Обложен език

  • 6 663
  • 9
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Става въпрос за дъщеря ми - много 4есто езикът и е бял.  До скоро си мислех че обложения език е признак за инфекция в гърлото. При последното посещение при педиатър тои ми каза 4е по скоро говори за проблеми със стомаха. Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 2 082
ДЕТЕТО ОПЛАКВА ЛИ СЕ ОТ НЕЩО,КОГАТО Е ОБЛОЖЕН ЕЗИКА?ВЯРНО Е ЧЕ КОРЕМЧЕТО МОЖЕ ДА ИМА ПРОБЛЕМ

# 2
  • София
  • Мнения: 13 200
Ами може и да е проблем със сливиците.... На моята дъщеря често й е обложен езика и то когато сливиците имат проблем....Освен това тя има географски език и той изпъква повече когато има проблем със сливици...

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
много ме притеснява да няма нещо със сливиците, че скоро изкарахме пневмония ... Но засега са спокоини, гърлото също. Тя се оплаква много често от стомах, но и много спекулира с това е аз ве4е не знам кога да й вярвам. Започна се сутрин преди да отиде на дет. градина -  "боли ме корема" - правихме чревни изследвания които естествено нищо не показаха. И реших че е от нерви тя е доста чувствително дете. Но малката умница се научи че мама се притеснява като я боли корема и го ползва за всичко. И сега с този бял език незнам какво и е???? Опитвам се да пазим диета като за гастрит......

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
много ме притеснява да няма нещо със сливиците, че скоро изкарахме пневмония ... Но засега са спокоини, гърлото също. Тя се оплаква много често от стомах, но и много спекулира с това е аз ве4е не знам кога да й вярвам. Започна се сутрин преди да отиде на дет. градина -  "боли ме корема" - правихме чревни изследвания които естествено нищо не показаха. И реших че е от нерви тя е доста чувствително дете. Но малката умница се научи че мама се притеснява като я боли корема и го ползва за всичко. И сега с този бял език незнам какво и е???? Опитвам се да пазим диета като за гастрит......

Ох, ми не знам какво да ти кажа тогава. Действително може да се получат такива неща когато има проблеми със стомаха... Май ще трябва да се консултираш със специалист... Rolling Eyes

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Ами засега не ми се ходи по лекари ... Педиатъра каза 4е ако има лек гастрит след 3 мес диета може да има ефект .. Ще я наблядавам малко и времето ще покаже..

# 6
  • Мнения: 2 309
Според мен е точно от гастрита. аз цял живот съм с обложен език, поради тази причина - още от малка. А ако лекарят е казал, че има гастрит, спокойно може да я боли на нервна почва - т.е. преди да отиде на детска, ако и е неприятно ходенето там. Съветвам те да отидеш на специалист, щото си е гаден здравословен проблем. Аз до ден днешен, ако се притесня силно от нещо ме заболява зверски стомаха. Пробвай да и даваш кисела настъргана ябълка на гладно . успех!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
за гастрит не сме правили изследвания само съмнения според оплакванията.. Това за киселата ябълка не дразни ли гастрита ако има такъв?

# 8
  • Мнения: 2 731
Ами какво да ти кажа и аз и ние сме с такъв език един лекар казва че е когато е болно гърлото друг че имала медикаментозен гастрит трети пък че нещо с обмяна на вещества трябвало да се пият много течности така че ............по -добре върви на гастроентеролог поне да знаеш дали има гастрит или не

# 9
  • Мнения: 2 309
за гастрит не сме правили изследвания само съмнения според оплакванията.. Това за киселата ябълка не дразни ли гастрита ако има такъв?

поне на мен винаги ми е помагало, пектина е много полезен, да не ти разправям мен как са ме мъчили с чесън на гладно или люта чушка - виж това вече е убийствено за моя стомах , но на някои им помага newsm78  абе, вземете и пуснете една каша и да я видят на рентген, щото ако се докаже наистина, по-добре сега, преди да е станал хроничен /само съветвам  Grinning/

Общи условия

Активация на акаунт