Водата за бебета от магазина ТРЯБВАЛО да се преварява!

  • 759
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
Здравейте,

Исках да споделя с вас нещо, която моята педиатърка каза: А именно, в брошурите за вода за бебета, които носели при лекарите като рекламен материал пишело, че тази вода СЪЩО ТРЯБВА да се превари!!! Shocked Изрично съм питала в магазина и там ме увериха, че това не е необходимо. Помолих педиатърката си /говоря за лекар с много добро име в града, на когото плащам на посещение, а не за личния лекар/ да попита и провери дали не греши и тя ми се обади да потвърди, че е права!!!

Преценете сами за себе си ще преварявате ли или не, аз се чуствах длъжна да го напиша тук.

Весели празници  Laughing

# 1
  • Мнения: 9 894
не знам каква е тази вода от магазина, но май си е нормално да преваряваш всичко до една възраст.

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За водата на Девин това отнася ли се?
Питам, защото аз си готвя с нея, но не съм се замисляла дали може да се вари или не........и как се изменя минералния състав

# 3
  • Мнения: 1 942
Опасявам се, че аз само Девин съм виждала! Имено за нея коментирахме с педиатърката.  Naughty
Не съм наясно, но като "готвиш" това не е ли някаква термична обработка? Или се слага така непреварена? И ако не ползваш "бебешка вода" какво трябва да ползваш - вода от чешмата или преварена вода?

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ох нещо съм уморена и не мога да ти проследя мисълта, но това че Девин може да се преварява ме успокои...Благодаря...

# 5
  • Мнения: 1 942
Исках да кажа, че незнам какво значи "готвя" в бебешкия случай. Дали само се долива водичка към някоя каша или се вари нещо с вода на Девин?
 Но според мен детската вода не би трябвало да е минирализирана по никакъв случай! Минерална вода не се пие често и без лекарска препоръка /т.е. да имаш заболяване или недостиг/.  Предполагам, че тази която продават е просто трапезна - т.е. няма допълнителна минерализация.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Водата на Девин с розовия етикет е изворна със слаба минерализация....Аз готвя в истинския смисъл, виж ми лентичката... Wink

# 7
  • Мнения: 435
Аз съм ползвала Аквадива на Пепси . За нея съм сигурна , че не е нужно да се преварява .

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Аз лично не бих давала минерална вода на малко дете или бебе, независимо слабо- или силноминерализирана е - поне до годинка. Трапезна вода по-добре, или вода от филтърна кана. Но иначе - бих преварявала поне в началото.

# 9
  • Мнения: 127
Аз давам трапезна вода Clever на Billa, но ние вече сме доста големи. Когато й готвех, също готвех с нея, а иначе отделно не й я преварявах. Една приятелка ми я препоръча и каза, че нейната педиатърка я одобрява. Минахме на нея, понеже водата от чешмата у дома е толкова гнусна, че и преваряването не помага  Whistling
Доколкото съм чела, и изворната вода на Девин има същите качества (т.е. не е минерализирана) и би трябвало да няма нужда от преваряване.

# 10
  • Мнения: 1 014
На бутилките с бебешка вода на HIPP пише ,че водата трябва да се преварява, ако бутилката е отворена повече от 24 часа, мисля. Когато купувам изворна Девин за бебчо, просто взимам от 0,5 литровите шишета, отварям,  приготвям му кашата или каквото ще яде,сипвам му водичка в неговото шише, а останалата част изпивам аз. Така никога не ми се налага да се чудя трябва ли да я преварявам или не.

# 11
  • Мнения: 2 047
 Това е абсолютно вярно. Сега гледам в сп. Мама реклама на Девин с розов етикет - след изброяване на качествата й със ситни буквички накрая пише
 Министерство на  здравеопазването препоръчва водата, която се дава на кърмачета да се преварява.

# 12
  • Мнения: 111
"Девин" с розовия етикет се преварява, пише го на етикета.

Общи условия

Активация на акаунт