въпрос за капамата на Спаска

  • 1 178
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 232
та реших да омая половинката и гостите си стуй кулинарно чудо за новогодишния празник,но сега като чета в мен изникват някои въпроси.Абе момичета,след като сърмите са най-отдолу при това 8 часово печене няма ли да се разпарчетосат,нали разбирате,че провала е невъзможен,я споделете всички които сте готвили Спаскината капама ,чакам и титуляра да се в ключи  bouquet  chef

# 1
  • Мнения: 5 228
Споко, майка ми прави подобна капама, слага и сарми на дъното, пече я 5-6 часа, но до сега не е  имало проблем.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
правих капамата за бъдни вечер. мушнах я във фурната в петък малко преди 12 вечерта. изключих я в 9 сутринта в събота. сармите си стояха цели и не се разпаднаха нито при запичането на ястието в друга тава, нито при няколкото прехвърляния и претопляния от последните дни. за разлика от тях, пилето се разпадна.

# 3
  • Мнения: 1 232
 Rolling Eyesтъй и тъй не можах да я изтрия тази тема,че я видях първата в последствие,да продължа и тука
Цитат
за разлика от тях, пилето се разпадна.
,аз мисля да сложа пилешки пържолки в було,но при такова задушаване няма начин да не стане мозък,да си оближе  човек пръстите,фукла,янита благодаря ви  bouquet

# 4
  • Мнения: 799
Само да вметна да печете камапамата на слаб огън, защото майка ми, вместо да пита умната си дъщеря, чела по книгите как се прави капама, и я пекла 4-5 часа на 180 градуса и успяла да направи един голям разкошен въглен  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 1 771
Аз искам да попитам, каква горе долу трябва да е температурата при печенето.

# 6
  • Мнения: 1 232
пачикрак ,хубав блог си спретнала Grinning,мисля Спаска споменаваше за 100 градуса ,ух дано не се изложа

# 7
  • Мнения: 799
Мерси, мерси  Embarassed Embarassed Embarassed
А капамата аз я пека 1 час на 180-200 градуса и после я намалям на 100 за останалите 3-4 часа.

Общи условия

Активация на акаунт