Много ми тежи и искам да споделя

  • 2 060
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Привет на всички!
Не знам дали имам право да пиша тук, но от много време ми тежи нещо, което искам да споделя с вас и евентуално да попитам какво може да се направи по въпроса. Моля, не ме съдете, че се меся в чужди дела, но сами ще видите, че са неправилни.
Имам син във втори клас и негов съученик е осиновено детенце, много будно и умно , но...малтретирано физически и психически от своите осиновители. Семейството познавам още от преди да осиновят детето, което сега е на 8 години и беше бебе, когато го осиновиха. Те са с видими психически отклонения и всички се чудим кой им е дал това дете, при положение, че процедурата е толкова сложна и има толкова желаещи, които чакат. Но факт е, че са го осиновили. Ще стане много дълго, ако започна да пиша колко е травмирано и озлобено това дете, майката му крещи за всяко нещо и съответно детето е доста агресивно . А е много будно и умно момченце(както вече писах), просто расте в нездрава среда и не знам как може да му се помогне изобщо. Класната ръководителка е предупредила майката, че ще подаде жалба, ако продължават да го тормозят, майката веднъж каза, че му била дала 3 валериана, но той само единия изпил,а другите ги е хвърлил. И тази жена го казва така, че все едно ТОЙ е виновен, а не тя, че му ги е дала #2gunfire
Детето е станало много агресивно, дере кожи на малки котета, гълъбчета разпорва и просто под влияние на болните си родители се превръща в малък садист, който застрашава безопасността на околните.
Сигурна съм, че ако се вземат мерки, това дете ще може да се промени към добро. Има добър потенциал, просто трябва да му се помогне.
Кажете, моля, към каква институция можем да се обърнем заедно с класната и дали ще бъдат взети мерки срещу тези "родители"?!
Извинявам се за тъжната история, но ми е жал за това хубаво дете Cry
Весели празници пожелавам на всички от сърце Hug

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Отдел закрила на детето към Агенция за закрила на детето.

Пловдив
бул. 6-ти септември 77 А
Тел.: 032/ 64-26-35; 64-39-64
Факс: 64-39-64

Долу съм дала линк към сайта на агенцията, където може да се подаде сигнал.
http://www.stopech.sacp.government.bg/?sid=child_bg&pid=0000000016

Ако искаш обърни се и към dodo_dodo от форума тя е от сдружение "детство без сълзи". Аз също ще и пратя линк към темата.

# 2
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Тъкмо и аз за това щях да пиша!Дано да се помогне своевременно на това детенце! newsm10

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Благодаря ви много, момичета Hug Ще говоря след ваканцията с класната и ще вземем мерки, дано не е късно Praynig Ще подадем сигнал в Агенцията за закрила на детето, мерси за изчерпателните данни и координати!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 105
HubaBuba, какво стана? Обажда ли се в Агенцията за закрила на детето?

# 5
 :stop:ZA6TO STOI6,VEDNAGA SE OBAJDAI V ZAKRILA NA DETETO.DA NE TI PYKA OT NIKOI.MNOGO SE PRETISNIX SPODELI S NAS KAKVO SE SLY4VA. #2gunfire

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
HubaBuba това е ужасно, кажи какво стана обади ли се? Трябва да заведът това дете на психолог или психиатър, не знам кой може да му помогне. Това е ужасно.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт