв на корекция  #Crazy Иначе почти навсякъде другаде проекта е безплатен , ако се закупят плочките от същото място. Аз се опитах да работя с някаква програма, но тя нарежда цяла стена един цвят, не мога да задам само 1 ред например. Накрая ще карам на мислен проект и ще сметна само бройките за всеки цвят и декор. Crossing Arms

# 704
  • София
  • Мнения: 6 248
И на мен ми е голяма мъка визуализацията с плочките, които съм харесала. В БаняСтил искат 50лв за проект, който уж после приспадат, но казваш някакви изисквания и ти го правят до 2 дни. Ако после искаш корекции, се заплаща по 10лв на корекция  #Crazy Иначе почти навсякъде другаде проекта е безплатен , ако се закупят плочките от същото място. Аз се опитах да работя с някаква програма, но тя нарежда цяла стена един цвят, не мога да задам само 1 ред например. Накрая ще карам на мислен проект и ще сметна само бройките за всеки цвят и декор. Crossing Arms

Баня стил са леко нагли, май. Ходи ли в ѝ-ра? На нас там ни го правиха (от там взехем и плочките), едно момиче първо ни го прави, прати го на мейла, ние нещо не го харесахме, ходихме втори път и попаднахме на една друга, която малко по-добре се справяше, но накрая ги нагодихме така, че да ми хареса. Аз без да го визоализират ми е трудно да си представя какво ще е и както се оказа, едно си мислехме, но като го направиха на картинка, не ни допадна толкова.

Общи условия

Активация на акаунт