Замества ли чая водата?

  • 3 840
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
бебо е на 3 месеца почти и давам само чай против колики като ожаднее?а вие давате ли отделно вода?и преварена ли е?аз вече правя чая и млякото с чешмяна вода newsm78

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 18:35 от Vivi

# 1
  • Мнения: 127
Аз също давах чай против колики вместо вода до четвъртия месец (докато имахме колики), но нямаше кой да го пие. Водата също не я уважавахме, независимо дали със захар или без, но аз си преварявах докъм 6-я месец - за всеки случай Blush
А сега ползвам трапезна вода от магазина, но ние вече сме големи. Според мен вие сте още мънички за чешмяна вода, но може пък русенската да е по-читава  Thinking

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 823
По принцип не,трябва да се дава отделно водата от чая,но пък ,ако сте изключително само на кърма,няма нужда от течности.Затова и дечицата отказват водата,докато са само на кърма.Вода се предлага,когато започне захранването,иначе не е необходимо.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Водата се преварява поне до 6-тия месец.Много сте малки за чешмяна вода.Аз дори не пия чешмяна,а пък какво остава за малките детски стомахчета.След това можеш да даваш розов Девин ,той е подходящ за вашата възраст.
Чая може да замества водата,зависи от количеството и това дали кърмиш.Кърмените бебета отказват болшинството да пият вода,набавят си я чрез кърмата.

# 4
  • Мнения: 46 436
Докато захраних /след 4-ти месец/ не е пила нито вода, нито чай, нито сокове. И след това пак не е пила, млякото й утоляваше жаждата, не е изпитвала нужда от други течности. Сега вече като яде нещо по-така, защото вече е на обща храна и се сеща да си търси шишето с вода.

# 5
  • Мнения: 1 032
До четвъртия месец пиехме чай вместо вода. След това минахме на чиста водичка. Но и аз мисля, че сте прекалено малки за вода от чешмата. Ако не ти се занимава да преваряваш купувай от бебешката- Розовия девин или Трънска Банкя. Прави с тях и млякото, не само чайчето.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Докато захраних /след 4-ти месец/ не е пила нито вода, нито чай, нито сокове. И след това пак не е пила, млякото й утоляваше жаждата, не е изпитвала нужда от други течности. Сега вече като яде нещо по-така, защото вече е на обща храна и се сеща да си търси шишето с вода.

И ние така.

Това за чешмяната вода  Shocked Аз самата никога не пия вода от чешмата, а какво остава да я дам на бебето си. Преди пиехме минерална, но сега всички сме на розов Девин покрай Дариа.

# 7
  • Мнения: 35 891
на розовия Девин не пише ли с едни малки буквички, че за пеленачета се преварява?

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
на розовия Девин не пише ли с едни малки буквички, че за пеленачета се преварява?

Не знам - пише ли?

Първоначално в рекламите им имаше цяло изречение, според което:"Асоциацията на българските педиатри съветва водата за кърмачетата да се преварява" или нещо подобно, но после го махнаха.

Ние започнахме с Кинли, когато Дариа беше на 2 месеца и не съм я преварявала - поне педиатърката ни каза, че няма нужда.

# 9
  • Мнения: 127
 И аз не съм преварявала трапезната на Clever, дори и когато бяхме сравнително малки - на 5-6 месеца я пробвах за първи път.

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Давах му отделно чай и отделно вода. Вие пиете ли само чай?

# 11
  • Мнения: 8 505
И аз давах чай и вода отделно,а впоследствие спря да пие чай,налива се само с вода.Когато е болна насила я карам да пие чай.Ако не подслаждаш чая,мисля че няма проблем да пие само него.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз давам само чай в момента. Бих давала само вода, но свекърва ми продължава да купува чай и да й слага. На мен май ми е все тая, на Ради още повече - течност не отказва.
Чая го правя с розов Девин, не преварявам вода.
Аз не пия вода от чешмата, на бебето ми също няма да дам.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз давах чай и вода отделно,а впоследствие спря да пие чай,налива се само с вода.Когато е болна насила я карам да пие чай.Ако не подслаждаш чая,мисля че няма проблем да пие само него.

Така беше и при нас-водата си беше задължителна,независимо колко чай е изпил

# 14
  • Vienna
  • Мнения: 266
аз давам само води4ка и то 2- 3 пати на ден, 4ай по принцип тук са против и все ми се кара докторката,4е му давам, но аз му го давам 2 пати в  седмицата, но ме посаветваха, докато го кармех, аз да пия 4ая на милупа за коли4и и така той влизал в кърмата и намалявал коликите на бебето. А вода с захар е направо ко6тунство да давате на децата си, раъвалят им се зъбките после, консултирайте се с лвкар, давали са водата със захар преди 100г, сега изследванията доказват 4е е супер вредно!

Общи условия

Активация на акаунт