отрицанието при малките деца

  • 1 710
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 369
Здравейте на всички,най накрая и аз се престраших да напиша нещо и то е много важно за мен.Имам дъщеря на 2г и 8м Laughingи тя е много будно и умно дете но има и един проблем.ЗА ВСИЧКО ПЪРВАТА РЕАКЦИЯ Е :НЕ: TiredАма за всичко. Срещат ни на улицата и казват "здравеи Василена " а тя НЕ здравей. "Къде си тръгнала " тя НЕ къде си тръгнала и т.н. Много ми е неудобно от хората, но незнам какво да правя.Обяснявам и че така не е хубаво да се отговаря и че послушните и добри деца казват "здравей " "чао" "как се казват " на колко години са " при нас няма такова нещо. CryСутрин се обличаме а тя ми казва "не тази фанела ,не този панталон  #Crazy.Подавам и други дрехи и същото CloseСтискам със зъби но има моменти когато избухвам и става лошо.Вече си мисля че незнам как да си възпитавам детето и съм безпомошна.Изчела съм много материали по темата и там казват само да бъдеш спокойна  Simple Smile.но на мене ми идва вече да си smile3511.Моля помогнете ми ако може въобще да се направи нещо.

# 1
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Освен да ти повторя, че наистина трябва да го приемаш спокойно, и аз не знам какво друго може да се направи. При нас е същото, макар щерката да е по-малка. Всичко е не, освен пързалянето с шейна - на него каза ДА. "Искаш ли банан?" - "НЕ" и тръгва към кухнята за банана. Игнорирай и това е, дано отмине скоро, защото мисля, че е само период.

# 2
  • Мнения: 3 932
Търпение mу е mайката, mили4ка, просто се запаси с търпение и из4акай този естествен период от развитието на детето да преmине. Peace

# 3
  • Мнения: 14 133
Спокойно.Моят Сашо е на 2г.и почти 7мес. и също е на фаза- не, не щеш, не може.

# 4
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
О и ние сме на същия хал, само че изобщо не показвам емоции, знам че поне 2 пъти ще ми откаже дрехите, които й предлагам сутрин, затова просто вадя други или ако бързам й казвам - избери си сама.

Виж за ядене никога не ми е отказвала,  Grinning но пък иска тя да си избере какво точно и това я оставям да направи сама.

Затова поемаш дълбоко въздух и не си гослагаш на сърцето. Трудно е само отначало, после нещата влизат в релси.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 397
ЗА ВСИЧКО ПЪРВАТА РЕАКЦИЯ Е :НЕ: TiredАма за всичко. Срещат ни на улицата и казват "здравеи Василена " а тя НЕ здравей. "Къде си тръгнала " тя НЕ къде си тръгнала и т.н. Много ми е неудобно от хората, но незнам какво да правя.Обяснявам и че така не е хубаво да се отговаря и че послушните и добри деца казват "здравей " "чао" "как се казват " на колко години са " при нас няма такова нещо. CryСутрин се обличаме а тя ми казва "не тази фанела ,не този панталон  #Crazy.Подавам и други дрехи и същото CloseСтискам със зъби но има моменти когато избухвам и става лошо.Вече си мисля че незнам как да си възпитавам детето и съм безпомошна.
Все едно съм го писала аз моята дъщеря е същата.Където и да отида с нея не оставаме незабелязани. Много ми е трудно.... newsm45

# 6
  • Мнения: 160
И при нас е така! Всички, които го видят за малко казват "Ах, колко сладко казва "не ще иска", а на мен ми идва да крещя като го чуя! Като гледам колко е голяма твоята дъщеря и си представя, че това ще продължи още поне година... Най-добре направо да хващам влака за Карлуково!

# 7
  • Мнения: 369
Благодаря ви че ми отговорихте, като видях че не само мойто дете е така с това НЕ малко по спокойна, Winkнадявам се всичко да си мине поред и на вас също   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
  
ЗА ВСИЧКО ПЪРВАТА РЕАКЦИЯ Е :НЕ: TiredАма за всичко. Срещат ни на улицата и казват "здравеи Василена " а тя НЕ здравей. "Къде си тръгнала " тя НЕ къде си тръгнала и т.н.
И при нас е същото! Просто не му обръщам внимание! Само с обличането е проблем - "Не иска блича" и тогава трябват наистина големи трикове за да го накараме.
  Онзи ден съм се смяла с него, много смешно казва "кухня" и аз му казвам "кажи на тати кухня", а той "няма каже куфня".

# 9
  • София
  • Мнения: 6 477
Мами, да не ви плаша, ама периода на отрицанието може да си продължи до пубертета..при някои хора и цял живот Wink Wink Wink Wink Майтапя се...Нормално е, не се притеснявай! На моя приятелка дъщерята като я питаха как се казва, отговаряше "НЕАни".....Дребната също за всяко нещо казва НЕ и НЯМА, но аз не обръщам внимание или й давам право на избор между две други неща....е, ако и това не помогне - просто правим каквото трябва, независимо от НЯМА-нето Wink Напосредък като ми поиска нещо, което не може да получи, аз й отговарям с НЯМА, тя поглежда хитро и ми казва - ИМА НЯМА! и така в шеги и закачки......Весели празници!  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 792
  Не се ядосвай за глупости всичко, което си написала е толкова весело, забавлявай се и ти с дъщеря си, хората със сигурност ще си помислят, че тя е едно много сладко детенце Wink. Може да бъдеш изобретателна и ти и да почнеш да й говориш с отрицание, тогава ще си измисли нова занимавка, която ще бъде не по-малко изобретателна Laughing.

# 11
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми е на 2г10м. и мисля, че този период попремина. Не й се връзвах много, оставях я да си мисли, че ще стане на нейното, и неусетно си налагах моето  WinkСега е на тема: "Ще го направя, но след малко"...т.е. опитва се да наложи забавяне на изпълнение на молбата, защото ТЯ има по-важни неща за свършване. Crazy

# 12
  • Мнения: 1 437
При нас не-то е гарнирано с тъпак  #Cussing out.Ама сме ги научили едни в яслата..........

# 13
  • Мнения: 1 370
Според мен е период, така съм чела. Първо е не до припадък, след което следва - да. И моят син, на всичко казва не

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Онзи ден прочетох темата,но не отговорих тъй като не ме засягаше.Но от следващия ден всичко и при нас започна да е НЕ Weary

Общи условия

Активация на акаунт