Давате ли на бебетата си вода от кана "BRITA"?

  • 463
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 014
Здравейте, момичета!
Моят син е изключително кърмен до 6-тият месец, късно захранен, и като такъв, естествено, не пие много вода. До 6-тия месец е пил само преварена чешмяна вода, а след това изворна "Девин" и много рядко "HIPP". Иска ми се да редувам Девин с чешмяна вода, но вече ме домързява да преварявам. Embarassed Та се питах, може ли да му давам филтрирана вода. Четох някъде, че филтрираната вода не бива да се преварява, т. к. солите и смолите, които се съдържат във филтъра (и може би следи от тях остават във водата) при завиране стават вредни. Да кажа само, че все още се кърмим (познайте кой ме мотивира за това Simple Smile) и че той е вече на 10 месеца.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да,давах даже и от по рано(към 3-4 месечен)

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Взе, че ме стресна с твърдението, че филтрираната вода не трябвало до се преварява, защото аз все още я филтрирам и после я преварявам. Та проверих и на сайта на Brita и там пише, че ако желаеш можеш да преваряваш водата след филтриране

# 3
  • София
  • Мнения: 6 242
Първите 1-2 месеца филтрирах и преварявах за чая против колики. Сега опитвам да давам директно от каната (казвам опитвам, защото той само си играе с чашката).

# 4
  • Мнения: 1 014
И синът ми почти не пие вода, но дали може да се слага директно в кашите (само да се позатопли) - аз по принцип ги правя безмлечни, защото го кърмя.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 242
Аз с такава вода му правя кашите и пюретата.

# 6
  • Мнения: 6 472
Вчера пуснах подобна тема в Майките Grinning След кратка консултация с педиатърката реших, че вече няма да преварявам:)

# 7
  • Мнения: 1 999
Даваме от време на време точно от Брита, която е и преварена след това (засега само колкото да си изплакне устата).

Общи условия

Активация на акаунт