не иска да яде

  • 473
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами,
Весели празници и от нас!!!
Ох, да ви попитам, синът ми е на 1г и 8 м. и от седмица и малко е много труден с яденето, преди папкаше много добре и  от всичко, не ми беше отказал ядене, било то каквито и да е зеленчуци, плодове, супички и гозби местни, рибешки, с една дума папкше си всичко и то в големи количества.
И сега изведнъж отказа, яде само кисело и мрясно мляко, каши, тук там някой плод с много убеждаване, сухари, бисквитки. Зеленчуци и гозби не иска и да види, хем ди смесвам с млякото например и не иска и не иска, стиска уста и не отваря.
Доктора каза че било на периоди и било нормално да отказва ядене, ок, обаче толкова мляко и сухоежбини ни доведоха запек. Днес е 3 ден без ако и се напъва и напъва, мен ми става жал. Какво да правя, давам повече течности, сокове, днес не съм давала изобщо мляко, давам му сухи сливи, поне това не отказва.
Ох, вие какво мислите, да се обаждам ли пак на дофтора?
Благорадя и целувки!!!
 Grinning

# 1
  • Мнения: 19
Здравей Solecito,
мисля, че с прясно мляко ще оправите проблема. Ако нямате алергия към меда можеш и една лъжичка мед да му сложиш в млякото. Това е изпитано, опитай. Не прави грешката само и само да яде да храниш детето с разни сухи неща и сладкиши, защото ще  се научи на тях много лесно и после не можеш да го накараш да яде друго. По - добре го остави гладно за един - два часа и после ще видиш като му огладнее дупето как ще яде. И това е изпитано. Хайде успех и пиши какво е станало.

# 2
Solecito, синът ми е на 2г. и известно време (няколко месеца) не искаше да близне супа или готвено ядене. Само надничаше в паничката и почваше да плаче, а преди си хапваше от всичко. Той пък искаше само сандвичи, топли или студени, и само това ядеше, а и палачинки със сладко. Не се притеснявай, наистина е период, ще мине. Колкото до запека - прясното мляко по принцип разхлабва и ако пие достатъчно, не би трябвало да има проблеми. За да му помогнеш с акането, слагай по една лъжица меласа в млякото (каза ми го нашата педиатърка), действаше безотказно при нас. Както ти е писала Мариански, не се поддаваи на това-онова само и само да яде, защото после е много трудно. Аз само и само да пъхна няколко хапки в устичката му, почнах да го храня докато си играе, да го гоня из стаята с чинията. Голяма грешка! Сега не мога да го науча да се храни на масата. Докато го храня, само дето на челна стойка не застава. Аз също избягвам да давам сладки неща вместо храна. От малък му казвам, че десерта се яде само ако се изяде вечерята/обяда.  Пробвай да му дадеш средичката на сандвич, или да пасираш яденето като пюре - при нас това в повечето случаи действаше. А за десерт давах плодови пюренца, въпреки че беше голям (по-добре пюре, отколкото изобщо без плодове). Успех!

# 3
  • Мнения: 470
Много познта история,Солекито.И аз така гледам да му пъхам лъжицата  в устата докато играе или държи нещо много интересно,иначе нестава.
И аз мисля,че е временен период,всичко наоколо им е интересно и не им се яде newsm78

# 4
  • Мнения: 676
Здрасти solecito,

Моми4етата са ти обяснили относно храните и храненето, аз искам само да ти кажа да намалиш сока (щом имате запек) и да го заместиш с вода или някакъв детски 4ай.

# 5
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 Солесито  давай пове4е  води4ка , може да даваш наример те4ни кисели млека ... Гери също има такива периоди .. обикновено ако е леко настинала или ако излизат зъби  не яде и това е .. стараи се да предлагаш любими неща съ4етани с храната .. когато наприме не иска да яде   давам й в ръката  любимото кисело мляко и така ядем - 2 лъжици кисело мляко ,една готвено .. колкото успея да я нахраня ... но никога не го смесвам .
  ако е имал лека температурка е нормално да е позапе4ен .. ве4е е голям може да дадеш например малко киви ..  4есно казано нямала съм проблем с 3- дневен запек затова адекватен съвет не мога да дам  .. но  ако продължи да е така   след ден ,2 по добре иди на лекар .

# 6
  • Мнения: 3 394
и Стела има моменти ,в които не й се яде всичко.
Никога не я насилвам, просто гледам да й предложа нещо ,което не е опитвала.

Успех!!!

# 7
  • Мнения: 11 306
Солесито, само за твое успокоение ще ти кажа, че децата не се хранят като нас.
Те са определено на периоди - могат 2 седмици да ядат само макарони с кетчуп, следващата седмица само картофи с кюфтета, на следващата само сандвичи или само кисели млека.
Не се притеснявай за нищо!
След като досега е хапвал от всичко, значи това ще продължи след като му мине периода на сухоежбина
Проблема със запека е неприятен, но и ние сме го изкарали. Момичетата ти дадоха достатъчно подходящи съвети.
Най-важното е ти да си спокойна и да не показваш пред него, че се дразниш Hug

Общи условия

Активация на акаунт