Отговори
  • Мнения: 1 113
Дано не повторя някой, но мисля, че още не се появявала във форума тази рецепта.
Продукти:
1 пак. готови блотове за торта
2 кофички заквасена сметана (от малките)
1 чаена чаша пудра захар (за тези, които обичат по-сладичко дозата е чаша и половина)
Сметаната и захарта се бие с миксер около 3-4 мин. Мажат се блатовете, този който е най-отгоре - също. Украсата е пожелание. Аз настъргвам отгоре бял шоколад. Тортата престоява 4 часа и е готова за консумация.
Да ви е сладко!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Извинявай, ама това ми звучи доста постно и обикновено Confused - готови блатове, намазани със сметана...  Rolling Eyes
Това си е мое мнение, де. Ти да не ми се обидиш...

# 2
  • Мнения: 1 113
Постно ли? Заквасената сметана е с доста голям % масленост, а и вкусът й е доста по-различен от този на сладкарската. А за обикновенното - да, такава е, аз и за това си я харесвам. Но не се обиждам, защото всеки има различен вкус и е нормално не всеки да я харесва.

# 3
  • София
  • Мнения: 378
Супер идея! newsm10 Благодаря - непременно ще я пробвам, и без това вече ми е писнал вкуса на сладкарската сметана  Grinning

# 4
  • Мнения: 240
Аз също правя такава торта като бързам. Но сиропирам блатовете с компот от кайсий или ананас, и редя плодовете от компота между блатовете и сметаната. Отгоре разбирасе се украсява. Става много вкусно и леко от плодовете и заквасената сметана .Сладкарската е някак по-тежка.

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Изобщо не е толкова висок процента масленост,за сведение-20 %. Истинската сметана е с 30,45 и 60 % масленост. Wink
А иначе и аз правя подобна торта и е страшно вкусна, но блатовете ми са от обикновен пандишпан с 1 чаша орехи вътре.Кремът е същия, а и блатовете са сиропирани със захарен сирооп,не компот,за да няма странични привкуси на плодове. Сигурно и с готовите блатове е хубава,но аз ги мразя откакто бях бременна, нещо ми стана гадно от тях и повече не съм вкусила,но всеки си има различен вкус.Особено бременните. Embarassed

# 6
  • Мнения: 843
Аз също правя такава торта като бързам. Но сиропирам блатовете с компот от кайсий или ананас, и редя плодовете от компота между блатовете и сметаната. Отгоре разбирасе се украсява. Става много вкусно и леко от плодовете и заквасената сметана .Сладкарската е някак по-тежка.
   Ти всъщност правиш шарлота, но без бишкоти.  Със сметана, вместо млечен крем и сметана.Simple Smile) Интересно звучи и ще го пробвам:-))  Фантазиите са много:-))
Сафо, извинявай за спам-а и благодаря за рецептата:-))

# 7
  • София
  • Мнения: 378
Изобщо не е толкова висок процента масленост,за сведение-20 %. Истинската сметана е с 30,45 и 60 % масленост. Wink
А иначе и аз правя подобна торта и е страшно вкусна, но блатовете ми са от обикновен пандишпан с 1 чаша орехи вътре.Кремът е същия, а и блатовете са сиропирани със захарен сирооп,не компот,за да няма странични привкуси на плодове. Сигурно и с готовите блатове е хубава,но аз ги мразя откакто бях бременна, нещо ми стана гадно от тях и повече не съм вкусила,но всеки си има различен вкус.Особено бременните. Embarassed

djemma, на Данон заквасената сметана е с 30% масленост- за сведение  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз нямах предвид, че е с нисък процент масленост, като казах, че е постна - използвам тази дума за обикновена, проста.
Но, виждам, че се харесва рецептата, така, че се извинявам, за дето я нарекох така. Wink

# 9
  • Мнения: 1 290
и на мен ми се струва доста ПОСТНА

ако блатовете са сиропирани със захарен сироп или компот, с кафе или нещо друго І да...

Но само Блатове и заквасена сметана? за мен е странно и обикновено...

Иначе обичам този тип бърза торта със заквасена сметана, но с плодове, сироп, кафе, крокан... или някакво подобно допълнение

# 10
  • Мнения: 1 113
Готовите блатове не се сиропират, защото като престоят 1 ден и стават кашави (поне при мен така се получава), ако са домашно приготвени е даже задължително малко да се сиропират. А за плодовете, крокана и всичко останало - може да слагате всичко, което обичате. Аз написах основните продукти и смея да твърдя, че дори само с тях има превъзходен вкус.

# 11
  • Мнения: 382
Ако към вече разбития крем се добавят,за 2 коф.сметана-4 броя натрошени обикновени вафли(но да са с течен шоколад),ще се получи интерес вкус.Опитайте!

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
....тортата знам, че става изключително вкусна защото съм я правила, но аз сиропирам блатовете със захарен сироп, в който слагам есенция /бадемова/, след това върху блатовете слагам карамелизирана захар, редя и парченца смокини. След като намажа последният блат със сметанка поръсвам натрошени орехчета!

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
и на мен ми се струва доста ПОСТНА
Подкрепям, прекалено обикновена торта. Не че съм голяма претенция, ама точно тия пандишпанено-сметанови торти не са ми по вкуса. И понеже всяка сладкарница наоколо предлага само такива, като освен по имената се различават само по някой и друг плод или орех вътре, предпочитам най-елементарна бисквитена тортичка с млечен крем. Въпрос на вкус. И без да искам да обидя Сафо, не виждам нищо оригинално в дадената рецепта. Извинявай, скъпа, това си е мое мнение. Може би защото мразя полуфабрикатите, знам ли  newsm78

# 14
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
и на мен ми се струва доста ПОСТНА
.....И понеже всяка сладкарница наоколо предлага само такива, като освен по имената се различават само по някой и друг плод или орех вътре, ......  newsm78

    Миличка, според мен тортите, които продават във всички сладкарници са със сладка сметана, а тук вкусотията идва от това, че сметаната е заквасена, накиселява малко и колкото и да съм претенциозна на ядене, еле пък на сладки работи /имам и сладкарница, така че доста отсявам рецепти и мнения/, тортата наистина е страхотна.

Общи условия

Активация на акаунт